Технологія стяжки підлоги у ванній кімнаті

Стяжка підлоги у ванній кімнаті - основа всього іншого ремонту в цьому приміщенні. Найчастіше підлога у ванній виконується з плитки, а її неможливо рівно укладати на нерівна підлога, тому без стяжки не обійтися. Потрібно лише виконати певні умови і порядок дій, тоді основа буде покладена якісна.

Існує безліч відео в Мережі, де розповідається, як зробити це якісно. Розглянемо і ми це питання, для чого не обов'язково використовувати навіть фото.

Отже, стяжка необхідна для регулювання рівня підлоги ванної кімнати по всій його довжині і ширині. Найчастіше цю потрібно, коли виконується ремонт в даному приміщенні. Вона може бути виконана або «мокрим», або «сухим» способом. Розберемося, як виконати своїми руками за допомогою цементно-пісочного розчину.

Для цього потрібні:

  • кельму;
  • напрямні;
  • рівень;
  • пісок;
  • пластифікатор;
  • цемент;
  • вода;
  • грунтовка.
стяжка підлоги у ванній

Спочатку потрібно видалити старе покриття, прибрати все зайве. Всі діри в підлозі необхідно закрити цементом. Після цього можна прогрунтувати поверхню спеціальною сумішшю - ґрунтовкою.

Водяним рівнем потрібно по всьому периметру кімнати зробити позначки на висоті 150 см. Їх потрібно з'єднати однією лінією, щоб утворився базовий рівень. Потім необхідно виконати заміри до рівня стяжки від рівня чистої підлоги.

процес стяжки styazhka-pola-v-vannoy-komnate-03

Також на всіх стінах приміщення ванної кімнати потрібно закріпити руберойд, щоб він по висоті перевищував рівень планованої стяжки на десять-п'ятнадцять сантиметрів. Це необхідно, щоб руберойд виконував функцію гідроізоляційного матеріалу. Далі потрібно визначити рівень майбутньої стяжки. Слід від найбільш підвищеній точки рівня чистої підлоги відміряти вниз три-чотири сантиметри.

Установка маяків

Монтаж маяків виконується за допомогою стандартного Т-подібного профілю. Вони встановлюються на розчин зі збігом з рівнем стяжки. Для цього застосовується водяний рівень. Потрібно відступити від стіни двадцять-двадцять п'ять сантиметрів, і закріпити перший маяк. Після цього відступаємо до найближчого маяка тридцять-сорок сантиметрів.

styazhka-pola-v-vannoy-komnate-04

Коли всі маяки будуть встановлені, їх потрібно перевірити, використовуючи рівень. Їх положення може бути змінено без проблем до тих пір, поки цемент не засох.

Після затвердіння цементу під маяками можна переходити до процесу вирівнювання підлоги. Для цього потрібно зробити суміш цементно-пісочну: три частини піску до однієї частини цементу. Як це робити правильно, описано не в одній статті з фото і відео.

Здійснюємо заливку

Заливка суміші виконується по смугах. Його висота має бути вище рівня маяків на 1 см. Його потім потрібно довести до рівня стяжки за допомогою правила. Далі змочується край раніше залитої поверхні, щоб залити наступну. Це поліпшить зчеплення.

styazhka-pola-v-vannoy-komnate-05 styazhka-pola-v-vannoy-komnate-06

Коли буде залитий всю підлогу у ванній кімнаті, слід витримати майже місяць. За цей час поверхню підлоги потрібно здійснювати полив водою. А руберойд, який залишиться виступати на стінах, слід зрізати.

Отже, правильна стяжка для підлоги у ванній кімнаті буде готова. Як це виглядає можна поглянути на будь-якому фото, наявному в Мережі.