Чим очистити кахельну плитку від цементу або плиткового клею

При укладанні кахельної плитки дуже важливий кінцевий результат. А все тому, що цей матеріал використовується для обробки внутрішньої частини приміщення, де будь неакуратність і неохайність у роботі буде дуже помітною у вигляді неприємних плям від клею або цементного розчину. Тому їх варто видаляти.

ochistka-plitki-ot-kleyai_7

Прати плитковий клей або цемент необхідно в процесі укладання, а точніше, підтирати, тоді в кінцевому підсумку залишиться невеликий наліт, який легко віддалитися за допомогою мильної води і ганчірки. Але, що робити, якщо ситуація більш серйозна, і необхідно відчистити добре застояне клей? У цьому випадку потрібно включити здоровий глузд, логічне мислення і трохи покопатися в хімії та фізики середньої школи.

ochistka-plitki-ot-kleyai_8

Способи очищення плитки

Умовно можна виділити два способи, за допомогою яких можна зняти засохлий розчин. Дивимося уважно на кожен, обговорюємо, звертаємося до відео матеріалами і отримуємо акуратну стіну без зайвих розлучень і нальоту.

ochistka-plitki-ot-kleyai_3

Хімічне очищення

Напевно, назва вже визначило засоби, які допоможуть в цьому питанні. Спеціальне очищаючу речовина обов'язково має містити кислоти (зазвичай - соляну). Не варто покладатися на подарунки долі і використовувати занадто агресивні рідини, призначені, наприклад, для фасадних плит. Це зовсім різні розчини і концентрації. Якщо для кахлю застосувати занадто агресивне речовина, можна повністю зняти глазур або декоративне покриття. Тоді залишиться лише один варіант - заміна плитки. І, погодьтеся, це не зовсім зручно, не так вже й дешево, і зовсім не швидко (хоча все залежить від розмірів приміщення). Тому, прийшовши в спеціалізований магазин, необхідно правильно надати продавцю інформацію, щоб отримати потрібний засіб.

ochistka-plitki-ot-kleyai_2

Безпека понад усе

Про це йдеться неодноразово, але повториться, в цьому випадку зовсім не погано. При роботі з будь-якими хімічними розчинами (особливо кислотосодержащимі) необхідно захистити свій організм і тіло від впливу речовин. Для цього як мінімум потрібно гумові рукавички, будівельні захисні окуляри, респіратор і хоча б фартух з щільного матеріалу.

ochistka-plitki-ot-kleyai_1

Ні в якому разі не можна відкривати засіб, заглядаючи всередину бульбашки або пляшки. Також його не варто нюхати. Це, по суті, прості правила, які можуть дуже знадобитися в роботі.

Нанесення

Будь-яке сильнодіюча речовина наноситься на цемент (розчин), а не на саму плитку. Після цього дається до 20 хвилин на те, щоб чистячий максимально вбралося в засохлий клей. Після цього за допомогою жорсткої губки і води можна переходити до очищення.

ochistka-plitki-ot-kleyai_5

Назв у побутової хімії дуже багато. Щоб не заплутатися в різноманітті і підібрати правильний розчин, обов'язково слід вказати тип плитки і складність забруднення.

Механічний

Другий спосіб простіше з точки зору безпеки. Але він більш трудомісткий. Засохлий розчин можна відчистити жорстким гумовим або пластиковим шпателем, тримаючи його практично перпендикулярно, ідеально - під кутом в 90 градусів. Можна використовувати і металеві аналоги, але тільки в тому випадку, якщо інші способи не допомагають. З металевим шпателем треба бути особливо обережним, щоб не пошкодити плитку. Для цього він також тримається під таким же кутом і поступово починається збивання клею. Але обов'язково потрібно тримати шпатель на клеї, а не на декоративній поверхні плитки.

ochistka-plitki-ot-kleyai_6

Друге засіб для механічного очищення - апарат високого тиску. Що це таке? Одна відома німецька фірма займається різною технікою для клінінгу в побуті. Принцип роботи апарату нескладний. Всередині спеціальної камери створюється високий тиск, який виштовхує струмінь воду з певною силою. У підсумку цієї сили досить для того, щоб збити навіть присохлий розчин клею або цементу. Але з цим пристроєм треба бути обережним. Справа в тому, що струмінь води подається з певною силою, тому шланг з насадкою потрібно добре утримувати. Такий пристрій допоможе збити весь цемент, а залишок можна вже видалити за допомогою теплої води і гарного мильного засобу.

Підводячи підсумок, ще раз варто звернути увагу на те, що кожен засіб має підходити саме під кахельну плитку. А взагалі, кращим способом буде все-таки протирати плитку по мірі укладання, щоб розчин стирався ще до повного висихання. У цьому випадку додаткових проблем не виникне. І ще, потрібно з обережністю ставитися до плитки з різними декоративними елементами, щоб вони не втратили свій зовнішній вигляд, і все було досить акуратно і красиво.

ochistka-plitki-ot-kleyai_4