Кутові ванни - види, розміри і переваги

Кутова ванна в сучасному інтер'єрі

Якщо ви є власником невеликої ванної кімнати, то прекрасним рішенням стане придбання кутовий ванни. У порівнянні з традиційною прямокутної ванній, цей вид за допомогою компактного розміру допоможе заощадити простір. Також додатково ви отримаєте прекрасний дизайнерський елемент для вашого інтер'єру і відчуєте самі, наскільки зручною є кутова ванна у використанні.

форми

Багато хто вважає, що кутова ванна має вигляд рівнобедреного трикутника, одна сторона якого є закругленою. Ця думка помилкова.

Кутова ванна нестандартної форми

Зараз на ринку сантехніки можна знайти кутову ванну найрізноманітніших форм:

 • трикутні
 • асиметричні багатогранники
 • трапецієподібні
 • один кут може бути закруглений або скошений.

Кожна модель проводитися в правостороннем або лівосторонньому варіанті. Зверніть увагу на цей момент, зверніться до консультантів, щоб вибрати правильно орієнтовану ванну.

Кутова ванна багатогранник

Кутова ванна джакузі - популярний варіант, оскільки дозволяє створити домашній спа-салон, де можна розслабитися в будь-який час.

матеріали

Промисловість випускає ванни різних моделей від найпростіших до дизайнерських. Надання цьому сантехнічного виробу несподіваних форм стало можливим із впровадженням нових матеріалів у виробництво. Завдяки найширшому асортименту і великим цінового діапазону придбати нову ванну може покупець з будь-яким достатком.

Залежно від матеріалу виготовлення всі кутові ванни діляться на:

сталеві

Їх відрізняє невисока вартість, а термін експлуатації становить приблизно десять-п'ятнадцять років. Сталеві ванни не дуже затребувані, але, тим не менш, вони завжди є у продажу.

Сталева кутова ванна

чавунні

Цей різновид ванн давно добре зарекомендувала себе завдяки високим експлуатаційним характеристикам, якості та довговічності. Термін служби може досягати більше 20 років. Єдиним недоліком цих ванн є велика вага.

Знайти чавунну ванну не просто. Це пов'язано з тим, що для виробництва таких ванн необхідні великі виробничі потужності з виплавки чавуну. Відповідно і вартість чавунної ванни достатньо висока, а вмонтувати в неї, наприклад форсунки для гідромасажу неможливо, так як вона відмінно проводить електричний струм. Більш того при установці такої ванни потрібно заземлення. Інноваційні матеріали в виробництві ванн успішно конкурують за всіма якісними показниками з чавуном.

Чавунна кутова ванна

акрилові

Ванни цього виду характеризуються доступністю, великим асортиментом і недорогою ціною. Використання акрилу надає можливість виробляти вироби в величезному різноманітті форм, кольорів і розмірів. Термін експлуатації ванни з акрилу приблизно десять-п'ятнадцять років, більш того покриття підлягає реставрації і ви завжди зможете відновити її без великих фінансових витрат. Зазвичай змішувач входить в комплект до ванною, але ви можете вибрати іншу підходящу модель.

Детальніше читайте в статті про акрилові ванни.

Кутова акрилова ванна

Намагайтеся вибирати змішувачі в тому ж магазині, що і ванну для того, щоб уникнути проблем при його монтажі. Додатково в комплекті можна придбати ручки, підголовка, штори або гідромасажні системи.

Якщо у ванні є гідромасаж, то прийом ванни стане для вас не тільки гігієнічною процедурою, а й сприятиме релаксації або тонізації організму, що дуже корисно для здоров'я.

Ванна з гідромасажем

Стаття про ванну з гідромасажем розповість вам всі нюанси.

Акрилова ванна є екологічно безпечним виробом, так як акрил не може викликати алергічну реакцію, а також неможливо прояв бактерій і грибків на акрилової поверхні. Цей вид характеризується низькою теплопровідністю, тому вода остигає повільно.

Розміри стандартних кутових ванн

За стандартами трикутні ванни часто характеризуються такими розмірами, як: сторони бічні становлять від 1,5 до 1,8 м, глибина - від 0,48 до 0,65 м, а загальний обсяг - не більше 400 л.

Традиційна довжина кутів ванни не має більше, ніж 1,5 метра. Але якщо ванна кімната має чималий простором, то в асортименті є моделі нестандартні, які мають великі розміри.

Нестандартна кутова ванна

На ринку сантехніки існує величезний ряд габаритів кутовий ванни. Можна придбати скромну модель або досить велику за розмірами. В основному трикутна ванна може бути від 0,9х0,9 м до 2х2 м. Популярним розміром кутовий ванни є 120 х 120 см. І 150 х 150 см.

Якщо говорити про «прямокутної» моделі, то її розміри представлені від 0,7 до 2 метрів.

Прямокутна кутова ванна

Висота різних моделей теж різноманітна - від 45 до 80 см.

Внутрішні розміри ванної набагато менше зовнішніх, але це не впливає на її комфортабельність.

Різниця в розмірах може зіграти істотну роль лише при монтажі в невеликих приміщеннях, коли дорога кожна сантиметр простору. Для великих приміщень важливий функціонал і комфорт, розмір і обсяг не має істотного значення. У великій ванні комфортно може розміститися три людини.

Ванна для трьох людей

Існують ванни спеціальні сидячі ванни. Вони характеризуються малими розмірами і мають спеціальну спинку.

Ванна для сидіння

Величезні ванни, які мають на увазі розміщення кілька людей, також мають спинками для сидіння. У середніх і великих ваннах можна перебувати в обох положення: сидіти і лежати.

функціональність

Гідромасаж позитивно позначається на здоров'ї і внутрішньому самопочутті людини. Ця функція користується величезною популярністю серед покупців кутових ванн.

У боротьбі за клієнта виробники намагаються урізноманітнити функції гідромасажних кутових ванн і комплектують їх:

 • дистанційним пультом управління;
 • аеромасажем;
 • кольорово і хромотерапией;
 • Ароматерапія;
 • регулюванням потужності водяних струменів;
 • м'якими підголовниками;
 • вбудованими тримачами рушників;
 • додатковими сидіннями для прийняття ванн для ніг;
 • датчиками вимірювання рівня води;
 • функцією захисту від переливу;
 • автоматичної дезінфекцією.

Акрилові ванни однакової форми і моделі можуть опционно оснащуватися функцією гідромасажу. Ви самі маєте право вибирати комплектацію. Для простих моделей ця функція практично не передбачена. А ось дорогі моделі мають не тільки гідромасажем і аеромасажем, але також оснащені спеціальною підсвіткою, змішувачем, який імітує водоспад і багатьма іншими опціями.

Розміри кутової ванни і гідромасажем приблизно є такими, як бічні сторони - від 1,5х1,5 м до 1,8х1,8 м, а висота зазвичай знаходиться в рамках від 0,6 до 0,7 м.

Ванна з водоспадомСучасні ванна з гідромасажемгідромасаж

Асиметричні і симетричні

Кутові ванни асиметричні і симетричні можуть застосовуватися у ванній незалежно від її площі.

Сьогодні є величезний асортимент кутових ванн за розмірами, її стандартна довжина - 1,85 метра.

Трикутна ванна також допоможе використовувати її один кут для будь-яких елементів інтер'єру приміщення. Для невеликої ванної кімнати трикутна ванна стане прекрасним рішенням проблеми малого простору, так як вона дозволяє значно заощадити площа.

Велика кількість моделей кутових ванн забезпечені вбудованими полицями і місцями для зберігання засобів особистої гігієни, що допомагає оптимізувати простір приміщення і зробити його максимально функціональним і комфортним.

Ванна з полками і власником

Розміри цих ванн варіюються від 1,20 до 1,85 метра, що дає можливість підібрати той варіант, який оптимально підійде для вашої ванної. Дуже корисним є той факт, що вони можуть мати як лівобічний, так і правобічний варіант, а це значно допоможе здійснити монтаж і підключення.

Різні виробники пропонують свій розмірний ряд ванн. Наприклад, компанія Ravak випускає симетричні ванни: 1,3х1,3 м, 1,4х1,4 м, 1,5х1,5 м, ряд асиметричних набагато більше: 1,7х1,05 м, 1,4х1,05 м, 1, 85х1,05 м, 1,5х1,0 м, 1,6х1,05 м, 1,5х1,05 м, 1,7х1,1 м, 1,5х0,75 м і 1,6х0,75 м.

Асиметрична ванна 1,56х1,2

Різноманітність розмірів дозволяє встановити трикутну ванну в приміщенні практично будь-якої площі і не жертвувати задоволенням від прийняття ванни на користь установки душової кабіни.

Виробники

Перед покупкою кутовий ванни слід ознайомитися зі списком якісних виробників, щоб придбати хороший продукт, який відповідає всім параметрам.

Найнадійніші виробники сантехнічного обладнання, які користуються повагою на вітчизняному і на європейському ринку сантехніки - це Duravit, Inspiration, Ravak, Gruppo Treesse, Kolo, Appollo, Teuco, Kolpa, Albatros, Doctor Jet, Hatria, Paa, Аква, Balteco, Spring і BluBleu.

Ванна Love від Ravak

Заслужену популярність отримали марки італійського, словенського, латвійського і китайського виробництва. Але самими затребуваними і дорогими є, звичайно, кутові ванни з Італії. Вони характеризуються високими якісними характеристиками, практичністю і унікальними дизайнерськими рішеннями. Італійська ванна завжди додасть будь-якій ванній кімнаті розкоші, витонченості і оригінальності. В Європі такі ванни нерідко встановлюють безпосередньо в спальнях.

Ванна в спальні

В основному гарантійний термін виробника на трикутну ванну з акрилу - п'ять років, а вже додаткові деталі можуть піддаватися заміні протягом десяти років.

плюси

Кутові ванни вже заслужили прекрасну репутацію серед покупців. Але крім переваг, вони також мають і деякі недоліки. Давайте розберемося в цьому докладніше.

Переваги використання кутової ванни полягають:

 • прекрасна деталь інтер'єру. Ванна здатна прикрасити будь-яку ванну кімнату, а також внести оригінальність і унікальність в дизайн приміщення
 • модна і розкішна ванна користується величезним попитом у власників великих квартир і приватних будинків. Адже в приміщення великого розміру можна встановити не тільки ванни різних модифікацій, а й міні-басейни
 • зручність у використанні. Розташована по діагоналі чаша дозволяє придбати ванну більшого обсягу, в результаті прийняття ванни стане комфортним часом перепровадження.
Ванна міні-басейн

мінуси

Недоліки використання наступні:

 • Незначна економія простору. Найменший розмір цього виду ванни становить 0,9х0,9 м. Якщо, наприклад, взяти ванну кімнату в «хрущовці», то така ванна займе практично весь простір. Можна говорити про економію місця, якщо встановити прямокутну модель, один кут якої буде скошеним.
 • Цінова політика. Кутові ванни, як правило, дорожчі за звичайні. За задоволення коштує платити - це правило стосується придбання кутовий ванни.
 • Висока чутливість до миючих засобів. При догляді за ванною можна використовувати абразивні миючі засоби і жорсткі губки, які здатні порушити цілісність покриття
 • Господиням важко мити кутову ванну, так як її розміри досить широкі, і щоб вимити її, потрібно залазити в неї з ногами. Про те, чим мити акрилову ванну, читайте іншу нашу статтю.
 • Збільшується споживання води. Середня місткість кутовий ванни становить від двохсот до чотирьохсот літрів води. Тому довго доведеться чекати, поки вода в ванні набереться, а також обсяги використовуваної води істотно збільшаться.

Щоб не довелося довго чекати наповнення ванни, можна додатково купити водоспадний змішувач.

Жовта ванна в інтер'єріВанна в маленькому просторіВодоспадний змішувач

установка

Перед установкою слід поміряти кути і рівність стін. Вони повинні бути рівними і мати кут в дев'яносто градусів. Якщо є нерівності на стінах, то цей недолік слід прибрати. Якщо на стінах є кахельна плитка і її установка відбувалася, не дотримуючись точності кутів, то потрібно бути готовим, що при монтажі кутова ванна не буде прилягати до стіни рівно. Тому для початку слід вибрати майбутню ванну і сантехніку, а тільки потім переходити до ремонту у ванній кімнаті.

Установка конструкції ванни може здійснюватися двома способами:

1. Монтаж на основу, яка готується заздалегідь.

2. Установка на ніжки і кронштейни з металу.

Ванна на кронштейнах і ніжках

Перед початком монтажу розпаковані нова ванна повинна більше доби перебувати в приміщенні і звикнути до навколишньої температури. Слід визначити місце під установку ванни. Підлога має бути рівною, що вимірюється за допомогою рівня. Якщо монтаж здійснюється сталевою або акрилової ванни, то її висоту можна підкоригувати підкручувати ніжками.

Для монтажу ванни на підставу спочатку слід її приставити до стін, переконатися, що всі поверхні рівно стикуються і тільки потім переходити до формування основи. Для цього можна використовувати цеглу, блоки або цементний розчин.

Подіум для кутової ванни

Після укладання основи слід почекати один - два дні, щоб воно належним чином зчепилося і потім здійснювати монтаж ванни.

Встановлену ванну слід підключити її до електроживлення, каналізації і до води. І зробити контрольний запуск всіх систем - наповнити ванну, щоб переглянути на герметичність. Якщо ніде не виникає протікання, то все виконано правильно.

Якщо ванна щільно не прилягає до стіни, то слід закрити стіни силіконовим герметиком, а потім це все закрити спеціальною стрічкою або використовувати плінтус для ванни.

Плінтус для ванної

Висновки та поради

При покупці сталевої ванни слід особливу увагу приділити її установці. Вона повинна бути прикріплена герметично і стійко, щоб створювати менше шуму.

Ванна на подіумі

Стандартна кутова ванна має приблизно 1,5-1,6 метра, за розмірами практично така ж, як і прямокутна ванна, але обсяг її буде набагато більше. У кутовою ванною можуть відразу поміститися дві людини і відчувати себе зручно.

При покупці ванни слід враховувати, що вона може бути правобічної і лівобічної, а також асиметричною і симетричною, її боку можуть бути різними або однаковими. Під час вибору ванни також прийміть до відома, де розташований слив.

Кутова ванна на ніжках

Перед придбанням ванни потрібно виміряти приміщення, визначиться з формою і розмірами він продається, щоб знати яка модель підійде саме для вас і вашої ванної кімнати. На око визначити розміри неможливо, так як візуально ванна здається набагато більше, ніж може вмістити ваше приміщення. І пам'ятайте, що ванна прямокутної конструкції займе більше місця в приміщенні, ніж кутова.