Нове життя старої ванні з рідким акрилом

Нова методика використання акрилу (рідкого, наливної, санакріла) вже потроху завойовує позитивні відгуки споживачів і дозволяє своїми руками відреставрувати стару ванну. Всі полягає в матеріалі, який використовується для оновлення. При бажанні спробувати даний метод можна переглянути фото або відео уроки та майстер-класи. На них покроково і наочно показується, як підготувати ванну до реставрації, фото самого акрилу, його різновидів, а також відео з вибору матеріалу і відгуки про нього.

Вибір матеріалу

Блукаючи по будівельних ринках і магазинах, слід звертати увагу на пластикові відра з наливним акрилом, він і є необхідний нам рідкий акрил. По суті, всі існуючі виробники і марки однакові, існують лише невеликі відмінності в рекомендаціях і складі. Тому головним критерієм вибору має стати обсяг, достатній для габаритів саме старої ванни, необхідний колір або відтінок і, звичайно, діючий термін придатності матеріалу.

Як «працює» рідкий акрил

стара жахлива ванна після проведення робіт

Основний принцип його «роботи» дуже простий. Саме тому за допомогою даної продукції можуть реставрувати ванну, як фахівці, так і новачки в цій справі. Рідкий акрил наливається на підготовлену поверхню і розтікається, тим самим утворюючи рівне і гладке покриття старої ванни.

після обробки рідким акрилом

Також до рідкого засобу необхідно купувати спеціальний затверджувач, після змішування з яким, рідка нанесена однорідна маса затвердіє, перетворившись на стійке покриття.

до реставрації після реставрації

Однак навіть при такому, здавалося б, нескладному способі реставрації старої ванни своїми руками слід виконувати певні рекомендації, які допоможуть виконати роботу з максимальною якістю і мінімальними витратами.

Процес реставрації

Отже, давайте розберемося, з чого почати і як зробити ванну нової і красивою. Звичайно, для більшої наочності можна подивитися відео уроки, про їх якість розкажуть відгуки користувачів або подивитися покрокову фото інструкцію.

 1. При роботі своїми руками можна не міняти всі частини ванній, наприклад, залишити сифон, а замінити тільки решітки. Стару решітку слід зрізати по товщині.
 2. Використовуючи спеціальний наждачний круг, слід добре зачистити ванну. Прибрати залишки старої емалі, глянцю і нальоту. Тобто максимально зчистити весь верхній шар. Також слід добре зачистити і решітку переливу, це дозволить якісно встановити нову.
 3. Слід добре очистити ванну від пилу, промити водою.
 4. Необхідна підготовка навколишнього оточення, стіни слід накрити плівкою або папером, щоб уникнути попадання на них фарби. Те ж стосується знаходяться поблизу предметів.
 5. Ванна сушиться за допомогою фена, потім її поверхня повинна знежирюють.
 6. Змішується акрил з затверджувачем до утворення однорідної речовини.
 7. Необхідно ізолювати або заглушити злив-перелив. Злив можна закрити спеціальною заглушкою, а перелив заклеїти скотчем, щоб уникнути попадання речовини в каналізацію.
 8. Необхідно перелити рідину в зручну ємність - лійку (з нешироким косим шийкою, щоб рівномірно розподілити матеріал).
 9. Після цього рідину розливається на бортики ванній, і стікає під власною вагою, в результаті утворюючи ідеально гладку поверхню.
 10. У процесі заливки потрібно використовувати шпатель, щоб заповнювати залиті місця. Вони в підсумку також стануть рівномірними. Увага! Пензлик краще не використовувати, оскільки навіть найякісніша кисть здатна залишити частинки ворсу.
 11. Маса, як правило, стікається до зливного отвору, тому необхідно поки акрил в'язкий розподілити його більшою мірою ближче до узголів'я.
 12. Встановлюється решітка переливу. Решітка зливу буде встановлена ​​після висихання матеріалу.
 13. Загальний час висихання - 36-48 годин. Більш точно буде написано на етикетці акрилу.

У підсумку, вийде гладка, рівна, а головне, білосніжна поверхня. Термін служби такої ванни мінімум - 7-10 років, в середньому - 10-15. Матеріал, застигаючи, утворює покриття в шар мінімум 1 см, яке стає дуже міцним.

Переваги перед стандартною емаллю

Ну, по-перше, варто відзначити, що дана речовина - не фарба. Воно не застигає шматками, його не треба наносити в декілька шарів, замислюватися про рівномірний розподіл або про правильне кольорі.

 • Покриття здатне «амортизувати», тобто випадково впав тюбик пасти або більш важкий флакон миючого засобу не заподіють шкоду покриттю. У випадку з тонким шаром, нанесення фарби можливі подряпини і з часом невелике відколювання емалі (особливо, якщо були помилки з нанесенням).
 • Простота нанесення, тут з емаллю істотна відмінність.
 • Коротше термін висихання.
 • Речовина не притягає пил і після висихання не буде дрібних погрішностей, як прилипла пил.