Як прочистити засмічення в ванній кімнаті

Протягом часу експлуатації ванної кімнати іноді виникає проблема повільного проходження води через слив. Найчастіше причиною цьому є засмічення труби. Його необхідно максимально оперативно усунути, оскільки, крім незручностей, ця ситуація несе ще й не гігієнічність. І не варто сподіватися, що проблема вирішиться самостійно. Більш того, якщо вчасно не почати діяти, не прочистити трубу, можливо лише погіршення становища, а значить, потім вирішити проблему буде важче.

Причини появи і способи усунення

Щоб зрозуміти, що робити, потрібно спочатку з'ясувати, а засмічення чи це так. Якщо стік води до цього був відмінним, а після якоїсь маніпуляції у ванні вода стала повільно спускатися в слив, значить, це так.

Якщо повільний злив води був постійно, тоді варто звернутися до фахівця або спробувати самому підняти ванну або опустити зливний отвір, щоб створювалося належне тиск для швидкого зливу.

zasor-v-vannoy-01

Якщо проблема все-таки існує, не потрібно перекладати її на міру відповідальності комунальних служб, оскільки в цій ситуації вся відповідальність лежить на мешканцях. А щоб зменшити ймовірність засмічення труб, варто подбати про захисну сіточці, яка встановлюється на отвори для стоку води. Це захистить каналізацію від багатьох небажаних предметів, які могли б у неї потрапити, якби не була встановлена ​​сіточка.

Вантуз

Що робити і як пробити засмічення в ванній кімнаті? Варто спробувати використовувати вантуз. Однак слід пам'ятати, що це зробити з ванною набагато складніше, ніж аналогічна процедура з раковиною. Адже ванна має спеціальний отвір для стоку води, який може перешкодити використовувати вантуз. Адже для його роботи необхідний вакуум.

zasor-v-vannoy-02 zasor-v-vannoy-03

Тому за допомогою другого вантуза закривається друга зливний отвір. Для цього не слід використовувати ганчірку, через яку все одно буде проходити повітря.

Трос

Якщо вантуз не допоміг видалити утворився засмічення, тоді доведеться використовувати більш радикальні способи прочищення. Наприклад, застосувати сантехнічний трос.

zasor-v-vannoy-04 zasor-v-vannoy-05

Потрібно вивернути заглушку зливного отвору. Потім слід акуратно вводити трос на максимально можливу довжину, щоб проштовхнути накопичене забруднення. При роботі тросом потрібно включити гарячу воду, яка допоможе вимити сміття, просунути його.

Після відновлення доброго зливу води, потрібно промити сифон.

Якщо каналізаційна труба знаходиться в підлозі, тоді доведеться зняти сифон, розібрати його і просунути трос в гофрований шлаг.

zasor-v-vannoy-06

При відсутності впевненості у правильності своїх дій рекомендується все ж користуватися послугами професіоналів. Якщо ви хочете запрошувати фахівця з комерційної компанії, тоді краще попередньо дізнатися відгуки про цю фірму і працюючих у ній співробітників.

Інструкція по самостійній прочищення труб

1. Для початку не слід накидатися на членів сім'ї із звинуваченнями у скоєному. Цілком імовірно, що вони не мають до цього прямого відношення. Швидше за все, засмічення в ванній кімнаті викликаний скупченням в трубі за тривалий період різного дрібного сміття, що могло призвести до засмічення.

Тому спочатку потрібно купити спеціальне хімічне засіб, і спробувати їм прочистити трубу. І нехай багато сантехніки скептично ставляться до подібних методів, але вони дуже часто допомагають вирішити проблему зі зливом.

zasor-v-vannoy-07

2. Якщо вказаний час в інструкції кошти пройшло, а результату немає, тоді потрібно використовувати вантуз. Про те, як його використовувати було розглянуто вище.

3. Якщо вантуз не допоміг, слід промити сифон. Якщо сифон з ревізією, потрібно відкрутити кришку на отворі, підставити відро і зробити прочищення, використовуючи дріт з гачком. Аналогічно виконується прочищення, якщо у вас встановлений пляшковий сифон, тільки відкручувати потрібно відстійник.

zasor-v-vannoy-08

4. Якщо всі зазначені варіанти не допомогли пробити засмічення, потрібно використовувати трос. А потім поставити сифон і знову прокачати за допомогою вантуза.

5. Далі потрібно включити воду і перевірити, щоб вона добре йшла в зливний отвір.

Увага! Якщо ви тільки помітили уповільнення стоку води у ванній кімнаті, необхідно відразу виконувати дії для усунення засмічення, щоб додатковий сміття не встиг зібратися. Адже процедура від цього тільки ускладнитися.