Водонагрівач для душа на дачі

Водонагрівач на дачі

Навіть відвідуючи дачну ділянку час від часу, на ньому хочеться мати доступ до гарячої води, адже, добре попрацювавши на дачі, так приємно постояти під теплим душем. Якщо ж сім'я переїхала на дачу на літній період, проблема наявності теплої води в душі стає ще більш актуальною. Організувати присутність гарячого водопостачання на дачній ділянці не так складно, якщо правильно підібрати відповідний водонагрівач.

Водонагрівачі різного об'єму для дачі

плюси

 • Наявність нагрівача дозволяє в будь-який час прийняти на дачі душ з теплою водою.
 • Підібравши підходящу модель, нагрівач можна встановити на будь-якій ділянці.
 • Пристрої для дачі дуже економно витрачають енергетичні ресурси, оскільки не потрібен великий обсяг нагрітої води.
 • Вода нагрівається до оптимальної температури досить швидко.
 • Водонагрівач можна встановити навіть при відсутності на дачі централізованої магістралі подачі газу або води.
Водонагрівач. встановлений на дачіБойлер, встановлений на дачі

Встановлювати дачні нагрівачі досить просто. З цим впорається будь-яка людина, що має уявлення про сантехнічному обладнанні.

Різні водонагрівачі для дачі

види

Залежно від джерела енергії, який використовується для нагрівання води, все апарати для душа на дачі ділять на наступні види.

електричні

Електричні водонагрівачі найбільш затребувані для дачної ділянки, оскільки відрізняються невисокою потужністю, тому з ними немає проблеми з підключенням до електромережі (більшість дач підключено до електромагістралей). Крім того, у них доступна ціна і досить проста установка. Найбільш поширені накопичувальні нагрівачі цього типу. Працюють такі пристрої за одним принципом - що надходить всередину бака холодна вода нагрівається Теном, піднімається вгору приладу і виходить через вивідний трубу, коли користувач включає душ. Існують також проточні моделі, однак їх потужність досить висока, тому такі апарати не підходять для багатьох дачних ділянок.

електричний водонагрівач

електричний водонагрівач

газові

Газовими нагрівачами цікавляться при наявності газової магістралі на дачі або поруч з нею. Також є апарати, що працюють від газового балона, але їх використання обходиться дорожче. Найбільш часто для дачі вибирають проточні нагрівачі. Принцип їх роботи полягає в нагріванні води під час протікання по теплообміннику, на який впливає тепло від газового пальника. Перевагами газових нагрівачів є економічна робота і швидкий нагрів води. Існуючі накопичувальні прилади, що працюють на газі, відрізняються дуже великими розмірами, тому рідко вибираються для установки на дачній ділянці.

газовий водонагрівач

газовий водонагрівач

дров'яні

Дров'яні нагрівачі води для душа використовують в наші дні все рідше. До них вдаються в разі припинення подачі газу на ділянці, а також проблем з електропостачанням. Їх конструкція включає піч, над якою встановлено бак з водою. Вода нагрівається теплом від грубки і від стінок димохідної труби.

дров'яної водонагрівач

дров'яної водонагрівач

Чи є переносний варіант?

Для дачного душа можна придбати проточний електричний водонагрівач невеликого обсягу, в конструкції якого вже вбудована лійка. Його плюсом є легкість монтажу і швидка подача гарячої води, однак встановити подібний прилад можна не на кожній дільниці. Спершу слід переконатися, що дачні електромережу здатна буде витримати навантаження від подібного нагрівача.

Проточний водонагрівач з лійкою

Ще одним варіантом буде наливна модель, яка працює від мережі. Такий водонагрівач часто вибирають за відсутності централізованої подачі води на ділянці. Розміщують даний прилад на горищі або спеціальному майданчику. Місткість наливної нагрівача рідко перевищує 20 літрів. Наливати воду в нього можна за допомогою насоса (він буде набирати воду з колодязя або свердловини) або просто відром.

Наливна водонагрівач для дачі

Поради щодо вибору

 • В першу чергу визначитеся з джерелом енергії для нагріву води, адже для газових пальників вимоги будуть одні, а для електричних - трохи інші. Врахуйте наявність електромережі на дачі і особливості інших комунікацій, а також можливості їх підключення.
 • Далі виберіть потрібну ємність приладу. Зразковим об'ємом води для прийняття душу однією людиною називають 15-40 літрів. Заплануйте невеликий запас, адже ви будете також мити посуд і вмиватися, тому середньою потребою в гарячій воді вважають 40-50 л для однієї людини. Помножте на кількість проживаючих на дачі людей, і отримаєте необхідний обсяг водонагрівача.
Водонагрівач для дачі
 • Подумайте, скільки ви будете готові чекати для нагріву води. У невеликих нагревателях температура води буде підвищуватися швидше, але і закінчиться така вода теж дуже швидко. Проточні прилади забезпечують нагрів відразу після включення. Якщо ємність накопичувального приладу велика, то потрібно довго чекати або застосовувати потужне джерело живлення.
 • Продумайте також нюанси майбутнього монтажу обраного нагрівача. Хтось вирішує зробити все своїми руками, а кому-то легше доручити таку роботу найманим фахівцям.
Водонагрівач для душа на дачі

Підключення та установка

 • Якщо ви вибрали для душа на дачі накопичувальний бойлер, то його установкою можна зайнятися самостійно. Повісивши апарат в обраному місці, до нього підключаються труби холодного водопостачання, монтується група безпеки, а потім виконується підключення до електромережі і заземлення. У такий бойлер вода може надходити з свердловини або колодязя (потрібна установка насоса) або самопливом (потрібно встановити бак з водою вище нагрівача).
Схема підключення накопичувального водонагрівача
 • У разі використання на дачі негабаритного проточного нагрівача або наливної апарату для монтажу потрібно лише підготувати необхідні деталі і інструменти. Після цього пристрій встановлюють в обраному місці, забезпечують надходження води і підключають нагрівач в мережу.
підключення водонагрівача

Якщо ви збираєтеся встановити на дачі газовий проточний нагрівач, краще звернутися до професіоналів, які не тільки проведуть правильний монтаж колонки, але і зареєструють її. Своїми силами допустимо лише повісити апарат і підвести до нього воду.

Рекомендації по експлуатації

Щоб нагрівач для душа на дачній ділянці справно працював тривалий час, важливо врахувати такі поради:

 • Не залишайте апарат заповненим водою при низьких температурах (нижче нуля).
 • Використовуючи душ, відключайте електронагрівач з мережі.
 • Перш ніж включити душ, опустіть шланг трохи нижче розташування нагрівача, щоб з нього вийшло повітря.

Регулярно очищайте і обслуговуйте водонагрівач - в електричному слід періодично замінювати анод і очищати ТЕН від накипу, а в газовому необхідно очищати теплообмінник і пальник.

Водонагрівач для душа на дачі

Дачний водонагревателль для душа можна зробити самостійно, якщо є бажання. Автор наступного відео змонтував водонагрівач зі старої пральної машини. У своєму відеоролику він розповідає і показує, як це можна зробити на прикладі.