Як усунути засмічення в ванній

засмічення

Каналізаційний засмічення (найбільш поширений - засмічення у ванній) супроводжується припиненням зливу води і, як наслідок, затопленням.

Повільний злив води через отвори показує, що стався засмічення. Потрібно швидко ліквідувати дану неприємність, тому що використання такої ванни вкрай не гігієнічно. Також не потрібно чекати, що засмічення з часом сам по собі зникне.

Засмічення в раковині

Не роблячи дії з видалення засмічення і далі експлуатуючи ванну, можна тільки погіршити ситуацію. Ліквідувати проблему в майбутньому буде вже складніше.

В принципі, з засміттям може впоратися не тільки фахівець, його можна усунути своїми силами. Потрібно знати, що прочищення засмічення в ванній важче, ніж видалення засмічення в раковині, так як у ванній є додатковий люк для стоку води.

Зазвичай освіту засмічення є наслідком неправильної експлуатації каналізації, хоча дуже нелегко стежити за всім, що потрапляє в стік.

причини засмічень

Джерелом засмічень найчастіше бувають:

 • катишки з одягу,
 • волосся,
 • шерсть домашніх тварин,
 • дрібне сміття.

З цих елементів формується засмічення - кому в трубі, який не дає воді легко протікати по ній.

джерела засмічення

Вантуз - простий спосіб усунення засмічення

Вантуз є найпростішим засобом, який може ліквідувати засмічення. Застосовувати вантуз можна не тільки для ліквідації засмічень, а й для профілактики. Доведено, що періодичне використання вантуза гарантує менш часте утворення засмічень.

Послідовність дій при видаленні засмічення:

 1. Потрібно поставити вантуз так, щоб гумова основа закривало отвір зливу.
 2. Попередньо ванну необхідно залити водою, так як струмінь води допоможе проштовхнути сміття, в цій справі вода буде більш дієвою, ніж повітря.
 3. Рухаючи рукояткою вгору-вниз, виконати інструментом пару качків, щоб повітря зміг пройти в слив і виштовхнути грудку набагато далі. Далі водою потрібно змити сміття.
Використання вантуза.

Так як у ванній є додатковий люк для стоку води, то в разі переливання води через край в отвір просочиться повітря. Тоді вантуз виявиться непотрібний, оскільки для його роботи потрібен вакуум. Для спрощення справи можна перекрити другим вантузом більш маленького розміру другий отвір для зливу. Ганчірка в цьому випадку не допоможе, так як вона відмінно пропускає повітря.

хімічні засоби

Застосування різних хімічних засобів є ще одним способом усунення засмічення. Цей метод застосовується досить довгий час, і сьогодні існують поліпшені склади, які легко купити. Якщо ви підбираєте побутову хімію для ванни, то найкращим вибором стане засіб, яке має можливість розчиняти волосся. Для кухні підійде засіб, який повинен розчиняти жир.

Хімічні засоби для труб

Дії при видаленні засмічення побутовою хімією:

 1. Потрібно вибрати підходящий засіб, не має значення, порошкоподібну воно, чи рідке.
 2. Потрібно обов'язково прочитати вказівки до використання і визначити, чи підходить засіб для труб, встановлених у вас.
 3. За вказівками на упаковку слід влити або засипати засіб в слив. При застосуванні порошку необхідно слив залити окропом.
 4. Для найкращого дії засобу потрібно почекати задану кількість часу за вказівками.
 5. Далі потрібно включити гарячу воду і тим самим промити труби, видаляючи залишки сміття.

прочищення сифона

Зазвичай перед усуненням засмічень потрібно прочистити сифон. Також це усуне неприємний запах, який виникає через опади на стінках сифона. Така чистка підходить і для профілактики труб.

Якщо її проводити один раз на місяць, засмічення вам не страшні.

Етапи прочищення сифона:

 • необхідно під сифоном покласти матеріал, вбирає вологу;
 • на матеріал встановити таз, що не дасть пролитися брудній воді на покриття підлоги;
 • далі необхідно відкрутити затворну гайку і прибрати колбу;
 • рідина, яка створює гідрозатвор, витече в таз;
 • сифон необхідно помити, видалити все сміття, який встиг затриматися, прибрати наліт, присутній на стінках;
 • зібрати конструкцію, колба сифона не повинна упиратися на патрубок стоку, для збереження гідрозатвори;
 • відкрити кран і наповнити гідрозатвор водою - це перевірка на герметичність всіх з'єднань.
усунення засмічення в сифоніочищення сифоназбір сифона

Трос для прочищення каналізації

Також для видалення засмічень застосовуються троси. Сантехнічний трос має вигляд щільної кручений дроту, яка згорнута в спіраль. Для забезпечення крутіння троса в кінці пристосування знаходиться ручка з пластмасовою або дерев'яною насадкою. Цей інструмент підходить для ліквідації засмічень у ванній, а точніше в металевих трубах.

Приписи для видалення засмічення тросом:

 • встановити кінець троса в слив або в відведення труби;
 • проводити цю дію краще не поодинці, перша людина крутить ручку і трос закручується навколо осі, а його помічник, направляючи трос, проштовхує його вперед;
 • закручуючи тросик можна легко подолати всі повороти труби. Також під час цієї дії трос угвинчується в засмічення, тим самим його знищуючи;
 • слідом за тим, як засмічення буде усунуто, напруга знизиться, тому необхідно виконати кілька рухів тросом взад-вперед;
 • далі необхідно дістати трос і вимити;
 • якщо позитивний результат не спостерігається, то процедуру повторити спочатку.
Прочищення зливу тросом

Перед початком роботи необхідно звернути увагу на натяг троса. Якщо він не натягнутий, то він може скрутитися і пошкодитися.

профілактика

З усього вищесказаного можна зробити висновок, що засмічення у ванній можна видалити своїми руками. Але набагато ефективніше буде проводити профілактичні заходи проти засмічень. Виконує прості профілактичних заходів попередить засмічення, а ванна залишиться чистою і придатною для використання.

Засоби для профілактики

 1. Сітки, які встановлюються в слив і не дають потрапити сміттю (волосся, шерсть, бруд) в нього.
 2. Побутові засоби, які використовуються для прочищення труб.
 3. Вантуз як інструмент для профілактики.
Сітки для зливу

Як визначити причину

Причини появи засмічення можуть бути різними. Спочатку потрібно впевнитися, чи дійсно неприємність, яка виникла у ванній, точно засмічення.

Якщо за добу до проблеми догляд води відбувався нормально, а після деяких дій, наприклад, миття тварин або пранні килимка вода перестала тікати швидко, то можете бути впевнені в тому, що це дійсно засмічення.

Якщо ж стік води і раніше був нешвидким, то необхідно викликати фахівця і попросити його спочатку перевірити висоту знаходження зливу. Всю відповідальність за засмічення труб зміст ванни в чистоті несе домогосподар.

Якщо ви не впевнені в своїх силах або ваші спроби усунення засмічення були безуспішними, треба скористатися допомогою фахівця, щоб не посилити проблему. До того ж навряд чи у вас є всі необхідні інструменти для видалення засмічення. Фахівці без проблем виконають необхідну роботу з видалення засмічення, враховуючи всі особливості труб. Звичайно, виклик працівника спричинить додаткові витрати, але забезпечить якісну прочищення труб і спонукає краще піклуватися про трубах.

Наслідки засмічення не найприємніші, це може бути і поломка сантехніки, затоплення сусідів і навіть прорив внутрішніх труб, що може залишити весь будинок без води. Тому необхідно відразу і кваліфіковано видаляти засмічення і проводити профілактику.