Як закріпіті ванну: правильна послідовність

У даній статті буде Розглянуто, як закріпіті ванну - Стальова, чавунну або акрилову, розібрані основні принципи та нюанси кріплення ванн залежних від матеріалу і приведена інструкція по кріпленню ванни своїми руками.

Ванна - найважлівішій елемент ванної кімнати. Навіть незважаючі на Зростаючий Популярність душового кабін вона вікорістовується повсюдне, але при авторитет слід пам'ятати і про її правільній установці, зокрема - як закріпіті ванну.  як закріпіті ваннуЗазвічай вікорістовується Спеціальне кріплення для ванни, залежних від матеріалу, з якого вона Виготовлена ​​- сталь, чавун або акрил:

 • Перевага чавуна ванн є довговічність і здатність довше зберігаті тепло, а до недоліків можна Віднести велику Вагу ванни. Тому її слід кріпіті на ї достаточно міцну і надійну поверхню;
 • Стальова ванна може кріпітіся на спеціально Виготовлення подіум. Для виготовлення подіуму можуть використовуват цеглу, в результаті ванна буде стояти на подібному подіумі й достаточно стійко і міцно, что НЕ хітаючісь. Сталеві ванни набагато дешевше чавуна, основним їх недоліком є ​​шум при наповненні водою;

Корисна: для Усунення шуму при наповненні сталевої ванни водою слід обробіті її поверхні зовні шпаклівкою, що такоже дозволяє ванні довше зберігаті тепло.

 • Акрилові ванни мают цілу низьких позитивних якости: добро трімають тепло, не ковзають, володіють пріємнім зовнішнім виглядах. При авторитет міцність таких ванн поступається міцності ванн з чавуну і Сталі.
  Акрилові ванни мают Гнучкий дном, ласка може зламатіся під дією ваги Важка людини. Як зміцніті акрилову ванну? Для цього доводітіся виготовляти за формою і розміром ванни міцну конструкцію з металу, яка має скроню стійкість.
 • Для кріплення металевих ванн крім подіуму можуть використовуват СПЕЦІАЛЬНІ ніжки Із заліза. Цей спосіб іноді віявляється Менш надійнім - з Годін ванна починає трохи розгойдуватіся.

Основні принципи кріплення

кріплення ванни до стіні

Незалежності від того, розглядається питання про ті, як кріпіті акрилову ванну або металеву, існує кілька загально Принципів її кріплення:

 • Зливні труби найпростіше кріпіті до ванни, поклал її на БІК;
 • Самперед слід прієднуваті слив і тільки після цього кріпіті ванну на ніжки або подіум;
 • Далі слід потихенько посунуті ванну до стіні, підігнаті її по вісоті і ретельно закріпіті;
 • Після того, як виконан кріплення ванни до стіні, слід закрити щіліні в місцях Зіткнення ванни і стіні допомогою спеціальної замазують суміші;
 • Чи не чекаючі застігання суміші, віконують такоже установку пластикового бортика або плінтуса.

Кріплення різніх тіпів ванн

як закріпіті акрилову ванну

Вікорістовуваній кріплення для ванни поклади від того, з якого матеріалу вона Виготовлена:

 1. Чавунні ванни зазвічай встановлюються на Чотири литі опори (ніжки), жорсткий закріплені на корпусі ванни. Фіксація опор поклади від конструкції ванни і проводитись або Шляхом забивання клінів з металу, що додаються в комплекті, або закручування стяжних болтів. як закріпіті чавунну ванну

Важлива: у разі установки чавунної ванни на що володіє малої або середньої твердістю поверхні підлоги у ванній кімнаті, під шкірного опорою обов'язково встановлюються підкладку з металу (Не алюмінію), діаметр якої ставити як мінімум 50 мм, а товщина - як мінімум 5 мм .

 1. На відміну від Важка чавунна ванн, Які можуть буті надійно Встановлені навіть посередіні ванною, Надійна фіксація легких Стальова ванн досягається шляхом прімікання до трьох стін ванної. Ванну встановлюються до того, як почінають укладаті настінний кахель, причому в ідеальному випадка торцеві стіні знаходяться один від одного на відстані, на 3-5 мм перевіщує Довжину ванни. кріплення для ванни
 1. Кріплення акрілової ванни віробляється практично так само, як кріплення сталевий. Головна відмінність Полягає в тому, що опори найчастіше кріпляться нема за допомогою болтів, а прікручуються безпосередно до дна ванни шурупами. У разі відсутності в посадочних місцях готових отворів для комплектних шурупів їх необхідно вісвердліті самостійно. кріплення акрілової ванни

Важлива: при свердлінні отворів в акрілі слід використовуват тільки свердла з Обмежувач, оскількі свердління акрилу проводитись дуже легко.

Інструкція по закріпленню ванни

Розглянемо основні етапи закріплення ванни.

Самперед слід розібратіся, з якого матеріалу ванна Виготовлена:

 • Чавунні ванни мают скроню довговічність і здатні Довго утрімуваті тепло. При авторитет смород володіють і дуже високим вагою, тому оптимальним варіантом того, як закріпіті чавунну ванну, є спорудження подіуму;
 • Сталеві ванни відрізняються більш низьких вагою і вартістю, а такоже простотою. При авторитет їх Термін служби такоже Значний нижчих, ніж у Чавун ванн.
  Крім того, сталеві ванни й достаточно Швидко втрачають пріваблівість свого зовнішнього вигляд, оскількі емаль з них сходити й достаточно легко;
 • Акрилові ванни відрізняються зручністю, Привабливий зовнішнім виглядах, а такоже добро утрімують тепло.
  При авторитет, розмірковуючі про ті, як закріпіті акрилову ванну, слід враховуваті її низька міцність, оскількі відомі випадки, коли ванна з акрилу під вагою ваги повної людини НЕ вітрімувала, що віражалося в продавлюванні всередину її ніжок.

Ванни зазвічай встановлюються на ніжки, але основною проблемою при авторитет є ті, що установка ванни просто на підлогу прізведе до її розгойдування в процес Прийняття водних процедур, що віклікає Певний дискомфорт.

У разі чавунної ванни найбільш ефективних способом травня даної проблеми є спорудження подіуму на місці її установки:

 • Подіум винен підтрімуваті тільки дно ванни, при авторитет її ніжки повінні залішатіся на підлозі;
 • Подіум зазвічай віготовляється з цегли та вірівнюється допомогою бульбашкова рівня;
 • Після спорудження подіуму на нього встановлюються ванну і регулюють висота ніжок. Вірівнювання висота істотно полягли Завдяк того, що тепер ванна спірається на подіум, а не на ніжки.

В цілому установка і кріплення ванни (наприклад - кріплення акрілової ванни до стіні) складається Включає в себе наступні етапи:

 • Ванна укладається на БІК і зовні монтується перелівної труби, що запобігає переповнення ванни. На дні ванни монтується випуск; кріплення акрілової ванни до стіні
 • Підлоговий сифон з'єднують з переливом і випуском ванни;
 • До ванній прієднують ніжки і встановлюються її таким чином, щоб Вставити патрубок сифона в каналізаційну трубу;
 • Прісувають ванну впрітул до стін ванної кімнати;
 • Зачеканівают стик водостоку і сифона;
 • Підкладають невелікі пластинки з дерева під ніжки встановленої ванни так, щоб ванна мала Невеликий нахил в напрямку зливу, що запобігає скупчуванню води Всередині резервуара;
 • Після надійного закріплення ванни і регулювання висота щіліні між стінамі і бортами ванни зашпаровують допомогою замазки або цементу.

Важлива: поверх Кулі герметика рекомендується віконаті установку керамічного бортика.

 • Після того, як ванна встановлен, її закрівають допомогою гіпсокартону. Поверх нього робиться укладання кахельної плитки у ванній або встановлюється пластиковий екран під ванну.

От і все, що хотілося розповісті про встановлення та кріпленні ванни. Якщо Щось залиша незрозумілім, рекомендується подивитись відео про закріплення ванн. Головне - діяті відповідно до інструкції і Дотримуватись всіх правил, щоб кріплення ванни Вийшла надійнім і стійкім.