Як зробити санвузол в приватному дерев'яному будинку

Як не дивно, але санвузол в приватному дерев'яному будинку має свої переваги у порівнянні з такими ж кімнатами в квартирі. Купивши квартиру, ми отримуємо все так, як спроектовано було при будівництві всього висотного будинку, при будівництві ж приватного будинку можна заздалегідь усе передбачити в проекті, вказавши кількість санвузлів, а також їх квадратуру. При цьому, що дуже важливо, можна передбачити розміщення санвузла щодо інших кімнат будинку.

Поєднаний чи ні?

sanuzel-chastnyj-dom-01 sanuzel-chastnyj-dom-02 sanuzel-chastnyj-dom-03 sanuzel-chastnyj-dom-04

Створюючи санвузол в приватному дерев'яному будинку, варто враховувати те, скільки людей буде проживати в будинку. Орієнтуватися необхідно на просту статистику: для сім'ї, яка складається з п'яти чоловік, буде досить одного санвузла. Ванна з туалетом можуть бути суміщеними або роздільними. Перший випадок добре для сім'ї, в якій її членів не більше трьох, а другий - більше трьох. Адже в «години-пік» (вранці та ввечері) при зборах на / з роботу, навчання, прогулянку однієї кімнати з ванною і туалетом для п'яти чоловік буде мало. Адже кожному потрібно певний час на процедури, тому якщо перший встигне до свого часу, то п'ятий, збираючись на той же час, явно буде спізнюватися.

Санвузол в будинку

Що стосується знаходження санвузла в просторі всього будинку, то туалет не варто робити поруч з кухнею. Краще ванну кімнату з туалетом розмістити ближче до спалень. Таким чином, дістатися навіть вночі в туалет буде набагато зручніше.

Розміщення всередині кімнати

При плануванні відзначаються місця монтажу ванни, унітазу, раковини, біде і інших елементів. Може бути в цьому списку і пральна машина. Якщо будинок має більше одного поверху, то рекомендується робити санвузол на кожному.

sanuzel-chastnyj-dom-05 sanuzel-chastnyj-dom-06

Ще до покупки всіх елементів, варто заміряти габарити кімнати, визначити матеріал і те, як проходитимуть труби, де і що буде розміщено. Буде потрібно продумати і питання електропроводки. Адже це безпека і комфорт кожного члена сім'ї. Тому освітлення рекомендується робити з 12-вольтів ламп.

Розміщення

Традиційно ванна встановлюється однією стороною впритул до стіни. Класно виглядає, якщо ванна стоїть в центрі кімнати. Підведення труб краще щоб проходила під підлогою. Що стосується душової кабіни, то оптимальним варіантом вважається кутова конструкція з розсувними дверима. Це дозволить найбільш раціонально використовувати площу.

sanuzel-chastnyj-dom-07 sanuzel-chastnyj-dom-08

Перед ванною краще залишити вільний простір, щоб було зручніше себе відчувати після водних процедур. Недалеко від ванни або душу слід встановити полотенцесушитель або вішалку. Враховуючи габарити кімнати і розміщення інших елементів, потрібно помістити унітаз. Перед ним теж варто залишити простір. Висота установки умивальника повинна враховувати середній зріст членів сім'ї.

Оформлення

Стіни, стеля та підлога

Для обробки слід використовувати водонепроникний матеріал. Варто також знати, наскільки матеріал протистоїть активним миючим кошти і солям. За ним має бути зручно доглядати. Оптимальний варіант - керамічна плитка. Вона підходить для обробки підлоги і стін, потрібно тільки підібрати кольори і форму, згідно з визначеним дизайну інтер'єру ванної кімнати.

Бажано, щоб матеріал також був светоотражающим і звукопоглинальним. Звичайно ж, не повинен містити токсичних речовин.

На стелю зараз встановлюються рейкові і плиткові підвісні стелі.

Підлогове покриття варто укладати на попередньо виконану гідроізоляцію. Спочатку виконується цементна стяжка з армуючої сіткою, після чого на неї укладається рулонний гідроізоляція. А потім виконується укладання плитки, яка повинна бути противоскользящей.

Світло

Прекрасний варіант - якщо світло в санвузлі розділений на загальний і точковий. Для загального освітлення буде достатньо одного світильника, щоб зонувати простір, використовується додаткове освітлення простору дзеркала і умивальника.

Висновок

Як бачимо, нічого особливого в обробці, плануванні і дизайні санвузла немає. Потрібно лише врахувати деякі нюанси, пов'язані з застосованим в будові матеріалом - деревом. Все інше виконується традиційно для подібних приміщень. Це стосується обробки стелі, стін і підлоги, розміщення предметів інтер'єру, а також загального оформлення ванної кімнати і туалету.