Розетка для пральної машини у ванній

Розетка для пральної машини у ванній

Встановлюючи пральну машинку у ванній кімнаті, розташування розетки для цієї побутової техніки повинно продумуватися в першу чергу. Це важливо і для роботи машинки, і для безпеки всіх мешканців. Крім того, крім пральної машинки в сучасній ванній є чимало електроприладів, тому наявність розетки в такому приміщенні є досить актуальним питанням.

Розетка для пральної машини у ванній

вимоги

Розетка, яку ви збираєтеся встановити у ванній кімнаті, обов'язково повинна відрізнятися підвищеною захистом від вологи і наявністю кришки, щоб виключити потрапляння бризок всередину. Також відмінним варіантом для ванної кімнати буде розетка, в якій встановлено ПЗВ. Так називають пристрій, що забезпечує захисне відключення електрики при появі витоку струму.

Розетка у ванній із захистом від вологи для пральної машини

Розрахунок перетину кабелю

Для розрахунку перетину дроту слід враховувати потужність пральної машинки, яку ви дізнаєтеся з додається до техніки документації або з інтернету. Облаштовуючи мережу електропостачання у ванній, багато власників квартир вибирають для неї кабель перетином 2,5 мм 2, після чого встановлюють кілька розеток (для машинки, бойлера, душової кабіни та інших цілей). Однак фахівці так робити не радять.

Найкраще окремо прокласти кабель для пральної машинки і окремо встановити для такого приладу розетку. Якщо ж хочеться зробити блок розеток, то для підбору перетину дроту слід підрахувати потужність всіх приладів при одночасному включенні. Також при визначенні перетину слід врахувати, з якого матеріалу зроблений кабель (мідні або алюмінієві жили).

У таблиці вказані параметри при напрузі 220 В:

мідні жили

Перетин кабелю (мм2)

алюмінієві жили

Потужність, кВт)

Струм (А)

Потужність, кВт)

Струм (А)

4,1

19

1,5

-

-

5,5

25

2,5

4,1

19

7,7

35

4

5,9

27

9,2

42

6

7

32

12,1

55

10

9,2

42

Рідко в якій пральній машинці потужність буде більше 3 кВт, однак у виборі перетину завжди залишають невеликий запас потужності, тому найбільш часто вибирають дроти з перетином 2,5 мм 2.

Проводка з мідним перетином на розетку для пральної машини у ваннійПроводка з алюмінієвим перетином на розетку для пральної машини у ванній

Яка висота оптимальна?

Мінімальною відстанню від підлоги ванної кімнати до розетки є 60 сантиметрів. Таке ж відстань повинна бути від розетки до найближчої до неї джерела води - душової кабінки або ванни. Поблизу від таких джерел достатку бризок допустимо встановлювати лише водонагрівач і малопотужні прилади для функціонування сантехніки.

Розташування розетки для пральної машини у ванній кімнаті - оптимальна висота

Як встановити?

Етапи установки розетки у ванній будуть включати такі дії:

 • Купіть розетку і провід потрібного перетину.
 • Прокладіть дріт і виведіть його в ванну.
 • Встановіть автомат і ПЗВ.
 • Зробіть в стіні отвір під розетку, використовуючи перфоратор.
 • Встановіть в отвір коробку розетки і виведіть туди провід.
 • Закріпіть підрозетник цементним розчином і очистіть його залишки після висихання.
 • Підключіть провід до розетки і встановіть її в коробку.
Установка автомата і УЗО для проводки розетки для пральної машини у ваннійУстановка розетки для пральної машини у ваннійУстановка розетки для пральної машини у ванній

критерії безпеки

Основна небезпека для розташованої в ванній розетки представлена ​​підвищеною вологістю в цьому приміщенні.

Саме тому установка розетки повинна виконуватися з певними вимогами:

 • Розетку слід підключити за допомогою УЗО. Ідеально, якщо цей пристрій буде представлено в самій розетці, але воно може бути і окремим. Оптимальне налаштування струму відсічення для УЗО у ванній кімнаті становить 10 мА, а робочий струм пристрою повинен перевищувати вступний струм.
 • Для захисту пральної машини і її проводки від короткого замикання розетка повинна бути також підключена через автомат, що забезпечує захисне відключення. Такий автомат підключають перед УЗО. У його виборі слід врахувати і переріз проводу, і навантаження мережі. Існують дифавтомати, в яких захисний автомат з'єднаний з УЗО в один пристрій.
 • Пральна машинка обов'язково повинна бути заземлена. Трижильний провід, який прокладають на машинку, заземлюють в щитку, під'єднуючи його до шини заземлення.
 • Для пристрою проводки у ванній кімнаті обов'язково слід застосовувати трижильний кабель.
 • Найкраще виконувати у ванній прихований монтаж проводки з ретельної ізоляцією її елементів.

І ще трохи інформації про разетку для ванної в наступному відео.