Відновлення ванни: технологія реставрації

З рокамі колись нова білосніжна ванна стає Вже НЕ настільки білою, на її поверхні з'являються подряпіні, глибоко в'їлася бруд НЕ відтірається ніякімі Засоба і зусилля.

Причина авторитет часто кріється не в безсіллі чістячіх ЗАСОБІВ, а в тому, що захисна плівка такого покриття давно стерла, і тепер в авторитеті випадка допоможе тільки ОДНЕ - Відновлення ванни своїми руками, ласка представляє собою Нанесення замість старого покриття нового шару емалі.

Відновлення ванни

Чому своїми руками? Тому що фахівців даного профілю навіть у великих містах налічується одиниці, а ВАРТІСТЬ їхніх робіт часто порівнянна з половиною вартості нової ванни.

При авторитет Освоєння технології реставрації Кулі емалі НЕ є перш складання. Процедура в міру трудомістка і зазвічай вдається шкірному З першого разу за умови Дотримання необхідної послідовності і! ! Застосування необхідніх матеріалів.

У даній статті нами будуть розглянуті методи того, як можна відновіті емаль ванни після всілякіх пошкоджень її покриття, найпошіреніші з якіх - незначна скол покриття, а такоже руйнування захісної емалевої плівки аж до оголення МЕТАЛЕВИЙ Підстави.

Перш ніж почату Відновлення покриття ванни, потрібно підготуваті всі необхідні матеріали та інструменти, а такоже візначіті технологічну послідовність Дій, яка Підходить для Усунення конкретного типу несправності.

Засоби для очищення ванни від іржі

Варіант з оголеним чавуна або Сталевого Підстави, що продовжує окіслюватіся, є найбільш запущених І, відповідно, складна.

Дерлей етапом ОБРОБКИ поверхні в даного випадка має діва відалення іржі (див. Чім чістіті чавунну ванну). У складі практично шкірного засоби для відалення іржі є кислоти, Які перетворюються оксиди металів бурого кольору в безбарвні СОЛІ.

Відновлення емалі ванни

Найбільш агресивний Засоба, що містять соляну кислоту (наприклад рідіною «Санітарний-2») іржу можна ВИДАЛИТИ по закінченню все близько 10 хвилин, однак смород прізводять до руйнування емалі на ціліх ділянках і вімагають ретельної і трівалої наступного промівання, неухильного Дотримання правил, зазначену у поданій до них інструкції.

Ванну відновіті можна, вікорістовуючі і більш щадні пащі і порошки, Такі як «Суржа», «Тартарен», «Кама», «Автоочіщувач від іржі» та Інші. Досить ефективна і без будь-якіх наслідків іржу знімають 15-20% розчини кислот органічного походження (щавлевої кислоти і Деяк інших).

Підготовка поверхні ванни до емалюванню

Відновлення емалі ванни проводитись після ретельної ОБРОБКИ пошкодженої поверхні, якові роблять у наступній послідовності:

 1. Пасту або порошок наносячі на вологих ганчірку або губку, потім протірають Їм зволоження поверхні пошкодженню.
  Якщо вікорістовується рідина, то нею змочують Пляма іржі і через 10 хвилин обробляють їх щіткою.
 2. По завершенню очищення готовит поверхню промівають водою, потім підсушують для наступної операції. Відновлення покриття ванн
 3. Вісушена ділянку голого металу підлягає грунтовці. Тут може буті Використана звічайна глифталевая грунтовка ГФ-020.
  Така грунтовка відрізняється гарну адгезію до металевої поверхні, а такоже годитися для фарбування нітроемалью. Як Розчинник для ґрунтової суміші застосовують РС-2.
 4. Після Нанесення куля вісушують при кімнатній температурі протягом 48 годин, або застосовують метод примусового підсушування допомогою рефлектора, Який розташовують в 10-15 см від реставрується поверхні.
 5. Віконуючі Відновлення емалі ванн своїми руками, оброблювану ділянку вірівнюють Із загальною поверхнею методом накладання шпаклівкі НЦ-008 в суміші з Розчинник N647 на грунтування поверхонь. Її завдаючі тонкими шарами, Які НЕ повінні перевіщуваті 0,2 мм.
  В умовах кімнатної температури шпаклівка вісіхає близько 1 години.
 6. На Останній куля шпаклівкі знову завдаючі, а потім вісушують грунт.

Нюанси у підготовці та відновленні пошкодженого покриття ванни

Відновлення емалі ванн - процес непростий, і в ході нього можуть вінікнуті деякі питання.

Перелічімо найбільш ймовірні з них:

 • Обробка іржавіх Розлучення краще почінаті з Щадних методу ЗАСТОСУВАННЯ слабоагресівної щавлевої кислоти.
  Кристали кислоти, що змішуються з водою до кашкоподібної консістенції, завдаючі допомогою поролонового або тканини тампона кулею у кілька міліметрів товщина на області з іржею і глянсові емалеві «острівці».

  ванни Відновлення
 • Кислоту змівають водою по закінченню 30-40 хвилин. Якщо виявили, що куля іржі відаленій НЕ Повністю, можна використовуват механічний метод очищення.
  Залежних від того, наскількі глибоко проникла іржа, можливе! ! Застосування тонких абразивних порошків або грубої наждакового паперу.
  З особливими ретельністю обробляють кордон переходу матової поверхні в глянсовий.
 • Як після хімічної, так і після механічної ОБРОБКИ ділянка винна буті ПРОМІТЕЙ з особливими ретельністю, оскількі навіть в малих кількостях і зі Слабкий концентрацією кислота здатно порушіті покриття емалі.
 • Для, безпосередно, забарвлення, крім класичності застосовуваного емалей, можуть буті вікорістані більш ефектівні і дорогі набори, спеціально прізначені для того, щоб відновіті ванну своїми руками.

Правила нанесення емалі на підготовлену поверхню ванни

Послідовність нанесення на оброблення ділянку емалі аналогічна тій, що застосовна при фарбуванні емалевого шару з порушеннях тільки поверхневої плівки.

Тому Перш ніж описати, Яким чином завершують Відновлення емалевого покриття ванни, слід розповісті про процес Усунення незначна пошкодженню.

На відміну від Першого випадка, при реставрації ванни своїми руками немає необхідності в грунтовці і шпаклівці поверхні, проти «Шорстко» ділянку потрібно знежіріті ацетоном або Розчинник допомогою тканини тампона.

Знежіріті поверхню потрібно ретельно, Аджея тільки при авторитет зможу буті забезпечен подальша Надійність емалевого покриття.

Технологія Відновлення ванн далі припускає фарбування знежіреної або загрунтованій поверхні нітроемалью.

Краще способом буде! ! Застосування густий «Банкової» нітроемалі НЦ-11, так як в АЕРОЗОЛЬНА балончика з Фарб містіться Значний Кількість Розчинник, Який зніжує період ЕКСПЛУАТАЦІЇ забарвлюючого Кулі.

ванни Відновлення емалі

Затірку ванни емаллю віконують тканинним тампоном в три шари, даючі підсохнуті шкірному з них протягом 20-30хв. Використовуват поролоновий тампон НЕ слід, оскількі ВІН розчіняється нітроемалью.

Віконуючі Відновлення ванн необхідно НЕ забуваті, що при покрітті новим кулею нітроемалі може буті розчіненій Попередній кулю.

Крім цього, при ї достаточно вісокій вологості у ванній (від 60% і віщє), плівка емалі може піті плямами або навіть растрескаться. З цієї причини бажано Встановити в ванну рефлектор, але НЕ настільки близько до поверхні, як по годину грунтовки.

Підсохлій верхній шар емалі слід трохи змочіті Розчинник, прібратіся перед ЦІМ рефлектор. При розчіненні емалі даного Кулі І ШВИДКО віпаровуванні, Розчинник утворює рівну напівглянсову плівку.

Емаль вісіхає Повністю приблизно через добу, а по вісіханню поверхні вона може буті відполірована полірувальної пастою допомогою клаптів фланелі.

Альтернативний вид емалі

При пошкодженні ванни Відновлення емалі може такоже Проводити допомогою сінтетічної меламіноалкідні емалі.

Тім не менше, потрібно пам'ятати, що подібного роду емаль НЕ здатно вісохті при кімнатній температурі. При створеної рефлектором температурі в 100-130 градусів синтетична емаль може вісохті за півгодини.

Вона відмінно лягає на металеву поверхню, а такоже НЕ потребує попередньої грунтовці, стійка до механічніх вплівів, утворює глянсовий плівку.

Однак під час сушіння такий емалі потрібно контроль температури, оскількі при нагріванні перш 130 градусів емаль на меламіноалкідні Основі необоротних зруйнується, і буде потрібно повторно Виконувати Відновлення емалі ванни своїми руками.

Усунення відколу ванни

По завершенню відалення зі відколу іржі, його сушіння і знежірення, поверхня шпатлюют. При авторитет Використовують суміш нітроемалі і клею «Суперцемент» в пропорції 1: 1, або Крейд і епоксідної смоли в аналогічному співвідношенні.

Нанесення віробляють металева, дерев'яним або пластиковим шпателем. У кожному з віпадків годину вісіхання шпатлевочной суміші ставити одну добу.

Відновлення емалевого покриття ванни

Віконуючі Відновлення емалі у ванній, перед безпосередно Обробка пошкодженої поверхні, Переконайся, що тон вікорістовуваної емалі збігається з відтінком «рідний» забарвлення, пофарбувавші нею незначна, віддаленій від очей ділянку ванни.

На завершення цієї тимі хочеться звернути Рамус на тому, що заводська забарвлення ванн віконується Із! ! Застосування термічного методу, відтворення якого в домашніх умовах ї достаточно Важко.

Тому Відновлення ванн своїми руками дозволяє створити НЕ настільки надійне покриття, ласка, швидше за все, по закінченню 3-5 років потребують повторного ремонту.

Період ЗНОС емалевого покриття безпосередно поклади від хімічного складу води, що Надходить по трубах у ванну, а такоже від акуратності господарів при догляді за сантехнічнім пріладнав.

Для чищення ванни ми Можемо порадити НЕ застосовуваті металеві мочалки, а використовуват рідкі миючі засоби і м'які тканини, що НЕ володіють абразивним властівостямі. Тоді повторне Відновлення ванній буде потрібно дуже не скоро.