Настінна сушарка для білизни в ванну

Настінна сушарка для білизни в ванну

Питання «Де сушити білизну?» Вже не є таким гострим, адже з розвитком техніки з'явилося безліч зручних рішень цієї проблеми. Ще зовсім недавно єдиним підходящим місцем для сушки білизни в міському житло був балкон або натягнуті під стелею мотузки, а сьогодні компактні і функціональні сушарки можна встановити в будь-якому кутку квартири.

Саме відповідне місце для розміщення сушарки - це ванна кімната. По-перше, там розвішана білизна не буде кидатися в очі стороннім. По-друге, у ванній зазвичай встановлена ​​вентиляційна система, яка допомагає швидше позбавитися від зайвої вологи. Навіть якщо ваша ванна кімната дуже невеликого розміру, там все одно знайдеться вільний простір для установки даного пристосування, тому що в продажу є моделі, призначені безпосередньо для малогабаритних приміщень.

Володарям маленьких ванних варто придивитися до настінних моделям сушарок. Вони кріпляться до стіни, тому багато місця для них не потрібно, а в зібраному вигляді настінні сушарки практично непомітні. Ця стаття присвячена існуючим різновидів настінних білизняних сушарок, особливостям їх розміщення і установки.

Настінна сушарка для білизни в ванну

Види, їх плюси і мінуси

складна

Складна конструкція - це сучасна модифікація натягнутих над ванною мотузок, на яких сушили білизну наші мами і бабусі. Вона являє собою дві пластикові панелі з розтягнутими між ними мотузками. Панелі кріпляться на протилежні стіни (найчастіше - під стелею). Коли сушарка не потрібна, одна з частин знімається зі стіни і прикріплюється до іншої. Мотузки при цьому автоматично втягуються всередину панелі. Залежно від моделі, в вашому розпорядженні є від 4 до 6 рядів мотузок.

Складна настінна сушарка для білизни у ванній

плюси:

 • невисока вартість;
 • можливість установки в невеликих ванних кімнатах і суміщених санвузлах;
 • простота експлуатації.

мінуси:

 • максимальне навантаження, яке може витримувати складна сушарка, становить 7 кг;
 • у бюджетних моделей, не оснащених підтягуючим механізмом, мотузки можуть провисати під вагою білизни;
 • низькоякісна пластмаса може потріскатися всього після кількох сушок;
 • якщо сушарка розташована дуже високо, то розвішувати на неї білизна буде вкрай незручно;
 • якщо на сушилку, розміщеному над купіллю повісити постільна білизна, то, поки воно сушиться, ви не зможете приймати водні процедури.
Складна сушарка для білизни на стіну у ванній кімнатіСкладна настінна сушарка для білизни в ванну

розсувна

Розсувна модель має більш цікаву конструкцію. Вона виконана у вигляді металевої консолі, яка складається і розкладається за принципом гармошки. Елементи розсувний сушарки з'єднані між собою за допомогою надійних заклепок. Між двома складними частинами розташовано кілька металевих трубок, які і служать держателями для білизни.

Розсувна настінна сушарка для білизни в ваннуРозсувна сушарка для білизни в ванну кімнату

плюси:

 • компактна конструкція;
 • міцність;
 • здатність витримувати велику вагу;
 • зручність експлуатації;
 • можна використовувати в якості власника для рушників.

мінуси:

 • невеликі розміри розсувного моделі не дозволяють сушити на ній багато білизни або великі речі.
Розсувна настінна сушарка для білизни в ванну кімнату

електрична

Електрична сушарка зазвичай використовується в якості рушникосушки, однак її можна застосовувати і для сушіння невеликих предметів одягу. Електросушарка кріпиться до стіни в будь-якому зручному місці санвузла. Вона являє собою своєрідну драбинку з металевих трубок. Кількість перекладин може варіюватися в залежності від моделі.

Електрична настінна сушарка для білизни у ванній

плюси:

 • широкі можливості для установки;
 • при необхідності електросушарку можна відключити;
 • невисока температура нагріву захищає від опіків;
 • можливість використання в якості обігрівача.

мінуси:

 • при установці і експлуатації цього різновиду сушарок необхідно дотримуватись правил використання електроприладів в приміщеннях з підвищеним рівнем вологості повітря;
 • недолік місця для сушки великих речей або постільної білизни.
Електрична настінна сушарка для білизни в ваннуЕлектрична сушарка для білизни у ванній

матеріали

мотузкові

Мотузкові сушарки вважаються найбільш економічними. Зробити подібну можна і своїми руками, благо матеріал (білизняний мотузок) коштує зовсім небагато. Мотузкові сушарки, як правило, досить довгі, тому на них можна сушити білизну відразу з декількох прань.

Мотузкова настінна сушарка для білизни

сталеві

Сталеві сушарки для білизни зазвичай мають хромоване покриття, тому вони ефектно виглядають і здатні прикрасити собою інтер'єр ванної кімнати. Сушарки зі сталі є дуже міцними і надійними. Єдина складність полягає в догляді за ними - щоб зберегти первісний блиск хрому доведеться купувати спеціальні засоби для чищення.

Сталева сушарка для білизни у ванній

алюмінієві

Алюмінієві сушарки вважаються бюджетним варіантом сталевих конструкцій. Вони так само досить міцні, але важать значно менше. Правда, і вага випрану білизни, який вони можуть витримувати, теж істотно менше.

Алюмінієва сушарка для білизни в ванну кімнату

пластикові

Пластикові сушарки для білизни, незважаючи на брак міцності, все ще залишаються популярними. Вони коштують недорого, мають просту конструкцію і невелику вагу. Крім того, на відміну від всіх інших матеріалів, пластик представлений в багатому колірному асортименті.

Пластикова настінна сушарка для білизни в ванну

Настенно-стельова

Настенно-стельова сушарка для білизни має два варіанти кріплення: між двома протилежними стінами і на стелю. Перший варіант зазвичай використовується для установки на лоджії, так як там прикріпити сушилку до стелі проблематично.

Як утримувачів для білизни виступають тонкі металеві трубки, крізь які протягнуті мотузки. Тримачі можна опускати і піднімати за принципом жалюзі, потягнувши за спеціальну мотузочку. Так як частини конструкції можуть переміщатися вгору і вниз, така сушарка отримала назву «ліфт».

Кількість власників може варіюватися від 4 до 10. Від цього залежить вага, який може витримати настінно-стельова сушарка. У середньому подібні моделі розраховані на масу до 20 кг, що є досить хорошим показником.

Настенно-стельова сушарка для білизни у ванній кімнаті

оригінальний дизайн

 • Відкидні сушарки можна встановити на будь-яку вертикальну поверхню. Якщо вона не потрібна, сушилку потрібно просто підняти - так вона виглядає як незвичайне панно. Відкинувши сушилку, можна сушити на ній рушники і дрібні предмети гардероба.
 • Надверние - як видно з назви такі сушарки монтуються прямо на двері. Як кріплень використовуються гачки, тому після використання сушилку можна зняти з дверей і прибрати в затишне місце.
 • Мобільні сушарки ще називають приставними. Вони являють собою складну трикутну конструкцію, яка ставиться на бортики ванни. Недолік таких сушарок полягає в тому, що поки білизна не висохне, ванною користуватися не можна.
 • Для батарей - цей різновид сушарок фіксується на обігрівальних приладах за допомогою пари гаків. Так як у ванній батареї рідкість, то такі моделі найчастіше встановлюють в інших приміщеннях і використовують, в основному, для сушки рушників.
Відкидна сушарка для білизни у ваннійОригінальна настінний сушарка для білизни у ваннійОригінальна настінний сушарка для білизни у ванній на батареюОригінальна настінний сушарка для білизни у ванній на батареюНадверная сушарка для білизни у ваннійсушарка для білизни у ванній на батареюСушарка для білизни фіксується на нагрівальні прилади у ванній

Розміщення

 • Більшість з нас стирає все накопичене за певний період білизна в один день, роблячи кілька «підходів» до пральної машини. Таким чином, на сушарці виявляється білизна відразу з декількох прань. Щоб не відчувати міжкімнатні перегородки на міцність, вибирайте для установки сушилку капітальну стіну, найкраще - несучу. Так ви будете впевнені в тому, що під вагою мокрого білизни стіна не почне поступово обсипатися.
 • Вибираючи місце для сушарки, враховуйте, що вона буде час від часу розкладатися. Поки сушиться білизна, вам повинен бути забезпечений вільний підхід до всіх сантехнічних приладів і шаф.
 • Постарайтеся помістити сушилку якомога ближче до вентиляційної системи - так білизна буде висихати швидше, а надлишки вологи - вчасно випаровуватися. Слідкуйте за станом вентилятора, періодично прочищати його.
Розміщення настінного сушарки для білизни у ваннійРозташування настінного сушарки для білизни у ванній кімнаті

монтаж

 • Монтаж настінного сушарки слід починати з вибору найбільш підходящого місця. Про вимоги до розміщення читайте в попередньому розділі.
 • Перед початком роботи уважно прочитайте інструкцію з встановлення. У ній містяться рекомендації, що стосуються саме цієї конкретної моделі сушарки.
 • Тепер візьміть кронштейн, на який буде кріпитися конструкція, і прикладіть його до стіни в обраному місці. Через наскрізні отвори намітьте місця майбутніх кріплень.
 • Відповідно до нанесеної на стіну розміткою, просвердлите необхідну кількість отворів.
 • Зафіксуйте кронштейни на стіні, використовуючи набір кріплень, що йде в комплекті.
 • Закріпіть на кронштейнах залишилися частини сушарки, дотримуючись рекомендацій, зазначених в керівництві по збірці.
Монтаж настінного сушарка для білизни в ванну

Як зробити своїми руками?

Спосіб 1: мотузкова сушарка для білизни

Самий елементарний варіант саморобної настінного сушарки - це система з гачків і мотузок, розтягнутих над купіллю. Для початку закуповуємо в господарському відділі всі необхідні матеріали (замість гачків можна використовувати товсту волосінь або красиву дріт). Потім робимо розмітку на двох протилежних стінах, до яких буде кріпитися наша сушарка. Відзначаємо місця розташування гачків: вони повинні розташовуватися на одній лінії на рівній відстані один від одного. Після цього свердлимо отвори, в яких потім фіксуємо гачки. Нарізаємо мотузку на однакові частини і натягуємо між гачками. Мотузкова сушарка готова!

Мотузкова сушарка для білизни у ванній своїми руками

Спосіб 2: накладна сушарка для білизни

Для того щоб спорудити більш капітальну конструкцію, вам знадобиться більше вільного часу і інструменти для роботи по дереву. Сушилку ми будемо робити з дерев'яних рейок перетином 2 см. Спочатку потрібно напіліть складові частини конструкції: відрізаємо два бруска рівні довжині ванни і 6-8 брусків, рівні їй по ширині. Напилення бруски ошкурівать.

Довгі бруски маємо на відстані трохи меншому, ніж ширина ванни і починаємо прибивати до них короткі бруски. Саме короткі бруски і будуть служити власниками для білизни. Потрібно намагатися дотриматись однакову відстань між ними, щоб сушарка була не тільки надійним, але і красивою. Готову сушилку можна пофарбувати в будь-який колір, що підходить до інтер'єру вашої ванної кімнати.

Сушарка для білизни в ванну з брусків своїми руками