Способи як зробити розсувний екран для ванни

Одним з кращих способів облагородити місце під ванну і приховати всі естетичні недоліки - установка спеціального розсувного екрану. Він дозволить швидко, а головне якісно і красиво, сховати всі недоліки.

саморобний розсувний екран дзеркальний варіант - візуально збільшує площу приміщення комп'ютерна планування розташування екрану

При бажанні існують різні фото і відео майстер-класи, які покажуть, як вигідно оформити ванну кімнату і правильно встановити розсувний екран, залежно від типу ванною і знаходження труб.

Визначитися з матеріалом

Для початку слід визначитися з матеріалом, який буде використовуватися для обробки. За великим рахунком, всі пропоновані матеріали цілком підходять, різниця тільки в установці і зовнішньому вигляді. Тут уже слід керуватися загальним інтер'єром кімнати.

Основні матеріали, які використовуються для виготовлення екранів своїми руками:

  • ДСП;
  • МДФ;
  • вологостійкий гіпсокартон;
  • пластик.

Безумовно, можна використовувати і цегла, але тоді знадобиться обробка, а це додаткові витрати, як за часом, так і по фінансах.

Каркас - основа

Цей елемент може бути як дерев'яний, так і металевий. Використовуються в даному випадку або бруси, або спеціальні профілю.

Для того щоб зробити каркасну конструкцію, слід зробити розмітку. Для цього за точку відліку береться верхній бортик ванній. Бажано, для вірних розрахунків використовувати рівень. Готуються всі складові майбутньої основи (профілю, фурнітура, балки).

Наступним кроком буде складання конструкції. Для цього спочатку кріпиться балка до опорній стінці, потім від неї йде кріплення інших частин. Для цього можуть бути використані саморізи або шурупи.

Встановлювати каркас вимагається згідно майбутнього екрану. Тобто, якщо у вас передбачається оглядове віконце, для нього відразу необхідно зробити спеціальні перемички, щоб у підсумку його НЕ закрити. Ці перемички встановлюються вертикально. Одна сторона повинна мати кріплення для дверцята, інша - під магніти.

Для більшої стійкості основної конструкції бажано кріпити її додатково до підлоги. Це може здійснюватися, як спеціальними кріпленнями, так і клеєм. До того ж особливу увагу слід приділяти фіксування елементів конструкції. Чим вона міцніше, тим довговічніше буде вся розсувна конструкція.

Пластиковий екран

Використання пластика - дуже широке, в основному завдяки його якостям. Особливо, коли справа стосується ванною або кімнати з підвищеною вологістю. Пластик не «цвіте», не покривається пліснявою і не гниє, в цьому одна з основних переваг. Для того щоб зробити розсувну конструкцію своїми руками із пластику, досить підібрати спеціальні панелі або вагонку.

пластиковий екран матеріал для виготовлення типовий варіант екрану

Установка такого екрану нескладна. Спочатку до каркаса кріпиться спеціальна стартова смужка з пластика, її необхідно розміщувати по всьому периметру каркаса. Потім вставляються вертикальні смуги, які входять у пази стартової смуги до моменту повного заповнення екрану.

Після всіх виконаних робіт встановлюється дверцята в оглядове віконце. Її можна знайти в будь-якому будівельному магазині, як і необхідну до неї фурнітуру.

Екран з гіпсокартону своїми руками

Якщо виникають труднощі з установкою каркаса, краще переглянути відео уроки або фото того, як повинна виглядати основа.

У застосування гіпсокартону є одна перевага: подальша його обробка може бути виконана з того ж матеріалу, що і стіни. Тобто після закінчення монтажу він має на увазі використання кахлю, фарби або штукатурки. Єдина умова: для установки конструкції у ванну своїми руками гіпсокартон повинен бути тільки водонепроникний. Якщо використовувати стандартний матеріал, можуть виникнути проблеми.

МДФ панелі

Установка розсувного екрану з МДФ панелями - досить нескладна робота. Тільки каркас в даному випадку буде робитися у вигляді обрешітки, з кроком як для облицювання стін. За допомогою МДФ панелей можна створити цікаві рішення.

Найкраще для якісної установки своїми руками звернутися до фото або відео джерел.