Вибираємо змішувач для ванної

Саме основне в ванній кімнаті - це вода. Навколо неї все і відбувається. Ставиться ванна або душова кабіна, раковина, виконується обробка і так далі. Тому якісна подача води у ванній кімнаті - це основа всіх подальших маніпуляцій у цьому приміщенні. Отже, до питання вибору змішувача слід поставитися з достатньою серйозністю і ретельністю.

Матеріали

Наприклад, спочатку варто розібратися в матеріалах, з яких робляться крани. Зараз досі актуальна цінність латуні. Тому якісний виріб буде важким, це нормально.

Латунь коррозионностойкий матеріал. Для надання йому більш красивого зовнішнього вигляду, часто хромують або нікелюють. Що стосується інших складових частин, то їх, як правило, роблять їх синтетичних матеріалів.

Також буде правильно перед вибором ознайомитися з наявними типами виробів, фото яких досить широко представлені в Мережі.

Типи

За розводці труб, можна виділити вироби горизонтальною і вертикальною установки.

За своєю конструкцією ж, вони можуть бути декількох типів. Наведемо перелік по зручності користування:

  • двовентильні;
  • одноважелі;
  • термостатичні;
  • безконтактні.

Щоб розуміти, який краще вибрати, варто розібратися в цих типах більш детально.

Двовентильні

Такого типу вентилі мають не тільки перевага в низькій ціні, а й в іншому. Адже такі популярні сьогодні одноважелі не підходять для розміщення в класично оформлених ванних кімнатах. Наприклад, стиль кантрі не сприймає такого плану вироби.

vybor-smesitelya-01 vybor-smesitelya-02

При цьому вони мають просту конструкцію. Це їхня основна відмінна особливість. В основі двохвентильних кранів знаходиться кран-букса. Вона перекриває або пропускає потоки гарячої та холодної води. Проте в таких виробах є одне слабке місце - прокладка, яка може через деякий час протікати, тому вимагає періодичної заміни.

vybor-smesitelya-03 vybor-smesitelya-04

Також недолік такого типу в тому, що не можна виставити необхідну температуру при регулюванні напору. Адже вентилі може знадобитися обертати по 5-8 оборотів.

Тому з'явилися змішувачі, які мають керамічні клапани з обертальним механізмом. Вони не мають вищевикладених недоліків. Відрегулювати температуру можна оперативно, адже кут повороту рукоятки - залежно від виробника, 90 або 180 градусів.

Одноважільні

Це самий затребуваний тип виробів на сьогодні. У Мережі вистачає фото таких конструкцій різних форматів і розмірів. Цими виробами дуже зручно користуватися. Адже для регулювання температури і натиску використовується один важіль.

vybor-smesitelya-05 vybor-smesitelya-06

Такі змішувачі можуть бути з картриджем або кульові. Останні зараз досить рідко можна зустріти, а перші використовуються повсюдно.

Є ще одна нова різновид таких одноричажних виробів - джойстикового. Їх особливість в тому, що замість важеля, спрямованого вперед, в цій конструкції передбачений джойстик у вертикальному положенні. Це нагадує важіль коробки передач в автомобіля.

Термостатичні

Такі змішувачі покликані давати користувачеві воду певної температури. Вони випускаються досить давно. Тому комфорт з таким виробом у ванній кімнаті забезпечений.

vybor-smesitelya-07 vybor-smesitelya-08

Такі змішувачі управляються двома обертовими ручками. Одна управляє температурою води, а інша - її напором. Температура виставляється один раз, а далі налаштовується натиск. Такий варіант добре використовувати, якщо в будинку є діти, оскільки він попередить можливі опіки.

Безконтактні

vybor-smesitelya-09 vybor-smesitelya-10

Все відбувається без контактного участі людини, за все відповідають інфрачервоні датчики. Якщо руки піднести до крана, вода починає текти і припиняє це робити через деякий час. Тому такі змішувачі часто можна зустріти в громадських місцях. При цьому їх зручно використовувати і в домашніх умовах.

Висновок

Який змішувач вибрати? Для домашньої ванної кімнати підійде будь-який, однак потрібно враховувати дизайн інтер'єру, зручність користування в конкретних умовах і для конкретних людей. Якщо слідувати моді, тоді підійдуть одноважелі. Для стилю кантрі або ретро - двохвентильні. Вони також дозволять заощадити. Для регулювання натиску і температури - термостатичні. А для управління без дотику - безконтактні. Тому вибір за вами.