Як свердлити кахельну плитку на стіні

Виконуючи ремонт, а також, при необхідності, після нього, ми часто стикаємося з різними труднощами. Наприклад, з потребою свердління отворів у кахельної плитці. Це може бути необхідно для розміщення на стінах корпусних меблів чи аксесуарів: гачків, поличок, дзеркал та інше.

свердління кахельної плитки

З цього приводу є безліч відео в Мережі. Ми ж розберемося, як здійснити все своїми руками. Адже є кілька нюансів, які допоможуть не пошкодити плитку. Оскільки кахель - досить крихкий матеріал, що вимагає особливого підходу при маніпуляціях з ним.

Для виконання дій нам потрібні:

  • мітчик;
  • молоток;
  • ударний дриль або перфоратор - для бетону, ручна дриль або з низькими оборотами - для кахлю;
  • одне свердло для плитки, одне - для бетону;
  • вода.

Щоб просвердлити плитку, потрібно підібрати спеціальні свердла і дриль. Остання повинна мати можливість працювати на низьких оборотах. Якщо такої немає, тоді підійде ручна.

вибираємо інструменти набір сверел свердла під кахельну плитку

Щоб просвердлити плитку, потрібно використовувати спеціальні свердла. Якщо їх також немає, тоді можна взяти свердло з побідитовою насадкою. Важливо, щоб воно було новим і гострим.

Найбільш складний етап при свердлінні кахельної плитки - пройти глазуровану верхню частину. Якщо ж плитка не глазурована, то доведеться все одно мітити точку, щоб свердло не линула.

процес свердління отвору

Після проходження плитки і шару клею свердло з дрилем можна міняти на бетонну з перфоратором. При цьому діаметр такого свердла повинен бути менше попереднього, щоб воно не зачіпало плитку і не зашкодило її.

Взагалі, є два способи, як просвердлити отвір невеликого діаметру в кахлі. Розглянемо кожен з них.

Спосіб перший

Його можна назвати професійним, він заснований на застосуванні спеціального свердла для кахельної плитки. Такі інструменти можуть бути двох видів: загартовані конусні і циліндричні з алмазним напиленням. Останні незручно використовувати, оскільки їх важко центрувати. Але зате конусні свердла позбавлені таких проблем. Потрібно лише пам'ятати, що на свердло не потрібно тиснути, тому застосування ударного режиму на дрилі або перфоратора неприпустимо.

Спосіб другий

Цей метод більш простий. Підходить для оперативного свердління, коли отвір потрібно терміново, а необхідних свердел немає.

Для початку потрібно сколоти верхній шар кахлю за допомогою гострого кінця мітчика. Необхідно наставити інструмент на потрібне місце, а потім вдарити молотком. Всі ці дії повинні бути зроблені вкрай обережно, щоб плитка не розбилася.

Коли з'явиться невелике заглиблення, потрібно взяти дриль з затиснутим свердлом в патроні. Застосувати краще ручну дрель, оскільки вона дає невеликі обороти, на відміну від електричної.

Техніку можна подивитися на будь-якому відео по темі, яка є в Мережі.

Розглянувши варіанти техніки, не можна не приділити уваги призначенню отворів. Наприклад, під розетку у ванній кімнаті або змішувач.

Свердління під розетку

свердління плитки під розетку

Якщо потрібно зробити отвір під розетку, то техніка виконання свердління приблизно така ж. Тільки в якості насадки слід використовувати типу «балерина», яка одягається на перфоратор. При цьому її потрібно обертати з невеликою швидкістю, акуратно просвердлюючи отвір потрібного діаметру.

Під змішувач

Найчастіше під змішувач вже виведені труби, на які залишається лише закріпити змішувач. Якщо ж потрібно зробити додаткові отвори, то для цих цілей можна керуватися наведеною вище інформацією. Хоча є ще один метод - використовувати діамантове свердло. Воно дозволить зробити отвори акуратними, без подряпин.

При свердлінні можна додавати воду на свердло, а дриль трохи притискати до плитки. Полив водою дозволить зробити отвір з акуратними краями.

Відео

Подібні способи свердління отворів у кахельної плитці також наочно описані в безлічі відео, які є в Мережі. Досить додатково поглянути на них, щоб більш впевнено і правильно виконувати послідовність дій. Це дозволить отримати більш якісний результат.