Кахель для туалету: облицювання своїми руками

Кахельна плитка для туалету є відмінним матеріалом для обробки, особливо - якщо ви вирішили зайнятися обробкою самостійно. Крім того, обробка туалету плиткою є чудовою можливістю попрактикуватися в укладанні кахлю, адже невелика площа цього приміщення дозволяє приховати можливі похибки.

У цій статті ми розповімо, яку кахельну плитку підібрати для облицювання туалету, і як правильно виконати обробку цього приміщення.

Санвузол, облицьований кахлем

Кахельна плитка: переваги і вибір

Чому саме кахельна плитка?

Облицювання туалету кахельною плиткою має ряд переваг:

 • По-перше, плитка кахельна для туалету володіє абсолютною водостійкістю. Цим пояснюється вибір кахлю для обробки санвузла та ванної, адже високий рівень вологості в цьому приміщенні, а також - ризик можливих протікань змушують вибирати відповідні матеріали.
 • По-друге, кахельна плитка у ванній кімнаті легко миється, що дає можливість підтримувати санітарний стан туалету.
 • Ну, і по-третє, величезний вибір розмірів і кольорів кахельної плитки дозволяє реалізувати практично будь-який дизайн.
Застосування кахлю в обробці

Вибір кахлю

Підбір кахлю для туалету зважаючи невеликих розмірів приміщення досить простий: вимірюємо ширину, довжину, і висоту приміщення, після чого без праці визначаємо, яка кількість підлоги та стін нам потрібно придбати (не забуваючи при цьому про покупку плитки «про запас», на випадок бою або інших непередбачених обставин).

Зверніть увагу!
Не варто класти на підлогу ту ж плитку, що і на стіни.
По-перше, настінна плитка більш тендітна, і з часом може тріснути під вагою настав на неї людини, а по-друге, підлога і стіни все ж повинні відрізнятися за кольором.

Плитка

Що ж до вибору конкретної моделі і забарвлення, то тут краще дотримуватися наступних правил:

 • Зважаючи на те що більшість туалетів мають відносно невеликий периметр, слід вибирати плитку з горизонтальним розміщенням малюнка. В іншому випадку укладена вертикально плитка візуально «з'їсть» площа приміщення, перетворивши туалет у вузький пенал.
 • Також підбираючи плитку, потрібно стежити за тим, щоб плитка на підлозі була темніше, ніж плитка на стінах. Цей прийом допомагає візуально розширити простір.

Також не зайвим буде візуально розділити стіни на дві частини: нижню - облицювати більш темною плиткою, потім - пустити вузький бордюр, після чого до стелі покласти світлішу плитку.

Укладання плитки

Підготовка до укладання

Перед тим як укласти кахель в туалет, приміщення потрібно підготувати.

Для цього:

 • Демонтуємо унітаз, щоб він не заважав нам в процесі роботи.
 • Зі стін і підлоги видаляємо залишки старої обробки. Стіни очищаємо за допомогою металевої щітки, а потім - знепилюючих.
Туалет перед облицюванням
 • При наявності істотних нерівностей - вирівнюємо стіни або за допомогою штукатурки, або обшиваючи їх плитами на цементній основі. Також для вирівнювання стін під кахель можна використовувати вологостійкий гіпсокартон.
 • Якщо є бажання - зашиваємо проходять в туалеті комунікації в короб з вологостійкого гіпсокартону на каркасі з оцинкованого профілю.

Зверніть увагу!
У нижній частині короба обов'язково необхідно залишити люк для ревізії, доступу до кранів і лічильникам гарячої та холодної води.

 • Всі поверхні, на які буде покладена плитка, обробляємо антисептичної ґрунтовкою - вона не тільки забезпечить зчеплення плитки з основою, але і не дасть розвиватися грибку.

Облицювання

Після того як всі підготовчі роботи виконані, переходимо безпосередньо до процедури укладання плитки у ванній або туалеті:

 • На стіни і підлогу наносимо розмічальні лінії, за якими будемо проводити укладку. Для розмітки використовуємо шнур, натертий крейдою, рулетку і рівень. Істотно полегшити розмітку може застосування лазерного рівня.
 • Пол і стіни туалету зважаючи на їх невеликій площі покривають плиткою рядами або «вразбежку». Діагональне укладання застосовується рідко.
Кахель на обшивці стояків
 • У широкогорлой ємності готуємо клей для плитки, розмішуючи його до однорідної консистенції. Правильно приготовлений клей повинен легко «йти» за шпателем, але в той же час - не повинен стікати з нього.

Зверніть увагу!
Приготований клей зберігає свої властивості досить недовго, ось чому не варто замішувати велика кількість клею про запас.

 • Тепер приступаємо до самої облицюванні. За допомогою спеціальної терки для кахлю набираємо необхідну кількість клею, і гладкою стороною наносимо його на поверхню підлоги або стіни.
 • За допомогою зубчастого краю терки на клейової поверхні формуємо борозни, оббиваючи рівномірного розподілу клейової маси.
Укладання плитки на підлогу
 • На клей укладаємо плитку, щільно притискаючи її і вирівнюючи по вертикалі, горизонталі і площини за допомогою рівня. Підлогову плитку можна додатково простукать молотком зі спеціальною насадкою.

Зверніть увагу! Залишки клею, що потрапили на глазуровану (лицьову) поверхня плитки потрібно видаляти негайно, інакше згодом є ризик пошкодити плитку при очищенні.

 • Для того щоб забезпечити рівну відстань між окремими плитками в ряду, а також - однакова відстань між рядами плитки, використовуємо пластикові дистанційні хрестики.
Облицювання стін

В останню чергу укладаємо плитку в кутах, за унітазом і під трубами комунікацій. При необхідності приховані від очей ділянки підлоги можна облицювати бракованої плиткою або боєм.

Затирка швів

Після того як вся плитка укладена, стіни і підлога необхідно «облагородити».

Для цього виконується така процедура як затирка швів:

 • Затірку швів проводимо не раніше, ніж через добу після завершення робіт з укладання плитки.
 • Готуємо спеціальну затиральну масу, доводячи її до пастоподібної консистенції.
 • Безпосередньо перед затіркою очищаємо шви від потрапив в них сміття, надлишків плиткового клею і т.п.
 • За допомогою м'якого гумового шпателя заповнюємо шви затирочной масою, після чого - видаляємо надлишки тим же шпателем.

Зачекавши, щоб затирка початку полимеризоваться, але не чекаючи її остаточної полімеризації, очищаємо плитку спочатку губкою, а потім - чистою фланелевою ганчіркою.

Таким чином укладається кахельна плитка в туалет. При цьому вся процедура укладання не займає багато часу, зате результат виходить досить гідний. Тому, якщо ви вирішили облицювати туалет своїми руками -дерзайте!