Яким зробити освітлення у ванній кімнаті

Пристрій освітлення у ванній кімнаті повинно бути ретельно продумано, адже від якості освітлення залежить, як ми будемо виглядати протягом дня. Чоловіки зранку голяться, а для цього необхідно, щоб обличчя було добре освітлено з усіх боків. Жінки найчастіше саме дзеркало у ванній використовують при нанесенні макіяжу, а для цього теж важливо, щоб обличчя було освітлено рівномірно з усіх боків.

Кілька джерел світла

Сучасний стиль оформлення ванних кімнат передбачає наявність декількох джерел світла, тільки тоді користуватися приміщенням буде комфортно. У першу чергу обов'язково слід правильно висвітлити так звану «робочу зону» у дзеркала. Для організації якісного освітлення необхідно розташувати світильники з двох сторін дзеркала.

висвітлення з усіх сторін

Завдяки такому висвітленню тінь на обличчі буде відсутній, що допоможе відмінно впоратися з голінням або макіяжем. При цьому важливо розташувати світильники таким чином, щоб уникнути відбиття світла на дзеркальній поверхні.

Тепер звернемося до загального, верхнього освітлення. Навіть перебуваючи в своєму будинку, кожній людині хочеться добре виглядати, а яскраве світло, що падає зі стелі, робить все зморшки на обличчі більш помітними. Якщо підібрати світильник, світло від якого буде відображати стелю, то він буде більш м'яким і допоможе особі виглядати більш молодим.

вбудовані світильники

Якщо приміщення ванної має оригінальну обробку, то воно буде виглядати ще цікавіше, якщо окремі елементи будуть виділені спрямованим світлом. Так можна освітити навіть настінну плитку, підкресливши її красиву фактуру.

Помилкове вікно

Своєрідний вид приміщенню додасть оформлення джерела світла у вигляді помилкового вікна. У більшості випадків планування квартир така, що ванна кімната розміщена серед глухих стін і вікон не має, а без природного світла приміщення виглядає не дуже затишно.

Для освітлення такого штучно створеного віконного отвору використовують світлодіодні лампи у вигляді трубок. Вони будуть якісно імітувати сонячне світло. Таким чином оформлене «вікно» у поєднанні зі світлою обробкою стін додасть приміщенню стильний вигляд, зробить його візуально просторіше.

Пам'ятаємо про дрібниці

Не слід забувати про підсвічування шафок зсередини, особливо якщо у них передбачені скляні дверцята. Це одночасно і зручно, і є додатковим джерелом світла. Ще один декоративний освітлювальний елемент часто використовують дизайнери - оформлення підлоги за допомогою герметичних світильників. Іноді в них використовують кольорові лампочки, що дає незвичайний ефект.

стандартне освітлення в сучасній ванній

Звичайно, для створення якісного освітлення у ванній краще скористатися послугами дизайнера, але якщо такої можливості немає, то можна знайти поради в спеціалізованих виданнях.