Кахельна настінна плитка: давня і надійна

Здавна в обробці приміщень використовується кераміка. Зараз кахельна настінна плитка - майже незамінний покриття для поверхонь в приміщеннях з підвищеною вологістю, таких як ванні, вбиральні, кухні. А останнім часом її все частіше застосовують в дизайні прихожих, і навіть житлових приміщень.

Чим відрізняються різні види плитки і як не помилитися, вибираючи відповідний матеріал - далі в статті. 

кахельна настінна плитка

Популярність і домінуючу роль при обробці технічних площ керамічна плитка зберігає завдяки кільком унікальним якостям, з якими поки не в змозі зрівнятися інші матеріали.

Це:

 • Міцність;
 • Водостійкість;
 • Хімічна інертність;
 • Тривалий термін служби;
 • Широкий вибір інтер'єрних рішень.

Цей список можна продовжувати, але особливого сенсу агітувати за кахель в обробці немає: принципових противників все одно не переконаєш, а прихильники - і без того є прихильниками. Однак, плитка плитці ворожнечу - в чому ж ця ворожнеча полягає, і як її визначити?

Маркування кахлю

Існує стандартний набір значків, які позначають, якими властивостями володіє даний вид плитки. Відповідна етикетка знаходиться на кожній упаковці. Тут має значення навіть колір етикетки - за тієї умови, що тут же згадуються стандарти UNI EN небудь EN90, отримані виробником.

У цьому випадку сортність позначається:

 • Червоний колір - перший (шлюб - до 5%)
 • Синій - другий (шлюб - до 25%)
 • Зелений - третій (шлюб - понад 25%)
кахельна плитка настінна

Свій значок має настінна кахельна плитка - це зображення руки. Для підлогового застосування вона абсолютно непридатна. Навпаки, напольную кераміку укласти на стіну можна. Однак, враховуючи суттєву різницю в ціні, сенсу ця операція не має.

Для облицювання стін і стель (маються на увазі приміщення зі складними експлуатаційними умовами, санвузли та кухні) істотне значення мають такі властивості:

 • Стійкість до агресивних речовин - Адже контакт з ними як на кухні, так і у ванній відбувається часто, і при роботі, і при митті кахлю.
  Використовується в поєднанні з літерним індексом: АА - найбільш стійкий, далі йдуть А, В, С, і О - найслабше покриття
 • Опірність стирання - Часто при очищенні плитки застосовуються абразиви, які поступово дряпають поверхню, особливо - якщо вона неглазурована
 • Ступінь водопоглинання - Вона відображає гідроізолюючі властивості плитки, а також її здатність чинити опір бактеріального забруднення. У хороших зразків вона починається від 20% і менше

Важлива інформація!
При виборі будь плитки слід звернути увагу на значок, покритий квадратиками різних відтінків. Він означає, що плитка може мати відмінності в кольорі.
Втім, навіть якщо цього маркера немає - при покупці необхідно стежити, щоб всі упаковки кахлю були з однієї партії.
Технологічно жоден виробник не може гарантувати абсолютну ідентичність поверхні плитки

Оскільки настінний кахель завжди на виду, варто також звернути увагу на тип плитки - А (виконана методом екструдування) або В (пресована). Перша дещо дорожче, але у другій справи гірше з геометрією. А відхилення в лінійних розмірах хоча б на 1-2 мм між елементами на великих поверхнях приведуть до разбежкой швів, непотрібної різанні і інших неприємностей.

Подвоєне зображення якого-небудь значка позначає, що він володіє даними властивістю в більш високого ступеня.

Розміри і комплектація

Останнім часом у виробників є тенденція до укрупнення плитки. Якщо раніше найбільш поширеним був розмір 20х30 см, то зараз він використовується для кахлю економ-класу, а все більше поширюються зразки 25х40, 30х60 см, зустрічаються навіть вироби метрової довжини.

Це дозволяє зменшити кількість швів і візуально збільшити приміщення. Однак господарям малогабаритних приміщень варто пам'ятати, що великогабаритний кахель настінний в таких умовах може призвести до утворення великої кількості нетехнологічних відходів у вигляді обрізків.

настінна кахельна плитка

Втім, дана проблема може бути вирішена за рахунок добірних елементів і декору, які зараз кожен виробник постачає до своїх колекцій в достатку.

Види декору

Найбільш поширені такі види керамічної комплектації:

 • Бордюр - Прямокутний плоский або об'ємний елемент, призначений для розділення підлогової і стіновий плитки, або - настінної кахельної плитки для ванної різних кольорів
 • Фриз - Горизонтальна смужка з тим же забарвленням, що у самої плитки, використовується як декоративний елемент або самої стіни, або будь-якого предмета інтер'єру
 • Молдинг - Опукла довга плитка, яка використовується в тих же цілях, що і фриз, або - для створення декоративного обрамлення будь-яких предметів
 • Декоративна вставка - Може мати ту ж форму, що й основна плитка, але відрізнятися малюнком, кольором, фактурою або рельєфом.
  Також існують вставки у вигляді:

  • Крючков;
  • Мильниць;
  • Розеток;
  • Панно та ін.

Подібні прикраси дозволяють пожвавити інтер'єр ванної кімнати, при цьому зберігаючи цілісність дизайнерського рішення.


Правильно розрахувавши розмір і розташування добірних елементів, можна звести необхідність різання цілої плитки до мінімуму, а іноді - і зовсім уникнути її.

Форма має значення

Одна з основних претензій до кахельної плитки для ванної кімнати - її зайва геометричність, яка б'є стіни на невеликі рівні площини, тим самим, надаючи їм відтінок казенності.

Виробники, крім уже згаданих декоративних елементів, намагаються піти від цього недоліку різними способами. У їх числі - використання малих розмірів (наприклад, плитки 10х10 см, а то і менше), глибокою, барельєфною фактури, рваних країв.

Останній підхід виглядає особливо перспективним, особливо з використанням мозаїчного покриття самого кахлю. Адже на стіні з таким покриттям не утворюється довгих прямих швів, так що нарікати на незграбність не доводиться.

Іноді самі дизайнера з тією ж метою розташовують звичайну плитку в рядах рознос по висоті, або зовсім по діагоналі.

кахель настінний

Незважаючи на те, що кераміка застосовується в якості оздоблювального матеріалу вже не одну сотню років, кахельна плитка настінна не подає жодних ознак втрати популярності. Вона як і раніше залишається одним з самих практичних матеріалів для вологих приміщень, а нові рішення випускають її компаній дозволяють створювати з традиційною обпаленої глини незвичайні та естетичні варіанти дизайну.