Який пристрій у бачка унітазу з кнопкою

Якщо в будинку зламався унітаз, це загрожує виникненням напруженої атмосфери, особливо якщо він єдиний. Тому важливо трохи розуміти в пристрої цього агрегату, щоб можна було оперативно, хоча б тимчасово, усунути проблему, принаймні, до візиту сантехніка. Отже, є сенс розібратися, з яких частин складається сучасний унітаз з кнопкою. Але почнемо огляд з існуючих типів цих важливих пристроїв, наведемо їх фото.

ustrojstvo-u-bachka_1

Види

Сьогодні класифікація унітазів вражає, тому легко загубитися в такому різноманітному асортименті.

По виду матеріалу виготовлення:

 • керамічні - можуть похвалитися широтою вибору квітів і різних форматів;
 • пластикові - легко встановлюються, мають малу вагу, але схильні до пошкоджень;
 • металеві - зовнішній вигляд далекий від презентабельного, проте їх важливу перевагу - тривалий термін служби.
ustrojstvo-u-bachka_2

По виду системи спуску:

 • Верхній. Може використовуватися важіль або кнопка. В основному розташовується цей елемент в центрі кришки. Стрижень піднімається вгору, а кнопка натискається, в результаті чого вода зливається в трубу (відбувається підняття груші з гуми), звідки потрапляє в чашу.
 • Бічний. Використовується ланцюжок, закріплена на бачку. Він знаходиться, як правило, значно вище розташування чаші. Потягнувши за ланцюг, важіль піднімає пробку з прокладкою, вода зливається.

Пот типом спускового механізму:

 • механічний - регулювання здійснюється без можливості зміни налаштувань;
 • ручний - користувач може регулювати обсяг використовуваної води.

За способом установки бачка:

 • У стіні. Дозволяє залишити більше вільного місця, покращити вигляд інтер'єру. Правда, є і недолік - необхідно проводити досить складні ремонтні та установчі роботи з підключення та закріпленню бачка.
 • На чаші. Такий пристрій називається компакт, зручне та ефективне рішення. Виходить досить пристойний зовнішній вигляд.
 • Під стелею. Для з'єднання з чашею використовується подовжена арматура. Перевага - високий тиск рідини, але застаріла технологія, реалізація якої має непривабливий зовнішній вигляд.

ustrojstvo-u-bachka_8

Принцип роботи і конструктивні особливості

На фото можна подивитися, як виглядає унітаз з нижнім підведенням води і бачком з кнопкою. Тепер докладніше розглянемо його пристрій.

Бачок являє собою ємність, в яку набирається і зберігається вода для подальшого зливу. Зверху бачка є кришка. Механізм спуску рідини може перебувати зверху (найбільш сучасний вигляд, має кнопку) або збоку (якщо бачок знаходиться високо) ємності.

ustrojstvo-u-bachka_3

Якщо унітаз з верхнім розташуванням механізму спуску, тоді для відкриття бачка потрібно відкрутити ручку, а потім зняти кришку. Якщо ж передбачена кнопочная конструкція, тоді досить покрутити проти годинникової стрілки ободок навколо кнопки. Іноді так буває, що вказане кільце не можна викрутити, тоді варто використовувати машинне масло, кілька крапель якого необхідно капнути всередину. Якщо окантовка прослизає, тоді можна взяти ганчірку.

ustrojstvo-u-bachka_6

Залишиться зняти з бачка кнопку і пластиковий штир з різьбленням. Далі повертаємо кришку і знімаємо її.

Часто зустрічаються конструкції з подвійною кнопкою. Таке рішення задумано з метою економії. Якщо натиснути на маленьку кнопку, буде використано меншу кількість води, ніж при натисканні на велику кнопку. У цьому випадку відкрити кришку можна аналогічно описаному варіанту. Хоча зустрічаються модифікації, в яких система дещо інша. Натиснувши на кнопку, відкриється паз, в нього вставляємо викрутку і підколупує. Зніметься частина виробу, аналогічно чинимо і з другою половиною. Залишається викрутити гвинт і відкрити кришку.

ustrojstvo-u-bachka_7

Враховуючи особливості конструкції, внутрішній зміст бачків може бути відмінним один від одного. У деяких випадках використовується прямий змив - вода відразу потрапляє в чашу, змінити напрямок руху води неможливо. У конструкціях із зворотним змивом напрямок води може змінюватися, але гучність таких приладів вище.

Принцип роботи пристроїв, де передбачена кнопка, дуже простий: у бачок набирається певна кількість води; коли це необхідно, вона спускається в чашу, в даному випадку після натискання кнопки.

ustrojstvo-u-bachka_4

Потрібно відзначити, що двокнопочні зливна система передбачає таке використання обсягів води: 2-4 літри - для малого об'єму, 6-8 літрів - для великого. Для комерційного використання (хоча зараз все більшої популярності рішення набуває і в будинках) призначені системи автоматичного зливу, які реагують на певну дію: догляд, наближення і так далі.

Коли кнопка натискається, активується шток, піднімається груша, що замикає клапан зливу відкривається, вода надходить у чашу, а потім і в каналізаційну систему. Регулювання зливу виконується за допомогою арматури.

ustrojstvo-u-bachka_5

Конструкція зливного механізму може мати відмінності, проте основні принципи залишаються незмінними. Найчастіша проблема, яка виникає при експлуатації, - вода самовільно з бачка потрапляє в унітаз. І тут є дві причини і шляхи їх усунення:

 • Перекриває клапан. Він може пропускати воду в результаті нещільного контакту, викликаного накопичилася сміттям під клапаном. Ще одна причина - знос мембрани. У першому випадку потрібно прочистити пристрій, у другому - замінити гумовий елемент.
 • Перелив. Якщо рівень набору води вище, ніж рівень її зливу, вода буде попадати в унітаз. І тут неважливо, з нижнім підведенням води бачок або з боковим. Необхідно виконати налаштування так, щоб цього не відбувалося.

Надійна робота пристрою - спокій в будинку

Отже, ми розібралися з особливостями конструкції і принципом дії бачка унітазу з кнопкою. Це дозволить здійснювати оперативний ремонт, не вдаючись до послуг сантехніків. Залишається лише подивитися відео матеріал, щоб закріпити знання.