Плінтус для ванни: вибираємо і встановлюємо

Планується відноситься до завершальної частини установки ванни, завдяки якій ванна набуває естетичний вигляд і закінченість. Такі плінтуси для ванн можуть бути виготовлені з різних матеріалів, наприклад, популярний керамічний плінтус для ванни.

Він відмінно приховує стик між ванною і стіною і служить надійним захистом, запобігаючи протікання води. плінтус для ванни

Для людей, які звикли все робити грунтовно і на довгий час плінтус у ванній є необхідним і навіть обов'язковим елементом. Але різноманітність самих плінтусів і методів їх встановлення передбачає початковий уважний аналіз, який допоможе визначитися з вибором.

За матеріалом, з яких виготовлені плінтуси для ванн, виділяють кілька видів:

 • керамічний плінтус;
 • пластиковий плінтус;
 • самоклеющийся плінтус.

Планується з кераміки

Сам по собі матеріал кераміка давно завоював популярність завдяки своїм властивостям. Вироби з кераміки володіють високою твердістю і механічною міцністю, великим опором до різноманітних деформацій і на розрив, практично не реагують з іншими речовинами, а також із зовнішнім середовищем.

керамічний плінтус для ванни

Керамічний плінтус для ванної кімнати не виняток - він також володіє всіма ці властивості. Також на додаток до цього такий плінтус довгий час здатний зберігати свій колір. Недоліком керамічного плінтуса є лише одне - він здатний зруйнується від удару по ньому важким предметом. Але при гарному догляді за цим плінтусом він прослужить багато років.

Планується із пластику

Пластиковий плінтус коштує набагато менше свого побратима керамічного плінтуса, але це не означає, що у нього немає своїх переваг. Планується із пластику, наприклад, lw vip, відмінно захищає стики від попадання в них вологи і, отже, запобігає появі цвілевих грибків.

Також, крім цього пластиковий плінтус дуже зручний в експлуатації, володіє м'якою гумкою, що прикриває стики між ванною і стіною, і високим ступенем гігієнічності. Також перевагою цього виду плінтуса є і його гнучкість, що дозволяє його установку і в закруглених приміщеннях. Пластиковий плінтус - це планка з ПВХ-профілю частіше, звичайна довжина якого 1,8 м.

пластиковий

Вибираючи такий плінтус для акрилової ванни або для будь-якої іншої, краще білому кольору віддати перевагу інші. Наприклад, бежевий або жовтуватий, так як плінтус з пластику з часом може пожовтіти.

Установка керамічного плінтуса

 1. плінтус для акрилової ванни

  Для початку необхідно зняти заміри, а після цього болгаркою з алмазним диском з дрібним напиленням розрізати плінтус.
  Ще однією назвою таких дисків є диски для плитки тому, що дрібне алмазне напилення не здатна порвати глазур, а також зріз виходить дуже рівним і чистим.

 2. Щоб зістикувати плінтус у внутрішньому або зовнішньому куті, можна як зазвичай використовувати метод вимірів. Для цього необхідно докласти плінтус в місці його встановлення, відзначити нижній край. Таку процедуру потрібно проробити по всьому периметру в кожному кутку.
  Далі плінтус треба покласти у вихідне місце і відзначити на ньому 2 точки: причому верхня - це стик стін, а нижня - місце перетину плінтуса з лінією на підлозі. Після цього необхідно з'єднати ці дві точки і зробити зріз строго під прямим кутом до підлоги у ванній кімнаті.
  Таку процедуру потрібно зробити і в іншої стіни. І якщо зріз вийшов дуже акуратний, то при стикуванні двох плінтусів практично не буде видно зазору між ними. Якщо ж кут зовнішній, тоді верхня точка наголошується на обрізаному плінтусі на зовнішньому куті, а нижня - в місці перетину лінії і плінтуса. Тобто все робиться також як і з внутрішнім кутом.
 3. Керамічний плінтус між стіною і ванною можна встановити як на плитковий клей, так і на спеціальний клей для виробів з кераміки. Але можна скористатися для установки плінтуса і силіконовим герметиком.
 4. Після установки нижня і верхня частини плінтуса обробляються затіркою для плитки, щоб стики були герметичними, а в цілому вигляд - красивий.

Установка пластикового плінтуса

Пластикові плінтуси можна встановити двома способами:

 1. Під плитку. Цей спосіб установки набагато важче другого. Він вимагає ретельного продумування всього, навіть дрібниць, ще до того, як будуть облицьовані стіни.
  Такий спосіб установки надійний з точки зору гідроізоляції, але, якщо виникне необхідність в заміні плінтуса, то міняти його доведеться разом з плиткою, під яку він захований. Для установки плінтуса таким способом краще запросити професіонала, щоб робота була виконана якісно.

  плінтус для ванної кімнати
 2. На плитку. Встановити плінтус таким способом можна своїми руками. Для початку необхідно протерти сухою ганчіркою всі краї плитки і ванни в тому місці, де буде встановлений плінтус. Поверхня обов'язково повинна бути сухою.
  Щілина між ванною і стіною найкраще буде закрити герметиком акваріумним, а потім дати йому добре висохнути.
 3. Далі слід сам процес установки плінтуса. Щоб надлишки клею не пошкодили емаль, потрібно малярським скотчем обклеїти краю ванни.
  Після цього плінтус розрізають на деталі, кожна з яких відповідає довжині кожної зі сторін ванни.
 4. Потім наноситься тонкий шар рідких цвяхів на підставу вироби, яке тут же притискається однією стороною до стіни, а інший - до ванни.
  Також при установки бордюру зручно використовувати куточки і заглушки, які полегшать стиковку плінтуса і облагородять його загальний зовнішній вигляд. Якщо після установки плінтуса утворилися невеликі щілини, то їх необхідно залити герметиком.

Планується самоклеющийся

Коштує такий плінтус трохи дорожче пластикового, але не вимагає додаткових витрат на матеріали. Головне перед установкою ретельно підготувати поверхню, на яку буде клеїтися плінтус: вона повинна бути сухою гладкою.

плінтус між стіною і ванною

Якщо не підготувати правильно поверхню, то існує ризик потрапляння води під бордюр. Єдиний мінус такого самоклеющегося бордюру, що він не здатний прослужити довгий час.

своїми руками

Таким чином, не дивлячись на те, що плінтус для ванни є досить простим виробом, при його установці необхідно дотримуватися ряду певних правил. Тільки в цьому випадку він вдало впишеться в дизайн ванної кімнати і прослужить вам максимально довго.