Венеціанська штукатурка у ванній кімнаті

І нехай точно невідомо, кому належить ідея створення венеціанської штукатурки, але впевнено можна сказати одне - в епоху Відродження майстри з сьогоднішньої Італії мали навички розпису поверхонь «під мармур». Це мистецтво пройшло через століття, і зараз доступно для використання у ванній кімнаті, наприклад.

Склад і добавки

Потрібно відразу сказати, що венеціанська штукатурка в класичному вигляді робиться шпатлевочной масою, яка складається з мармурового пилу. Остання іноді замінюється на оніксова, Гранитовая або кварцову. Ще один компонент цього обробного матеріалу - гашене вапно. Це робить поверхню більш міцною, а значить, і довговічною. Щоб надати стіні у ванній кімнаті необхідного відтінку, використовуються спеціальні добавки - пігменти. Вони, крім кольоровості, надають поверхні захищеність від негативного впливу ультрафіолету і повітря.

венеціанська штукатурка в інтер'єрі venecianskaya-shtukaturka-v-vannoy-02 venecianskaya-shtukaturka-v-vannoy-03 venecianskaya-shtukaturka-v-vannoy-04

Новомодні склади, як правило, включають деяку частку акрилової складової. На думку багатьох фахівців, такі суміші більш пластичні, на них рідко утворюються мікротріщини. Але не потрібно забувати, що такий матеріал є менш екологічним, ніж на водній основі.

Робимо самі або беремо готову?

venecianskaya-shtukaturka-v-vannoy-05 venecianskaya-shtukaturka-v-vannoy-06 venecianskaya-shtukaturka-v-vannoy-07 venecianskaya-shtukaturka-v-vannoy-08

Найчастіше сучасні виробники пропонують готову венеціанську штукатурку. Тому майстру необов'язково навіть додавати колір - все включено. Хоча деякі надають можливість все ж виконувати цю процедуру своїми руками. Але ми розберемося, як можна зробити таку поверхню у ванній кімнаті самостійно.

Венеціанська штукатурка своїми руками

На цю тему є безліч матеріалів з відео та фото ванних кімнат в Мережі, ми ж спробуємо детально розібратися, як все відбувається.

Будуть потрібні:

  • кельма;
  • колер;
  • віск;
  • штукатурка.

Підготовка

Враховуючи техніку нанесення венеціанської штукатурки у ванній кімнаті, підготовчі роботи повинні бути виконані вкрай ретельно. Цей матеріал не потерпить бруду, залишків фарби, пилу і інших елементів.

Всі огріхи мають бути ретельно закладені. Якщо для обробки стін у ванній кімнаті застосовується гіпсокартон, то всі стики повинні бути оброблені. Потім виконується шліфування.

Коли всі дефекти усунені, відбувається перше суцільне шпатлювання. Після висихання цього шару він шліфується. Потім стисненим повітрям обдуваються стіни. Далі виконується грунтовка поверхні. А потім знову суцільне шпатлювання і грунтовка. Якщо стіни були в поганому стані, то цей алгоритм може повторюватися і тричі.

Остаточний шар шліфується «нульовий» шкіркою, а потім віддаляється пил.

Нанесення

Змішується відтінок і штукатурка. Пол-долоні суміші наноситься на середину кельми. Притуляємо її до поверхні під кутом близько тридцяти градусів, а потім притискаємо і ведемо по поверхні.

Далі робимо мазок в напрямку, який перпендикулярно початкового. По закінченні кілька хвилин кельму потрібно витерти вологою ганчіркою. Так обробляються всі стіни. Товщина шару в ідеалі не може перевищувати 0,05 мм, тоді це буде хороший результат.

Наступний шар роблять світліше або темніше початкового, щоб отримати «мармуровий ефект». Число шарів може досягати і десяти. Наприкінці відбувається полірування поверхні. Кельму розташовують майже горизонтально до поверхні, після чого ведеться з сильним натиском. Переміщення має бути у всіх напрямках.

Через тиждень можна нанести за допомогою кельми віск. Замшеве рукавиця підійде для обробки поверхні. Робиться це круговими рухами.

venecianskaya-shtukaturka-v-vannoy-09 venecianskaya-shtukaturka-v-vannoy-10 venecianskaya-shtukaturka-v-vannoy-11 venecianskaya-shtukaturka-v-vannoy-12

Все, ванна кімната готова!