Як зробити підлогу під ванною: чим залити, чи класти плитку

Облаштування ванної кімнати - дуже відповідальний захід, який вимагає належної уваги. Це стосується всіх нюансів. Мало хто замислюється спочатку, наприклад, про те, як облагороджувати простір під ванною, хоча це дуже важливе питання. Якщо не приділити цьому необхідний рівень важливості, можна знайти проблеми при подальшій експлуатації такого приміщення. Наприклад, під ванною може накопичуватися волога, а значить, дуже скоро там з'явиться грибок та інші неприємності.

pol-pod-vannoj_1

Тому поглянемо на це питання з усіх боків, щоб розуміти, як вчинити в конкретному випадку.

Який може бути ванна

Сучасний ринок дарує нам величезні можливості для вибору: велика кількість виробників і моделей. При цьому є відмінності і в матеріалі, з якого виготовляються ванни. Здавалося б, яке це має відношення до того, як облагородити підлогу під ванною, але є певна залежність, яка буде освітлена пізніше.

pol-pod-vannoj_4

Отже, найпоширеніші матеріали для виготовлення ванн:

  • Сталь. У цьому випадку ми стикаємося з однією неприємною проблемою - шум. Коли вода падає струменем на дно, виходить досить дзвінкий і неприємний звук, який хочеться приглушити. І ось для цих цілей можна використовувати простір під ванною. Наприклад, заповнити його монтажною піною. У цьому випадку облагороджувати стать не доведеться. На додаток до цього із зворотного боку дна можна приклеїти спеціальний матеріал, який буде приглушати звукові хвилі. Його можна придбати в автомагазині або на авторинку.

В іншому ж сталь - чудовий матеріал: досить легкий і практичний, довговічний, до того ж коштує недорого.

  • Чавун. Цей матеріал не має нестачі стали, хоча у нього є свої. Правда, вони не особливо впливають на те, як обробляти підлогу під ванною. Це стосується, наприклад, великої ваги і відносної крихкості. Оскільки матеріал можна встановлювати на спеціальні ніжки, які можуть мати декоративний вигляд, підлога під ванною можна облагороджувати аналогічно решті обробці поверхонь. Якщо використовується керамограніт, тоді його можна укласти в цьому місці.
  • Акрил. В основному каркаси під акрилові ванни робляться такими, щоб їх закривати екранами, тому, як правило, в цьому випадку особливо облагороджувати стать не доведеться. Досить зробити загальну стяжку і гідроізоляцію (по можливості).

Варіанти облаштування

Деякі секрети облаштування простору під ванною вже були розкриті при розгляді матеріалів, з яких виготовляються ванни. Тим не менш, зупинимося на цьому питанні, щоб розібратися в ньому більш докладно.

Установка ванни виконується після обробки

У цьому випадку виконуються всі необхідні процедури при обробці стін і підлоги. Тобто, якщо на підлозі робиться гідроізоляція, тоді її потрібно реалізувати по всій площі, включаючи і ту, на якій буде встановлена ​​потім ванна. Також виконується стяжка, в разі необхідності, і вирівнюються стіни.

pol-pod-vannoj_8

Потрібно відзначити, що основним матеріалом для обробки ванних кімнат ось вже багато років є керамічна плитка для стін і керамограніт для підлоги. Тому ми розглядаємо ті процеси, які супроводжують процедуру укладання плитки.

pol-pod-vannoj_7

Після підготовки належним чином поверхонь виконуються всі необхідні оздоблювальні операції. В даному випадку укладається плитка на стіни і керамограніт на підлогу, облагороджуючи і поверхні, які буде приховувати ванна.

pol-pod-vannoj_5

Коли приміщення буде повністю підготовлено, виконується установка ванни. Це може бути чавунне або сталеве виріб, тоді його можна встановити на чотири ніжки. Якщо ж застосовується акриловий варіант - на спеціальний каркас. А простір закривається екраном. Ось чому облагороджувати підлогу при такому матеріалі ванни необов'язково.

pol-pod-vannoj_2

Установка ванни виконана до обробки

Якщо демонтаж вироби виконуватися не буде, тоді доведеться займатися облагороджуванням підлоги під ванною «як є». Це означає, що доступ буде обмежений. І ту ж плитку укласти буде важко, особливо якісно. Це пов'язано з важкодоступністю місця: буде складно робити виміри, вирізати необхідні шматки плитки, яких тут буде досить багато, і так далі. Тому багато в цьому випадку обмежуються виконанням стяжки: стать заливається розчином.

pol-pod-vannoj_6 pol-pod-vannoj_3

Звичайно, є й альтернативні варіанти. Наприклад, підлогу можна обробити декоративною штукатуркою. Якщо простір буде закриватися екраном (а у випадку встановлення ванни до обробки, найчастіше так і відбувається), тоді сильно витягати стать не варто - він буде прихований від чужих очей.

Робити чи ні - кожен вирішує сам

Дійсно, багато чого залежить від особистих уподобань господарів приміщення. Якщо хочеться ідеального ремонту, тоді спочатку потрібно все винести з кімнати, виконати якісно обробку, а тільки потім все встановлювати. Тобто підлога буде зроблений аналогічно решті ділянці. В іншому випадку можна обмежитися стяжкою і екраном, який закриє не надто презентабельний вигляд під ванною. Але в підсумку, який би шлях не був обраний, результат повинен вийти гідним кращих фото.