Витяжка для ванної та туалету

Витяжка для ванної

Ванна кімната - це місце з постійно підвищеною вологістю, найчастіше без вікон. Для запобігання утворенню грибка і цвілі на стінах, псування предметів інтер'єру необхідна якісна вентиляція, що видаляє зайву вологу за межі будинку.

види вентиляції

Вентиляція у ванній кімнаті може бути природною або примусовою. Нижче розібрані переваги і недоліки цих видів вентиляції.

вентиляція у ванній

природна

У старих радянських будинках і сучасних будівлях економ-класу, як правило, використовується природна вентиляція. Потік повітря в ній виникає через різницю температур між внутрішнім і зовнішнім повітрям. Додатково може встановлюватися дефлектор на виході вентиляційного каналу. Дефлектор підсилює тягу в системі вентиляції в вітряну погоду за рахунок ефекту Бернуллі.

Така система дешева, проста в монтажі, практично не вимагає обслуговування, для роботи не потрібна електроенергія. У той же час слід зазначити недоліки природної вентиляції - вона погано працює в жарку погоду (немає перепаду температури) і, крім того, вона дуже чутлива до чистоти вентиляційних каналів.

природна вентиляція

примусова

Примусова вентиляція здійснюється за допомогою вентиляторів або інших механічних пристроїв. Вона незалежна від погодних умов і може, при правильному підборі вентиляторів, забезпечити будь-який необхідний режим провітрювання. Мінус примусової вентиляції - їй необхідна електроенергія і тому потрібно прокладати дроти до кожного вентилятора.

примусова вентиляція

Примусову систему вентиляції доцільно робити, якщо не справляється природна або планується встановити парогенератор, електросауна.

Примусова вентиляція у ванній

Діагностика системи вентиляції

Для проведення найпростішої діагностики системи вентиляції Вам знадобиться свічка. Піднесіть палаючу свічку до вентиляційного отвору. Якщо є потік повітря - полум'я відхилиться, вказуючи його напрямок. Якщо вентиляція не працює - полум'я залишиться вертикальним.

Часто вентиляція погано працює не через забиті каналів, а через недостатнє притоку свіжого повітря. Наприклад, така проблема виникає в старих будинках при заміні дерев'яних вікон на пластикові. Щоб уникнути цього - вибирайте вікна зі спеціальними провітрювачами.

Діагностика системи вентиляції

Як правильно вибрати новий вентилятор

новий вентилятор

У ванні кімнати зазвичай встановлюють невеликі осьові вентилятори для ванної та туалету продуктивністю 60-250 м3 / год.

Якщо витяжка встановлюється в існуючий вентиляційний канал, то зверніть увагу, щоб її форма відповідала формі і розмірам каналу. Правильно підібрана витяжка повинна повністю поміщатися в вентиляційний канал. Зовні залишається тільки декоративна решітка, форму і розмір якої можна підібрати під інтер'єр ванної кімнати.

Безпека

Витяжка, як і будь-яке електроустаткування для ванній, повинна мати вологозахисний корпус, що перешкоджає попаданню води на електричні деталі. Стандартним позначенням ступеня захищеності приладу є код IP. Код складається з букв IP і двох цифр. Перша цифра позначає ступінь захисту від доступу сторонніх предметів, друга - ступінь вологозахищеністю.

Для ванній рекомендується брати прилади зі ступенем захисту IP45 і вище. Такі пристрої захищені від струменів води.

продуктивність

Для ванній необхідна 6-8 кратна оборотність повітря. Продуктивність обраній витяжки повинна бути не менше ніж шестикратний обсяг вашої ванної кімнати.

Наприклад: розмір вашої ванної 2х2х2,5м, її обсяг при цьому 10 м3. Вам необхідна витяжка продуктивність не менше 60 м3 / год.

Рівень шуму

У невеликому приміщенні ванної кімнати шум вентилятора добре чути. Шум понад 35 децибел може дратувати психіку людини. Тому віддавайте перевагу малошумним моделям.

Гучність вентилятора залежить від форми його лопатей і швидкості їх обертання. Якщо є можливість вибору - беріть вентилятор великого діаметру з невеликою швидкістю обертання. При однаковій продуктивності він буде шуміти менше маленького і швидкого.

вентилятор у ванній вентилятор на стіні малошумний вентилятор

При монтажі не забудьте обробити силіконовим герметиком всі стики, щоб уникнути вібрацій і деренчання при роботі.

силіконовий герметик для ванної

функціональність

Сучасні моделі вентиляторів забезпечуються різними додатковими пристроями, що роблять їх використання більш комфортним і економічним:

  • Зворотний клапан - перешкоджає притоку повітря з вентиляційних каналів в приміщення навіть при непрацюючому вентиляторі. Необхідний якщо вентиляційний канал загальний на кілька приміщень.
  • Датчик вологості - визначає наявність в повітрі надлишкового пара і дозволяє вентилятору працювати тільки тоді коли це необхідно.
  • Датчик руху - включає витяжку і освітлення, коли в приміщенні перебувають люди.
  • Таймер - дозволяє витяжці працювати деякий час після виключення її вимикачем.
  • Шумоглушитель - пристрій, що встановлюється перед вентилятором і зменшує шум від нього.

Витяжка для ванних кімнат і туалету

У приватних будинках

У приватному будинку потрібно проектувати вентиляцію ще на етапі будівництва, заздалегідь прокладаючи вентиляційні канали та канали під електропроводку. Якщо обсяг ванній невеликий і їй користуються 1-2 людини, то можна обійтися природною вентиляцією. В інших випадках треба встановлювати витяжку.

При проектуванні вентиляції пам'ятайте:

  • припливні канали повинні бути внизу, витяжні нагорі приміщення;
  • найкраще встановлювати витяжку на стіні протилежної двері;
  • внутрішня поверхня повітропроводів повинна бути максимально гладкою;
  • вентиляційні канали слід робити по можливості прямими, або з плавними поворотами;
  • для приміщень, розташованих на різних поверхах повинні бути окремі повітроводи.
витяжка в приватному будинку

У дерев'яних будинках

У дерев'яному будинку зайва волога не тільки зіпсує зовнішній вигляд, але і може пошкодити несучі будівельні конструкції. Тому обов'язково необхідна додаткова вентиляція в місцях з підвищеною вологістю (ванна, туалет, кухня).

витяжка в дерев'яному будинку

 

витяжка у ванній кімнаті

Якщо Ви замовите установку майстру, то доведеться заплатити ще в залежності від складності роботи.

Монтаж своїми руками - етапи робіт

Для монтажу витяжки необхідно заздалегідь (до чистової обробки) прокласти в стінах канали під проводку. Робити у ванній кімнаті відкриту проводку можна.

Витяжка може оснащуватися окремим вимикачем або включатися одночасно зі світлом. Існують моделі, що включаються від датчика вологості або руху. Заздалегідь продумайте схему підключення і влаштовуйте проводку відповідно до неї.

При підключенні витяжки пам'ятайте, вимикач слід встановлювати на фазу, а не на нуль. Якщо Ви не впевнені в своїх силах, зверніться до професійного електрика.

витяжка у ванній кімнаті своїми руками монтаж

Монтаж безпосередньо витяжки досить простий. У багатоквартирних будинках вона, як правило, вставляється в існуюче вентиляційний отвір. Кріплення до стіни здійснюється саморізами. Додаткових робіт не потрібно.

Якщо витяжка встановлюється після укладання кахлю, то щоб не свердлити плитку можна приклеїти витяжку за допомогою силіконового герметика. Для цього необхідно капнути силікон по кутах витяжки (поруч з отворами для саморізів) і вставити її на потрібне місце. Якщо надлишки силікону витекли назовні, слід після застигання зрізати їх гострим ножем.