Чешуйніци у ванній кімнаті - ефективні методи боротьби з комахами

Чешуйніци у ванній кімнаті

Від появи комах в ванних кімнатах ніхто не може бути застрахований, адже існує багато причин їх виникнення. У цій статті ми з'ясуємо всі причини їх появи в житло людини і знайдемо найефективніші методи боротьби з цими комахами.

Причини появи комах у ванній

Зазвичай комахи живуть в тих приміщеннях, де порушений мікроклімат. В результаті виникають сприятливі умови для їх проживання. Вони можуть потрапити в будинок, використовуючи вентиляційні труби, тріщини в стінах і через відкриті вікна. Якщо регулярно не проводити генеральне прибирання у ванній кімнаті, а також не подбати про гарну вентиляцію, то комахи стануть вашими постійними сусідами. Підвищена вологість у ванній є головною умовою для поширення різних видів комах таких, як павуки і мокриці, чешуйніци і стоноги.

Як виглядає чешуйніци

Чешуйніци є дуже поширеним комахою в приміщенні ванною, адже вона любить наявність вологи. Цей вид комах характеризується тим, що він може проживати в будь-яких умов. Тому якщо не вживати заходів по знищенню чешуйніци, то ці комахи будуть жити в квартирі протягом довгого часу.

Чешуйніци - це невелика комаха, у неї довгасте тіло і велика кількість ніжок, які дозволяють їй швидко переміщатися. Вона тікає від сторонніх очей, якщо її помічають мешканці квартири. Так що ймовірність її зловити є досить малою. Цей вид комах має довгими вусиками, які розміщені як на передній, так і на задній частині тіла.

Вони харчуються крохмалем, синтетичними тканинами, папером, а також є любителями залишків їжі, небайдужі до цукровмісної їжі. Особливої ​​небезпеки для здоров'я людини вони не представляють, але перебувати в ванній стане неприємно і огидно. Чешуйніци діляться на кілька видів залежно від кольору тіла. Вони можуть бути сріблястою, прозорою, жовтуватого і зеленуватого забарвлення.

Прозора чешуйніци

Найчастіше в квартирах мешкає срібляста чешуйніци. Вона дуже плодовита, і якщо не вжити заходів для її знищення, кількість комах зростатиме в геометричній прогресії. Якщо ви помітите цих комах у себе в будинку, то зволікати не можна, необхідно відразу переходити до активних дій зі знищення чешуйніци.

Спеціаліст зі знищення комах в будинку

Як позбутися від чешуйніци своїми силами

Дуже часто для боротьби з комахами звертаються за допомогою до спеціальних служб. Для знищення непрошених комах у себе вдома можна використовувати сучасні хімічні засоби, так як вони ефективні і вартість їх невелика, але слід враховувати, що хімікати можуть бути високотоксичними і небезпечними для здоров'я людини і домашніх тварин.

Щоб зробити дезінфекцію житлового приміщення необхідно придбати один з таких засобів:

 • засіб для чищення ванни, яке в складі містить хлор;
 • мідний купорос;
 • спеціальні аерозолі зі знищення комах.

Необхідно забезпечити хорошу роботу опалювальної і вентиляційної системи в санузлах.Чем суші буде повітря в приміщенні, тим менше ймовірність появи в ньому чешуйниц і мокриць.

Можна встановити систему примусової вентиляції і електричний полотенцесушитель, щоб уникнути проблем з підтриманням оптимальної температури в сантехнічному приміщенні в разі відключення гарячої води або перебоїв в системі опалення.

Основні дії по знищенню комах у ванній кімнаті:

 • Необхідно винести всі предмети і сміття з ванної кімнати, щоб мати доступ до всіх кутах і малодоступним місцях.
 • Провести генеральне прибирання, під час якої слід обробити всі об'єкти і предмети у ванній кімнаті спеціальним миючим засобом з вмістом хлору.
 • Коли всі ділянки і предмети висохнути, необхідно нанести розчин мідного купоросу і добре все висушити. Необхідно застосувати тепловий вентилятор або камін, щоб добре висушити кути приміщення, а також під ванною і в інших затишних місцях.
 • Застосувати аерозольні препарати. Ними слід обприскати все приміщення і закрити його на одну годину. Потім необхідно добре провітрити ванну кімнату, щоб не дихати отруйними парами. Не варто використовувати слабкий розчин аерозолю, який проводиться на рослинній основі, так як його дія буде повільним і малоефективним. Для досягнення максимального результату обробку слід повторити через кілька днів.
 • Самостійно зробити суміш з борної кислоти, яка повинна бути у вигляді порошку, з крейдою. При цьому необхідно дотримуватися пропорції 1: 4. Цим порошком посипають все місця, де можуть мешкати комахи. Через тиждень необхідно очистити приміщення від суміші і мертвих комах. І ще раз обробити ванну кімнату сумішшю і залишити на тиждень, щоб позбутися від усіх нових комах, які з'явилися з яєць.
Аерозольна обробка приміщення санвузлаПрибирання у ванній кімнатіБорна кислота для дезінсектікаціі приміщень

Також для боротьби з чешуйніци можна використовувати народні засоби, які передаються з покоління в покоління:

 • Скляна пастка складається зі звичайної банки, яка обмотана папером, ізоляційною стрічкою або скотчем для вікон. У неї слід поставити шматочок яблука або хліба. Це пастку встановлюють на ніч, а з ранку в банку будуть знаходитися комахи. Запах їжі змусить їх забратися в банку, а ось вилізти з неї вони вже не зможуть.
 • Мокрий капкан з газети не зажадає особливих витрат. Необхідно взяти газету, добре її намочити і залишити її на підлозі. Вранці в ній вже поселятися комахи, так як вони люблять вологі місця. Газету не розширюйте, а просто швидко прибрати і спалити. Якщо почати розгортати папір, то деякі чешуйніци зможуть втекти, адже вони дуже швидко пересуваються.

Слід зазначити, що боротьбу з комахами краще починати народними методами, щоб не нашкодити своєму здоров'ю. Тільки в разі непотрібності народних засобів, можна переходити до більш сильним хімічним препаратам. При їх використанні не забувайте про захист свого здоров'я і при обробці надягайте респіратор, захисні рукавички і не залишайте ці кошти в місцях доступних дітям.

Засоби захисту при роботі з токсичними речовинами

Наскільки небезпечні комахи в санвузлах

Якщо у ванній кімнаті з'являються маленькі комахи, які дуже швидко пересуваються і ховаються від нас, то практично кожен замислюється, чи не принесуть вони шкоду здоров'ю. Найчастішим комахою в квартирах є чешуйніци. Вона абсолютно нешкідлива для здоров'я людини, тільки від її зовнішнього вигляду виникає почуття відрази, і псується настрій. Чешуйніци може зашкодити вашій квартирі, так як любить поїсти папір. У звичайному середовищі проживання вона живе в темних місцях з підвищеною вологістю. Тому в квартирі вона вибере саме приміщення ванної кімнати, а ось за їжею буде ходити по всьому будинку. Чешуйніци харчується речовинами, які володіють рослинним походженням, а також у складі мають крохмаль і полісахариди.

Місце харчування чешуйніци

Чешуйніци може їсти борошно, цукор, клей для шпалер, палітурки книжок, фото, а також синтетичні тканини. Тому вона може завдати незначної шкоди вашим речам, улюбленим фотографій і книг.

профілактика

Щоб комахи не завелися в санвузлі, необхідно проводити постійні профілактичні дії:

 • Проводити генеральне прибирання один раз в тиждень, при цьому слід якісно очищати ванну, стелю та підлогу, стіни, і всі важкодоступні місця.
 • Ще наші предки активно використовували холод для боротьби з різними комахами. Коли на вулиці холодно, то необхідно проводити провітрювання ванної кімнати. На кілька годин потрібно відкрити всі двері і вікна в приміщенні, щоб холодне повітря наповнив ванну кімнату. Але пам'ятайте про особисту безпеку. Щоб не простудиться, вийдіть на прогулянку або закрийтеся в одній з теплих кімнат. Якщо температура буде менше 10 градусів, то загинуть дорослі комахи і їхні яйця. Після провітрювання необхідно ще раз протерти всі предмети і поверхні, щоб позбутися від конденсату. Слід вимести мертвих комах і прибрати кладки їх яєць.

Цей спосіб боротьби, звичайно ефективний, але малопріменім в сучасних квартирах. Однак його цілком можна використовувати на дачах.

Перераховані вище методи стануть прекрасною профілактикою від появи чешуйніци в санвузлі. Але якщо навіть ви помітите кілька комах, то не слід засмучуватися і панікувати. Головне, щоб небажані гості не розмножувалися. Якщо своєчасно почати боротьбу, то ви з легкістю зможете від них позбутися.

Інші комахи і методи боротьби з ними

Крім чешуйніци, до поширених комах, які можуть з'являтися в приміщенні ванної кімнати, відноситься мокриця. Вона має невеликі розміри, її тіло забарвлене в сірий колір, а спина є трохи опукла. Головною особливістю мокриць є любов до вологим приміщенням і від них досить складно позбутися. Також в ванном приміщенні можна зустріти павуків.

Для профілактики появи комах в приміщенні санвузлів можна в процесі збирання застосовувати парову обробку поверхонь. Метод обробки гарячою парою дуже ефективний для видалення бруду, залишків мила, дезінфекції та знищення личинок і яєць комах.

Парообработка ванної кімнати

Для боротьби з комахами найкращі ліки можна назвати профілактичні дії. Обов'язково необхідно підтримувати чистоту у ванній. При здійсненні генеральної вологого прибирання особливу увагу потрібно приділити стінам і підлогового покриття.

Для очищення підлоги можна додавати в воду трохи миючого засобу, до складу якого входить хлор, щоб провести додаткову дезінфекцію. Особливу увагу необхідно приділити провітрювання і просушуванню приміщення, щоб знизити рівень вологості у ванній. Наприклад, мокриці не можуть вижити в сухих приміщеннях з високою температурою повітря.

Мокриці в системі вентиляції

Не забувайте, що через вентиляційну шахту різні комахи потрапляють в приміщення, тому для захисту від проникнення нежданих «гостей», слід використовувати спеціальну металеву сітку. Щоб не створювати підвищеної вологості в приміщенні, під час прийняття водних процедур необхідно використовувати витяжний вентилятор і після прийняття душу або ванни насухо протирати стіни і підлоги у ванній кімнаті.