Вирівнювання стін у ванній кімнаті

Дуже часте явище в будинках радянської будівлі - нерівні стіни. Іноді цей дефект можна приховати облицюванням без особливих труднощів, а іноді це стає справжньою катастрофою, тому що поверхня йде «хвилями». При цьому кімната начебто квадратна, але загальний вид спотворюється. Як бути, якщо ваша кімната також має нерівні стіни? Що робити, щоб прибрати цей дефект з мінімальними зусиллями? Як бути, коли нерівності у ванній?

процес вирівнювання стіни

У Мережі існує багато майстер-класів з вирівнювання стін. Це можуть бути і покрокові фото інструкції, і цілі відео ролики на дану тематику. Причому дуже часто в них даються дійсно слушні поради, які на практиці реально допомагають впоратися з проблемою і зробити кімнату з правильною геометрією.

Способи

Стіни у ванній можна вирівняти декількома способами, кожен має свої особливості і, природно, відрізняється за ціною. До того ж одні вимагають професійного підходу, інші цілком можливі при ремонті своїми силами.

Гіпсокартон

Найпростіший спосіб вирівнювання стін у ванній гіпсокартоном. Для такого приміщення використовується вологостійкий матеріал. Він досить міцний, а головне, досить просто і швидко монтується. Для установки гіпсокартону можна використовувати кілька матеріалів:

  • каркас з профілю;
  • спеціальний клей;
  • грати з дерев'яних брусів.

При цьому повинно залишатися невелику відстань від стіни (сантиметрів 5-7). Після чого на спеціальних кріпленнях монтуються листи гіпсокартону. Після того як матеріал щільно закріплений, можна переходити до його декорування.

обробка гіпсокартон

У разі використання цього матеріалу, всі нерівності залишаться позаду листів, і кімната буде виглядати акуратною і рівною.

Стяжка

Це найбільш складний, а точніше кропіткий, процес вирівнювання. Для цього необхідно правильно приготувати розчин, обробити поверхню і акуратно наносити суміш, добре розподіляючи спеціальним шпателем.

процес вирівнювання

При всьому при цьому, саме стяжку використовують досить часто. Штукатурний розчин, який використовують для вирівнювання стіни, складається із спеціального в'язкої речовини, води і заповнювача.

До в'язких речовин відносяться: гіпс, вапно, цемент.

vyravnivanie-sten-v-vannoy-01

А до заповнювачів: пісок, шлак, гравій. Важливою умовою при виготовленні штукатурки для внутрішніх робіт є дрібна фракція зерен заповнювача і відсутність інших домішок. Правильне поєднання всіх інгредієнтів створить пастоподібний розчин, який, застигаючи, твердне, утворюючи тим самим хороше покриття для подальших робіт.

Для вирівнювання стіни у ванній кімнаті цілком підійде цей спосіб, оскільки в основному штукатурка є вологостійким матеріалом.

Укладання плитки

Третім способом є вирівнювання стін у ванній при укладанні плитки. Це той спосіб, який не рекомендують робити ні в фото інструкціях, ні у відео роликах. Він дорогий через те, що поверхня буде рівнятися тим же клеєм або розчином для укладання. У разі якщо немає іншого виходу, цей спосіб може бути використаний, але краще вдатися до більш стандартним методам вирівнювання.