Як покласти плитку на дерев'яну підлогу в дерев'яному будинку

Якщо є в наявності дерев'яний будинок, це не означає, що його внутрішня обробка повинна складатися з деревини. Адже можна застосовувати і «стандартні» варіанти. Наприклад, плитку. І будь дерев'яна підлога з такою обробкою буде виглядати сучасно і гармонійно.

plitka-na-derevyanniy-pol_1

Підготовка

Почати потрібно з проекту, який буде обробка, яка буде використана плитка і варіант її розкладки. Також необхідно підготувати інструмент:

  • шпателя;
  • дриль з насадкою для замішування клею;
  • ємність для суміші;
  • рівень.

Після цього потрібно подбати про поверхні, а підготовлена ​​вона може бути по одному з варіантів.

Метод №1

Цей спосіб застосовується, якщо підлога скрипить і провалюється. Спочатку необхідно позбутися від старого покриття. При цьому потрібно перевірити якість лаг. Якщо воно придатне, тоді їх можна задіяти для створення нового покриття.

Перед укладанням плитки поверхню необхідно обробляти просоченням. Проміжки між лагами можна заповнити керамзитом. Між укладаються дошками повинен зберігатися зазор до 1 см.

plitka-na-derevyanniy-pol_10

Після цього поверхню затьмарюється перманентної папером, на яку кріплять підкладку. Вона може являти собою цементно-стружкових плит.

plitka-na-derevyanniy-pol_8

Товщина матеріалу - до 2 см. Крок кріплення - 15-20 см. Виконується саморізами.

Стики заповнюються монтажною піною - традиційним для таких випадків матеріалом.

Наприкінці виконується грунтування.

plitka-na-derevyanniy-pol_12

Метод №2

Ефективний, якщо підлога знаходиться майже в жалюгідному стані, але огляд все-таки дозволяє зробити висновок, що укладання можлива.

Для початку потрібно демонтаж старого покриття, щоб дістатися до бетону. Далі виконується гідроізоляція. Для цього на сучасному ринку вистачає спеціальних матеріалів.

Щоб отримати рівну підлогу, потрібно, використовуючи рівень і нитка, відбити горизонтальну пряму по периметру кімнати. Далі з кроком близько метра ставимо маяки, від стін дистанція повинна становити 10 см.

В якості маяків можуть бути використані:

  • Бруски. Після застигання розчину їх виймають, а простір заповнюється сумішшю.
  • Гіпрочние профілі. Їх закріплюють, використовуючи саморізи.
  • Штукатурні. Кріпляться на гіпсових марках.

Рекомендація: для замішування розчину для стяжки варто використовувати ємність об'ємом до 15 літрів.

Якщо шар вийде занадто високим, більшу частину простору можна засипати керамзитом. Його заливають сумішшю і чекають 24 години. Після цього поверхня грунтується і заливається розчином. Вирівнювання виконується правилом, рухаючись до дверей.

plitka-na-derevyanniy-pol_7

Далі доведеться почекати 3 доби, а потім замісити Самонівелююча суміш.

plitka-na-derevyanniy-pol_3

Метод №3

Застосовується, якщо підлога в хорошому стані і на дошки укладені листи ДСП.

plitka-na-derevyanniy-pol_9

Спочатку, використовуючи монтажну піну, необхідно закрити стики між плитами. Після цього всю поверхню обробляють просоченням. Далі необхідно викласти малярську сітку, яку після висихання просочення закріплюють саморізами.

Потім потрібно обробити підлогу сумішшю, що з:

  • 2 часткою великого піску;
  • 2 часткою рідкого скла;
  • 1 частки води.

Коли суміш висохне, можна переходити до укладання.

plitka-na-derevyanniy-pol_4

Інструкція

Тепер розглянемо особливості самої процедури на дерев'яну підлогу.

Отже, якщо поверхня рівна і тверда, можна стартувати.

Спочатку вибираємо розкладку плитки і визначаємо її розташування на поверхні. При цьому плінтуси та одвірки повинні бути зняті.

Слід від центру двох суміжних стін провести перпендикулярні лінії, щоб визначити центр приміщення. Визначаючи розташування, слід орієнтуватися так, щоб з двох сторін обрізи були однаковими за розміром. Адже дуже рідко розмір плитки дозволяє укласти її в ширину або довжину без підрізання.

plitka-na-derevyanniy-pol_11

Далі клей наноситься на плитку за допомогою шпателя з зубцями. Починати варто від розміченого центру. Потім вироби укладаються на підлогу, притискаються і вирівнюються відносно горизонту. Аналогічно робимо з іншими плитками. Відстань між ними регламентується пластиковими хрестиками.

plitka-na-derevyanniy-pol_2

Укладання потрібно робити уздовж розміченій лінії. Коли буде викладена перша половина, можна заповнювати другу. При цьому горизонтальний рівень буде витриманий.

plitka-na-derevyanniy-pol_5

Щоб виконати порізку плитки для заповнення необхідних зон, можна використовувати різак або болгарку з диском.

Коли плитка укладена, а розчин засох, можна переходити до затірки швів. Нанесення складу виконується гумовим шпателем. Через добу після цього можна прибрати надлишки суміші, використовуючи вологу губку.

plitka-na-derevyanniy-pol_6

Дерево - не проблема для укладання плитки. Дійсно, в тому, що підлога дерев'яна, немає ніякої проблеми, якщо це врахувати і чинити за наведеною інструкції. І тоді покриття прослужить довго, а також буде виглядати чудово.

www.youtube.com/watch?v=wKqquRdlMxE

Додатково можна вивчити відео матеріал, який дозволить більш досконало і наочно розібратися в питанні.