Чому кран у ванній: б'є струмом, свистить?

У побуті відбуваються не тільки позитивні події, а й частенько виникають непередбачені проблеми. Наприклад, якісь складнощі часто відбуваються з краном у ванній: він може або свистіти, або битися струмом.

Терпіти таке положення речей не варто не тільки через дискомфорт, а й з-за очевидної небезпеки для здоров'я, якщо мова йде про удари струмом. Більше того, його наявність може бути смертельно небезпечним. Адже зараз це незначні удари, а в якийсь момент струм здатний різко зрости, що може призвести до непоправних наслідків. Тому розглянемо цю проблему в першу чергу.

kran-bet-tokom_6

Причини

Чому б'ється струмом кран? Це питання ми задаємо собі відразу, вперше відчувши удар. І причин цьому може бути декілька:

 • Найбільш часта ситуація, коли сусіди починають експериментувати з електроенергією. Вони можуть або просто зробити заземлення на водопровідну або каналізаційну трубу, або нелегально використовувати електроенергію. Останній варіант найбільш можливий, якщо проводяться якісь роботи, пов'язані з високими навантаженнями, а значить, і з великими рахунками за спожиту електрику. Це може бути різання, зварювання, які проводяться за рахунок накидання дротів на контакти до лічильника. А нульовий провід якраз і скидається на найближчу трубу. У підсумку такої економії можуть серйозно постраждати сусіди.
 • Ще одна часта причина - порушення ізоляції проводки або невірне заземлення розетки. В результаті розряди проходять по вологих стінах, а то і по трубах. Звичайно, така ситуація - не рідкість в старих будинках.
 • Пральна машина або електричний водонагрівач можуть стати причиною, чому кран б'є струмом. Ці прилади можуть видавати зайву напругу в результаті неякісного заземлення або його відсутності. Причому відомі випадки, коли проблеми з водонагрівачем можуть бути і у сусідів.
kran-bet-tokom_1

Як вчинити

Виявлення проблеми - перший крок на шляху її вирішення. Однак ми дуже часто забуваємо або лінуємося робити другий крок - безпосередньо вирішити цю проблему. А надійти в подібній ситуації можна по-різному:

 • Слід провести дослідницьке захід. Потрібно по черзі вмикати і вимикати всі прилади в будинку, щоб визначити зону, де є проблеми з ізоляцією. Адже наявність гуляє струму у ванній не означає, що проблема саме в цьому приміщенні. Виконувати такі дії самостійно не рекомендується - краще звернутися до фахівців.
 • Потрібно перевірити всі електричні прилади, а також їх підключення в мережу. Є велика ймовірність, що на цьому етапі є витік. Елементарно можуть бути незаземленими розетками - це може бути причиною. Якщо така перевірка не дала результатів, слід розглядати й інші варіанти.
 • Якщо ж у всьому винні сусіди, доведеться виходити з ними на контакт. Проте чекати від них адекватних дій не варто. Практика підказує, що подібні неправомірні дії сусідів вказують на те, що слухати сторонніх вони не будуть. Тому цей крок можна пропустити, а відразу звернутися до контролюючого органу.
 • Встановити справжню причину витоку не завжди вдається. Тоді можна вдатися до використання спеціальних захисних систем.
kran-bet-tokom_7

Профілактичні заходи

Чи не чекаючи, коли у ванній з'явиться «безконтрольний» струм, слід вчасно проводити профілактичні заходи. Безумовно, повністю виключити подібну ситуацію вкрай складно, проте постаратися її попередити цілком можливо.

kran-bet-tokom_4

Звичайно, якщо в будинку стара проводка, її слід замінити. Хоча б потрібно її перевірити, включаючи заземлення.

kran-bet-tokom_5

Вимоги до проводці

Щоб правильно виконувати дії з проводкою, слід добре розуміти вимоги, які до неї висуваються.

 • В цілях безпеки електроприлади у ванній кімнаті повинні бути підключені через УЗО.
 • Кабель варто підбирати мідний двожильний з перетином більше 2,5 мм2. Він коштує недорого, але і забезпечить належну надійність проводки.
 • Для ванної кімнати необхідно використовувати вбудовані герметичні розетки і вимикачі із заземленням.

Це основи основ безпечного присутності електрики у ванній. Решта визначаються конкретними умовами. І краще, щоб займався цим питанням фахівець, адже завдання пов'язана з людським здоров'ям.

Чому чути свист

Кран може свистіти по причині нещільного прилягання прокладки до буксе. Виходить ефект свистка.

kran-bet-tokom_2

Як усунути свист? Доведеться зайнятися ремонтом змішувача. Він здійснюється в такій послідовності:

 • Спочатку перекриваємо воду в будинок. Починати діяти краще вранці або вдень, поки є можливість придбати необхідні матеріали або викликати сантехслужбу, якщо буде необхідність.
 • Далі беремо ключ і відкриваємо буксу крана. Як правило, відкручувати потрібно проти годинникової стрілки.
 • Буксу міняємо на нову. Іноді допомагає лише заміна прокладки.

Якщо у вас встановлений керамічний кран, але він свистить, це означає, що в нього потрапило сміття. Слід прочистити буксу, замінити фільтр грубого очищення.

kran-bet-tokom_3

Профілактика запобіжить і свист, і наявність струму

Імовірність того, що кран у ванній буде битися струмом або ж свистіти зводиться до мінімуму, якщо своєчасно проводяться профілактичні заходи, а спочатку установка всіх елементів була виконана правильно.