Вибираємо емаль для реставрації старої ванни

Задумуючи ремонт у ванній кімнаті, ми часто задаємося питанням, що ж робити з самою ванною. Іноді буває, подивишся, начебто міцна, непогана, але вже й подряпини з'явилися, і колір став жовтуватим. Тут і стає дилема, як вчинити: вибрати нову ванну або відреставрувати стару.

Все залежить від бажання і можливостей. Якщо сама ванна не передбачена бюджетом, нічого страшного, досить правильно підібрати емаль і все, оновлена ​​ємність буде виблискувати білизною не гірше щойно купленої.

до і після фарбування емаллю емаль на ванні пофарбована емаллю ванна

Взагалі, у даного способу «апгрейду» кімнати гігієни є кілька переваг:

1. Економія. Погодьтеся, купити нову сталеву або чавунну ванну - це:

  • фінансові витрати, пов'язані з доставкою і установкою;
  • можливі труднощі з дверним прорізом і габаритом ванни;
  • монтаж або демонтаж п'єдесталу, оздоблювальні роботи;
  • зрештою, вартість ванни. Погану купувати не хочеться, а нова буде коштувати досить переконливо, особливо гарної якості.

2. Можливість перетворити ванну не тільки відновленням емалі, а й підігнати її під загальне дизайнерське рішення кімнати.

3. Дотримуючись правильно інструкції з використання емалі, можна отримати чудовий результат, при відносно невеликих витратах часу та енергії.

Багато на дані переваги можуть скептично зауважити, що між промисловим і домашнім способом емалювання прірву, а також непрофесіонал не зможе якісно відновити ванну. На рахунок того, що способи відрізняються, зауваження буде вірним, а от неможливість самостійного емалювання - спірне питання.

Отже, спочатку подивимося на відмінності.

Промислове емалювання

Це трудомісткий процес, що відбувається практично автоматично і великими партіями.

Домашнє емалювання

процес

Більш простий спосіб реставрації ванни, якість якого залежить від правильно підібраних матеріалів і сумлінного виконання роботи.

У сучасному світі будівельних матеріалів стільки нововведень, що 50% всієї роботи виконає сама емаль. Тому боятися не варто. А ось підібрати якісну продукцію - справа особливо важливе.

Вибір

будь-який колір на ваш смак

На ринку існують засоби декількох виробників. Всі вони покликані виконувати одну функцію і відрізнятися можуть лише незначно. Головне, вирішуючи купити емаль для ванної, знати, що реставрація - це не просто нанесення фарби в кілька шарів. І купувати необхідно буде додаткові кошти.

Безумовно, можна купити і просто двокомпонентні емалі, які містять допоміжні речовини, проте не факт, що результат буде відмінним. Куди краще придбати спеціальні набори для реставрації ванн. Туди входить не тільки емаль, а й спеціальні луги, які знезаражують поверхню ванни, розчин щавлевої кислоти, необхідний при реставрації, спеціальний затверджувач.

Також існують спеціальні пасти, завдяки ним старі атрибути у ванній кімнаті не тільки будуть мати свіжий вигляд, а й здатні придбати потрібний колір і відтінок.

Такий підхід буде ідеальним у випадку, якщо ви вирішили задумати авторський ремонт, з різного роду художніми елементами. І щоб ванна заграла по-новому, цілком можна надати їй будь-який відтінок. Тільки, завдаючи емаль і колір, слід бути дуже обережним, оскільки можна переборщити з колорит, що призведе до не зовсім запланованого результату.

Також важливим моментом при виборі емалі, буде термін придатності. Звичайно, будівельні матеріали можуть зберігатися дуже довго. Однак на кінцевих датах придатності краще не зупинятися, тому як результат може бути зовсім не той, який очікується.