Особливості пристрою бачка для унітазу і його установка

Бачок для унітазу

Сьогодні ми розберемося в пристрої бачка унітазу, розглянемо його особливості, нюанси установки і ряд інших питань.

види

Сьогодні бачки зливу представлені в неймовірно широкому асортименті. При цьому їх розділяють згідно з різними критеріями. Наприклад, за способом установки вони бувають:

 • підвісними;
 • Компакт-системами (моноблоки);
 • Приховані (ємність "зашивається" в стінку).

Також класифікують в залежності від спускового механізму:

 • кнопкові;
 • важільні;
 • Ланцюгові.

Кнопкові системи найсучасніші і зарекомендували себе з кращого боку. Кнопка для зливу може розташовуватися збоку, зверху або навіть посередині. За рахунок варіацій розташування бачки монтуються за обшивку з гіпсокартону, що дозволяє отримати приховану установку.

Ланцюгові і важелі дещо застаріли, хоча до цих пір зустрічаються в деяких моделях. Їх актуально застосовувати, якщо бачок підвісний. Так простіше дістати до ланцюжка, ніж тягнутися до кнопки.

Кнопковий бачок для унітазуВажільний бачок для унітазуЛанцюговий бачок для унітазу

Пристрій

Бачок сміливо можна вважати технічно складним пристроєм. Це простому користувачеві здається, що досить натиснути кнопочку, і вода сама поллється, а потім чудодійним способом всередині бака знову виявиться певний обсяг води.

Насправді за все ці процеси відповідають спеціальні пристрої. Розділити їх можна на три категорії:

 • Бак, тобто ємність з водою;
 • Система подачі води;
 • Система зливу рідини.

Знаючи пристрій цих механізмів, розібратися в особливостях функціонування зливного бака не складе для вас проблем. Так ви зрозумієте, як набирається вода, чому подача зупиняється на певному рівні і так далі.

Пристрій бачка унітазу

клапан

Сьогодні в механізмі бачків задіяні поплавкові клапани. Їх завдання - впускати і випускати воду. При цьому вони бувають кілька видів:

 • поршневі;
 • мембранні;
 • Кройдон.

Кройдон

Клапан Кройдон отримав оболонку, на його поплавці розташовується вісь важеля, поршень і сідло. Важіль змушує рухатися поршень, який переміщається перпендикулярно. Як правило, подібні пристрої сьогодні використовуються вкрай рідко і встановлюються тільки на старі моделі.

поршневі

Поршневі оснащуються ричаговим віссю, яка закріплена на роздвоєне шплінта. При русі важеля в горизонтальній площині, активується поршень, періодично що стосується сідла. За рахунок цього регулюється подача води всередину бака.

На кінці поршня передбачені ущільнювачі. При його зіткненні з сідлом, ущільнювач перекриває воду. Подібні клапани застосовуються досить-таки широко.

мембранні

Мембранні моделі замість традиційної прокладки використовують мембрани. Її виготовляють з гуми або силікону. При русі поршня відбувається зміщення мембрани, за рахунок чого вона при необхідності закриває шлях надходить всередину бака воді. Це сучасний, широко використовуваний вид клапана, який стоїть в системах останніх моделей туалетів.

Клапани на бачок унітазу

Поради щодо вибору

Щоб зробити правильний вибір на користь відповідного для вас бачка, слід взяти до уваги кілька особливостей тих чи інших конструкцій і рішень.

 1. Роздільні. Подібні баки монтують високо над чашею. Зовні створюється дисбаланс всередині приміщення, плюс пристрій видає багато шуму. Зате змив дуже ефективний, подібне рішення підходить під інтер'єр в ретро стилі.
 1. Компактні моделі. Їх ставлять прямо на унітаз. Поки найпопулярніший варіант, але він поступово витісняється прихованими системами.
 1. Прихований бак. Він зашивається гіпсокартоном за стінкою, облицьовується плиткою або іншими оздоблювальними матеріалами. Стильно, акуратно, мінімум займаного простору. Видною залишається тільки кнопка змиву. Єдина незручність - складність профілактики і ремонту арматуру, до якої дістатися можна тільки через отвір кнопки зливу.
 1. Варіант спускового механізму. На роздільних конструкціях застосовують тільки бічні важелі і ланцюжки. Для звичайних моделей можна задіяти кнопки, важелі, розташовані зверху або збоку. У прихованих кнопку виводять з фронтального боку бака. Насправді зробити вибір не складно.
 1. Спосіб роботи. Спускові механізми можна розділити на автоматичні і механічні, тобто ручні. На авто-змиві досить один раз злегка натиснути на кнопку, або потягнути за важіль, щоб в чашу вийшов певний обсяг рідини. На механічні потрібно натискати, оскільки поки тиснеш, вода йде. Сьогодні популярністю користуються дворежимні авто-сливи. Кнопка може бути одна або подвійна. Від натискає кнопки або ступеня натискання (якщо кнопка одна) залежить те, чи піде більший або менший обсяг води. Подібні системи дозволяють серйозно економити воду.
 1. Визначившись з основними параметрами вибору, беріть до уваги форму, колір, тобто естетичну сторону питання.
Поради щодо вибору бочка для унітазу

установка

 1. Для монтажу нового бака слід виконати першочергове завдання - позбутися від старого.
 2. Вимкніть подачу води, спустіть весь вміст ємності в чашу.
 3. Відключайте від муфти старий бак, знімайте всі кріплення.
 4. Очистіть поверхні, замініть прокладки в сполучних вузлах.
 5. Додайте бак на його новому місці, зробіть розмітку при необхідності.
 6. Підключіть його до зливної труби, виконайте всі сполучні заходи.
 7. Як показує практика, більшість людей встановлюють аналогічний бачок при виході його з ладу, коли передбачається заміна самого унітазу.
 8. Якщо ви думаєте про зміну звичайного бака на прихований, рекомендуємо відразу поміняти і сам унітаз. Справа в тому, що їх створюють в залежності від типу використовуваного бака.
 9. Упевнившись, що всі з'єднання виконані, прокладки та ущільнювачі на місці, включайте подачу води і перевіряйте ефективність роботи нового бака.
Монтаж бака унітазуУстановка бака унітазу

ремонт

Існують різного роду проблеми і неполадки, характерні для тих чи інших типів бачків. Тому буде розглядати питання ремонту виходячи з цього.

кнопкові механізми

Цілком ймовірно, в таких пристроях тече бак, йде безперервна текти води. Це може статися через:

 • Важіль змістився або перекосився. Поверніть його в початкове положення, розташуйте на пару сантиметрів нижче, ніж підведення;
 • Стопорна прокладка більше не працює. В даному випадку доведеться демонтувати кришку, закріпити поплавок так, щоб він знаходиться у верхній позиції, відкрутити гайку, витягти арматуру і замінити в ній погану прокладку на хорошу.
Ремонт важеля бачка унітазу

Нижній підведення

У таких баків найпопулярніші несправності такі:

 • Слабкий натиск системи подачі рідини. На нього мембранний клапан, можливо, не реагує, через що тече бак. Необхідний показник тиску для функціонування такого клапана становить 0,05 МПа. Часом найкраще рішення - це замінити його на штоковий аналог;
 • Неправильно виконана установка. Перед складанням бака важливо візуально оглянути його. Арматура ні в якому разі не повинна торкатися внутрішніх стінок. Просто зафіксуйте його механізмів, виконайте все згідно інструкції.
Ремонт нижнього підведення бака унітазуПошук та усунення несправностей зливного бачка унітазу

бічний підвід

Баки з бічним підведенням використовуються сьогодні дуже часто в туалетах квартир, будинків і не тільки. Якщо причина поломки криється в дефектності запірної арматури, нічого вдіяти не можна, її доведеться замінити. Але деякі інші проблеми ви зможете самостійно виправити:

 • Недостатній напір. Цілком можливо, що засмітився впускний фільтр. Демонтуйте його, ретельно промийте і поставте на законне місце;
 • Шток неправильно встановлений або некоректно відрегульований. Перевірте його розташування, виправте, якщо на етапах монтажу були допущені помилки.
Ремонт бокового підведення бачка унітазу

приховані пристрою

Баки, інстальовані в стінки, мають обмежений доступ до своєї системи. Тому для вирішення проблеми доведеться постаратися.

Існує два способи ліквідувати неприємність:

 • Порушилася герметичність шлангів. Виправити ситуацію допоможуть люки, які слід передбачити ще на етапі ремонту всередині приміщення. Плюс ці люки допоможуть, якщо почне текти резервуар;
 • Пошкоджено арматура. Полагодити її не вдасться через особливості конструкції. Демонтувати і ставте нову.
Ремонт шлангів бачка унітазу

Як бачите, усунути безліч несправностей цілком можна без допомоги фахівців. Однак краще зовсім не стикатися з подібними ситуаціями.

Для цього фахівці рекомендують купувати високоякісну сантехніку, грамотно вибирати баки, вивчаючи весь широкий асортимент ринку. Довірившись таким виробам, вони дадуть відповідь вам тривалої і безвідмовної роботою. Ви заощадите багато грошей на профілактику, ремонту, заміни запчастин, не будете вже через пару років думати про повну заміну сантехніки у вашому туалеті.

Але все ж розбиратися в ремонті ніколи не буде зайвим. Навіть найякісніші товари можуть давати збій. Причому найчастіше - з вини самого ж користувача.

Бачок для унітазу