Як зняти верхню кришку пральної машини?

Як зняти верхню кришку пральної машини

Не важливо, чи варто в вашому домі пральна машина Whirpool, LG, Ariston, Indesit або іншої марки, будь-яка техніка може зламатися. А так як у багатьох випадках для діагностики причини поломки може знадобитися зняти кришку апарату, кожному власнику слід знати, як впоратися з таким завданням.

Якщо необхідно зняти верхню кришку пральної машини

Найбільш часто від'єднання верхньої кришки пральної машинки Індезіт, LG, Арістон, Самсунг, Whirlpool виступає першим етапом ремонту вироби. Наприклад, вам неодмінно доведеться зняти кришку в разі поломки дверцята.

Ось про що слід знати кожному власникові машинки, збираючись відкріпити її верхню кришку:

  • До початку будь-яких робіт техніка повинна бути знеструмлена.
  • Щоб доступ до машинки був повним, її слід відсунути від стінки.
  • Для роботи вам знадобиться хрестова викрутка.
  • Дії будуть відрізнятися в залежності від типу завантаження машинки.
Вимоги - якщо потрібно зняти верхню кришку пральної машини

Як знімається кришка на більшості машин з бічним завантаженням

Відсунувши машинку, щоб отримати можливість відкрутити болти ззаду апарату, відшукайте місця розташування саморезов на задній стінці. У більшості моделей таких саморізів два, але бувають апарати і з трьома саморізами. Використовуючи викрутку, обертайте саморізи до повного викручування. Пам'ятайте, що під ними можуть знаходитися пластмасові шайби, так що простежте, щоб такі деталі не були втрачені.

Як зняти верхню кришку пральної машини з фронтальним завантаженням

Як тільки ви відкрутіть кришку, для її від'єднання від машинки вам слід докласти зусилля, в результаті якого кришка вийде з пазів і трохи зрушиться спочатку назад, а потім вгору. Після цього кришка може бути прибрана в сторону. Для установки кришки на місце виконуйте всі дії в зворотному порядку, тобто спочатку засуньте кришку в пази, після чого затягніть шурупи.

Як зняти кришку в апаратах з вертикальним завантаженням

Спочатку відкрийте кришку і, використовуючи викрутку, обережно перемістіть штифти, простеживши, щоб вони не впали всередину апарату. За дві-чотири хвилини блокування дверей повинна відключитися. Якщо з цим виникли проблеми, потрібно шукати неполадки в блокуванні. Щоб отримати доступ до замку, доведеться зняти бічні стінки. Відкрутивши гвинти блокуючого пристрою, натисніть на засувку, після чого відключіть дроти.

Інші варіанти

У деяких машин, наприклад, моделей Ардо, кришку потрібно знімати трохи по-іншому. Після відкручування шурупів ззаду апарату кришка повинна зрушуватися не в задню сторону, а вперед (на себе, якщо ви стоїте лицем до люка). При цьому зміщення кришки буде проходити лише під певним кутом, який вам і доведеться визначити.

Вам може також зустрітися і варіант кріплення верхньої кришки не на задній, а на передній стінці. Наприклад, таке кріплення буває в старих апаратах Сіменс і Bosch. Видаливши заглушки, викрутити саморізи, потім трохи підніміть кришку вгору і змістите в передню сторону по відношенню до машинки. Як і у випадку з машинками Ардо, вам буде потрібно відшукати кут, при якому кришку можна буде легко від'єднати.

Як зняти кришку на пральній машині Сіменс, Бош, Ардо