Вибираємо пральну машину-автомат в ванну кімнату - поради фахівців

Пральна машина для ванної кімнати

Пральна машинка - дуже важливий член сім'ї. Роками трудяться ці помічниці, полегшуючи життя практично кожній жінці. Купують їх на роки і навіть століття. Що ж вартість пральної машинки цілком виправдана, якщо з розумом підійти до вибору. За радянських часів вибору не було, а тепер - очі розбігаються. Як же вибрати собі надійного соратника на поле домашніх справ?

види

Основний спосіб класифікації машинок - за типом завантаження, всього їх два - фронтальний і вертикальний. Вони визначають, як відкривається дверцята і скільки місця буде потрібно агрегату в цілому. У кожного варіанту є свої переваги і слабкі моменти. Перед вибором подумайте про те, де розмістіть пральну машину.

Пральна машина у ванній кімнаті

З вертикальним завантаженням

До переваг машин з вертикальним завантаженням можна віднести: велику місткість, акуратні габарити, зручність, викликають менше цікавості у маленьких дітей і домашніх вихованців. Її можна «втиснути» в вузьке приміщення, пристрій не заллє квартиру.

Вертикальне завантаження (кришка зверху) вважається вдалою ідеєю: компактна машинка дозволяє додавати забуте білизна вже в процесі прання.

Мінуси логічні:

 • зверху має бути вільний простір,
 • в якості робочої поверхні машина не підходить,
 • вартість - вище.
 • красивим дизайном такі апарати не відрізняються.
Пральна машина з вертикальним типом завантаженняПральна машина з вертикальним типом завантаження

З фронтальним завантаженням

Фронтальний тип завантаження (дверцята розміщується збоку) характеризується широким розорювання дверцята, місця такому апарату потрібно більше.

Фронтальні машинки - улюблениці покупців. Виробники пропонують різні моделі і колірні рішення, тому підібрати машину з потрібними опціями просто, виходячи з будь-якого бюджету. Прозора дверцята дозволяє стежити за пранням, розміри варіюються, тому вона підійде багатьом кімнатах і легко «сховається» в інтер'єрі з вбудованими меблями, стане зручною стільницею. Що стосується надійності машин з вертикальним завантаженням - це міф. Кожна модель має свої слабкі місця в конструкції.

Пральна машина з горизонтальним завантаженням в ніші

інші класифікації

Поширена градація машинок по класу прання (ступінь пошкодження волокон одягу в процесі), енергозбереження і віджимання. Виробники використовують шкалу A-G, чим ближче до початку, тим вище показник. Найбільш делікатними є А ++ і А +, бестселерами серед машинок є ті, що відносяться до класів А і В Такі типи як C, D і E недорогі, зазвичай у них мало режимів. F і G-класи самі «грубі», вони не користуються любов'ю ні у покупців, ні у продавців.

Аналогічне поділ з енергозбереження. Необов'язково показники будуть збігатися. Є пральні машини типу прання Е з високими показниками енергозбереження (А і А +).

Також важливо, буде машинка окремо стоїть або вбудованої. Перший варіант може розміститися в будь-якій кімнаті (ванна, кухня, коридор), а вбудована характерна для кімнат, де може розмахнутися фантазія дизайнера або власника. Якість таких машинок буває вище, але вартість робить їх менш доступними. Про вибір меблів для вбудованої пральної машини читайте в іншій статті.

Окремо стоїть пральна машинавбудована пральна машина

критерії вибору

Зазвичай, чим нижче клас прання, тим менше «наворотів» і ціна. Серед додаткових функцій багато таких, які дуже корисні в житті, а є й марні для звичайних людей.

Опції, які вам дійсно знадобляться:

 • Розмір завантаження білизни. Мініатюрні машинки мають малу місткість (3-4 кг), тому багато білизни вони не відперуть, але для невеликої сім'ї цього може бути цілком достатньо. А ось в сім'ї більше 3 осіб може знадобитися машинка із завантаженням не менш 5 кг. Зазвичай вистачає машинки потужністю завантаження до 7 кг, ті, що здатні відіпрати 9 і більше кг вже відносяться до професійних, і дбайливістю вони не відрізняються.
 • Привід у машинки може бути прямим, це характеризує спосіб з'єднання двигуна і барабана, який вигідний покупцеві. У таких моделях вище показники енергозбереження, менше звук і вібрація під час роботи. Додатковою перевагою є компактність моделей. Механізм всередині машинки менше, а це дозволяє вигідно використовувати простір. Таку конструкцію частіше поєднують з великою кількістю додаткових опцій, тому ці машини не бувають дешевими.
 • Віджимання і сушка. Це хороші режими, але потрібні не всім. Віджимання в 1000 оборотів в хвилину оптимальний для основних видів білизни, для вовни, шовку і ніжних тканин потрібно менше оборотів, для льону і бавовни вистачить 1000, максимум 1200. Все що понад - трата грошей (до 40% вартості машини) і електрики. Сушка потрібна тим, хто забуває речі в машинці або економить місце на сушарці (мотузці) для білизни. Це мало затребувана функція, так як більшість речей все ж гладять, а пересушена білизна неохоче піддається цій дії.
 • Клас пральної машини на сьогодні визначається по споживанню енергії, ступеня віджимання і якості прання. Уже знайома градація визначає вартість приладу, оскільки це - істотна характеристика. Якщо енергозбереження має бути на рівні А, то інші два показники можуть бути і на рівні В. Це досить висока заявка, такі машинки мають багато програм, можливість настройки і безліч функцій. Коштують вони дорожче машин з класом прання Е в 2-3 рази, зате господині їх обожнюють.
 • Основні і додаткові програми. Практично вся побутова техніка заснована на розумній електроніці, чутливої ​​до перепадів напруги. Зате її впровадження розширює наші можливості. Зокрема вона дозволяє вибрати існуючу програму прання або змінити її, використовуючи додаткові опції. Зручний інтерфейс показує, який етап роботи відбувається і скільки часу залишається до кінця всього процесу. Виробники пропонують близько 15 основних видів прання, інші - варіації за рахунок зміни умов (температура води, швидкість обертів при віджиманні, тривалість прання та інше). Серед найнеобхідніших програм: бавовна, шерсть, делікатне прання, інтенсивне прання, швидке прання, дитячі речі. Інші програми можуть вказувати на склад тканин або призначення (синтетика, щоденна, темні речі, спортивний одяг та ін.), Ними користуються рідше. Машинки дають можливість запрограмувати власний цикл прання або окремий етап (полоскання, замочування, віджимання).
 • Програми для господинь: кип'ятіння (для дитячої білизни) і парові програми. Цікава функція «Освіжити» - швидка обробка, при якій пересохлі речі зволожуються, їх можна відразу гладити. «Захист від дітей» допоможе батькам допитливих крихіток. «Контроль піни» - функція припинення циклу, якщо порошку було занадто багато, машинка чекає, коли піна спаде і потім продовжує працювати. Таймер «Відкласти старт» люблять ощадливі: можна запрограмувати машину на роботу вночі (вигідно на тарифі «день-ніч»). «Контроль балансу» зручний при частковому завантаженні машинки, а також коли білизна замотується в суцільний клубок. Датчики маси фіксують перевантаження ваги і підбирають алгоритм рухів, щоб білизна була рівномірно розподілена по барабану. Це корисно для самого приладу.
 • Захист від протікання. Навіть на недорогих моделях повинна бути певна захист, це можуть бути прості способи у вигляді клапана на сполучних шлангах або витончені (датчик рівня води). Повний захист включає систему заходів.
 • Шум і матеріали. Нормальний шум при пранні - не вище 55дБ, для віджиму - 70дБ. Гучність звуків залежить від шумоізоляції (спеціального матеріалу всередині машини, яка поглинає звук) і матеріалів. Наприклад, моделі з пластиковим барабаном в цілому більш тихі. Метал більш довговічний (використовують нержавіючу сталь), проте шумить сильніше. Машини колекторного типу завжди голосніше ніж асинхронні, тому є спеціальний режим «Тиха прання», який зручний для нічного часу.
Пральна машина у ванній кімнатіПральна машина у ванній кімнатіПральна машина у ванній кімнаті

Якщо приміщення маленьке

Питання вузьких і компактних машинок завжди актуальний. Більшість виробників, мають в своєму ряду пару-трійку моделей, щоб задовольнити такий попит:

 • Машини з вертикальним завантаженням. Раніше основні їхні переваги вже згадувалися. Такі машинки мають стандартну висоту 85-90 см, їх розміри ширина глибина 40 * 60, причому доступ фактично потрібен з одного боку. Верх машинки повинен бути вільним, зате простір перед собою вони не використовують на відміну від фронтальних. Моделі зустрічаються у AEG, Bosch, Ariston, Electrolux, Whirlpool.
 • Вузькі машинки мають стандартну висоту і ширину, глибина біля них 32 см. Це дозволяє розмістити машинку в маленькій ванній кімнаті або коридорі. Такі апарати виробляються Ariston,, Indesit, LG, Samsung, Bosch.
 • Малогабаритні моделі можуть бути менших обсягів (від 60 см, глибина 40-60 см, ширина 50-55 см), що допомагає «ховати» їх в інтер'єрі. Для них характерна фронтальне завантаження білизни. Знайти можна у Candy і Electrolux.

Останні два варіанти часто поєднують з раковинами-лататтям. Вертикальні її габарити невеликі, приблизно 15 см. Вона здається майже плоскою, але через широкої поверхні успішно виконує свої функції. Під «латаття» можна заховати вузьку або компактну пральну машинку, використовуючи для відкривання фронтальної кришки простір перед раковиною. Виглядає це охайно, місце економиться. Детальніше читайте в статті про раковину-латаття над пральною машиною.

Розташування пральної машини і раковини

Що потрібно пам'ятати про машинках-малятко? Викроюючи дорогоцінні сантиметри, виробники зменшують обсяг завантаження і потужність машинки, тому звертайте увагу на моделі з прямим приводом, де обсяг машинки працює на свого господаря.

Раковина над пральною машиноюРаковина над пральною машиною

провідні виробники

Цінове сегментування зустрічається у ряду виробників:

 • MIELE, AEG, BOSCH, Asko - така техніка має більш високу вартість, пропонує вбудовані моделі. Вона дуже надійна, але по кишені далеко не всім.
 • WHIRLPOOL, ELECTROLUX, SIEMENS, BRANDT - якісна і дорога техніка, у якій є конкуренти в наступному сегменті. Різниця між ними за якістю існує, але не така велика, як відмінності в ціні.
 • BEKO, ARDO, SAMSUNG, LG, INDESIT, ARISTON, ZANUSSI, CANDY, Hansa - якісні масові моделі.

Інші фірми пропонують моделі з більш доступними цінами, що пов'язано з більш низьким рівнем якості комплектуючих, малої інноваційністю, відсутністю додаткових опцій, менш приємним дизайном, малою потужністю. це "дешево-сердито" для пральних машин, хоча необхідний мінімум у них є. Наприклад, Атлант - вітчизняний марка побутової техніки з гідною якістю.

Пральні машини Вірпул

Нав'язування споживачам фірмами своєї цінової політики не завжди випливає з якості. Багато брендів мають європейське коріння, здійснюють збірку на території Євросоюзу. За рахунок цього вартість більше. Також висока ціна може бути у високотехнологічних моделей, що можуть собі дозволити бренди, які спеціалізуються на великої побутової техніки (наприклад, BOSCH та ELECTROLUX).

Багато східні фірми мають хорошу оснащення і випускають якісну техніку, до таких можна віднести SAMSUNG і LG.

Найважливіший параметр - як давно фірма на ринку пральних машин, на якій техніці вона більше спеціалізується, наскільки активно вона впроваджує нововведення і яку гарантію пропонує на свою продукцію. А решта - питання бюджету і потрібних вам опцій.

Пральна машинаПральна машина

Поради щодо вибору

При виборі будь-покупець хоче орієнтуватися на якість і бренд, проте вирішальну роль зіграє розмір гаманця. І все ж така покупка робиться на найближчі років 10. Варто підійти до питання грунтовно.

В першу чергу, орієнтуйтеся на розміщення машинки - її параметри обмежать вибір. Якщо дозволяє місце, то вибирайте автомат з хорошим класом енергозбереження та прання.

Врахуйте, що маленька завантаження не дозволить прати об'ємні речі (плед, покривало), вони просто не влізуть в барабан. Оптимальний показник завантаження 5-7 кг (це вага сирого білизни), йде у більшості моделей.

Вибирайте модель пральної машини, яка органічно впишеться в дизайн вашої ванної.

Запитуйте про гарантії і сервісних центрах у Вашому місті. Невдалі моделі бувають і у люксових виробників.

Пральна машина у ванній кімнаті

Рекомендації по експлуатації

Пральна машинка, начинена електронікою, - досить ніжний апарат. Тому потрібно пам'ятати золоті правила:

 • Періть речі в правильному режимі (не економте час на делікатних речах і дотримуйтесь температуру для темних і вовняних речей), це збереже їх колір і форму. До делікатним відносяться також нижню білизну та речі з вишивкою.
 • Слідкуйте за кишенями перед пранням, для делікатних речей можна знайти спеціальні захисні чохли.
 • Позоставте цикли прання.
 • Коротка програма не дозволяє якісно відіпрати застарілі і серйозні плями бруду.
 • Для автоматів є спеціальні порошки і капсули, їх застосування поліпшить якість прання. А ось кондиціонери агрегати не люблять, регулярно промивайте лоток для рідких наповнювачів: він швидко забруднюється.
 • Не використовуйте машину для зберігання речей. Специфічний запах швидко переходить на барабан.
 • Якщо до складу прального засобу не входить спеціальна хімія, то хоча б раз на рік використовуйте порошки від накипу (включайте апарат на повний цикл без білизни).
 • Розміщувати апарат потрібно на рівній підлозі, включати - в окрему розетку.
 • Регулярно перевіряйте фільтри і провітрюйте машинку. Застій води і сміття може викликати появу запаху.

Про нюанси установки пральної машини читайте в іншій статті.

Пральна машина - відмінне вкладення грошей, тому вибирати її потрібно для душі і для життя. Тоді Ваш будинок наповниться радістю!

Пральна машина у ванній кімнатіПральна машина у ванній кімнатіПральна машина у ванній кімнаті