Що робити, якщо пральна машина не набирає воду?

Машинка не набирає воду

Пральна машина, як і будь-який інший побутовий прилад, схильна іноді переставати працювати. Один з найпоширеніших «примх» - це коли пральна машина не набирає воду. Таке, як правило, трапляється в самий невідповідний момент, і тому виводить непідготовленого власника пральної машини з рівноваги. Зовсім не обов'язково відразу ж відвозити агрегат назад в магазин, здавати по гарантії або викликати ремонтників на будинок. Звичайно, іноді без цих заходів не обійтися, але для початку можна спробувати впоратися з проблемою самостійно.

Проблеми з пральною машиною

Основні причини

Не завжди причина поломки криється в самій пральній машині. Часом всьому виною зовнішні чинники, наприклад, неправильний догляд або проблеми з комунікаціями. Всі причини, за якими пральна машина раптом перестає набирати воду можна розділити на дві групи: зовнішні, не пов'язані з самою машинкою, і внутрішні, які стосуються пошкоджень і неполадок механізмів або інших деталей машинки.

Проблеми з набором води

До першої групи входять:

 • Відсутність водопостачання або електрики. У цих випадках вам залишається тільки чекати, коли подача води або електроенергії буде відновлена. Дзвінок в ЖЕК може прискорити процес.
 • Недостатній напір води. Як правило, це пов'язано з падінням тиску або освітою засмічення в трубах. Тут вам на допомогу, знову ж таки, прийде сантехнік з ЖЕКу.
 • Помилки, допущені при підключенні зливу. У цьому випадку потрібно перевірити, чи виконано підключення зливного шланга відповідно до інструкції і, при необхідності, перевстановити все заново.
 • Недотримання правил експлуатації пральної машини. Цей пункт включає в себе безліч найрізноманітніших причин. Просто перечитайте інструкцію: можливо, щось ви робите неправильно.
Забитий фільтр вхідного клапана

Другу групу, в свою чергу, можна розділити на дві великі підгрупи. Перша підгрупа - це причини, пов'язані з несправністю механізмів:

 • Забився фільтр впускного клапана. Якщо це так, то, можна сказати, що вам пощастило: вирішити цю проблему можна самостійно, без залучення майстра. Просто акуратно витягніть фільтр плоскогубцями, промийте під струменем води і поверніть на місце.
 • Відхилення від норми впускного клапана усунути набагато складніше, швидше за все, знадобиться його заміна.
 • Чи не закривається дверцята. Можливо, в замок просто потрапив якийсь сторонній предмет, а можливо, вийшов з ладу елемент, який відповідає за блокування люка.
 • Зламався зливний насос. Тут потрібно консультація досвідченого майстра: він підкаже, чи можна відремонтувати агрегат або доведеться купувати новий.
Забитий патрубок пральної машинкиЧи не закривається дверцята пральної машинкиЗламався зливний насос

Друга підгрупа - це причини, пов'язані з несправністю електроніки.

 • Неполадки в електронному блоці управління. Причин може бути безліч, але в будь-якому випадку, не володіючи спеціальними знаннями, краще не намагатися усунути поломку самостійно, а необхідно звернутися за допомогою до професіонала. Іноді досить просто почистити контакти, а іноді доводиться замовляти нову деталь.
 • Чи не працює датчик тиску і подачі води. Як і в попередньому випадку, ідентифікувати проблему допоможе досвідчений майстер. А ось розв'язати цю проблему вдасться, швидше за все, тільки заміною елемента.
неполадки програматора

Методи діагностики проблеми

Якщо вам вдалося з'ясувати, що пральна машина не набирає воду з причини, пов'язаної з несправністю будь-якої з її частин, то, перш за все, загляньте в документи, які видали вам при покупці.

Якщо агрегат все ще перебуває на гарантії, то не слід намагатися усунути несправність, так як в сервісних центрах зазвичай не приймають побутову техніку, яка вже піддавалася ремонту. Відвезіть пральну машину в центр обслуговування і нехай їй займуться професіонали.

Якщо ж термін гарантії минув, можна спробувати діагностувати проблему самостійно.

Наприклад, можна перевірити роботу датчика тиску:

 1. Зніміть шланг, через який подається вода, і подуйте в нього.
 2. Якщо все функціонує нормально, то ви почуєте звук клацання.

Також можна розібрати люк і протестувати автоматичний замок: коли ви закриваєте дверцята, то кінцевик реле повинен притискатися язичком. В іншому випадку - блокування не відбувається і вода не надходить.

Необхідно відзначити, що, якщо ви сумніваєтеся в своїх ремонтних навичках, то краще не торкайтеся до викрутки і не розбирайте пральну машинку. Часом виклик фахівця обходиться дешевше, ніж покупка нового агрегату, натомість потерпілого при безграмотному самостійному ремонті.

Самостійне усунення неполадок

Якщо ви впевнені в своїх силах і володієте достатнім обсягом знань про побутову техніку і електроніку, то можна спробувати вирішити проблему самостійно.

Розглянемо найбільш поширені причини поломок і способи їх усунення:

 • Пральна машина не набирає воду через те, що не закривається люк. В цьому випадку розбираємо дверцята і повертаємо металевий шток, який фіксує язичок замку, в початкове положення. Можливо, буде потрібно придбати нову термоблокіровку.
 • Вода не набирається через несправність клапана впускання. Для початку від'єднайте шланг, через який повинна надходити вода і перевірте фільтр. Якщо він засмітився, просто промийте його і поверніть на місце. Але буває і так, що причина криється в перегоріли обмотці котушки. У цьому випадку її доведеться замінити.
 • Пральна машина не набирає воду, тому що не працює програматор. Програматор - це своєрідний мозок приладу, тому при найменшій його несправності виникають перебої в роботі пральної машини. Деякі поломки цієї системи можна усунути самостійно. Наприклад, якщо вам вдалося з'ясувати, що на контактах утворився нагар, наповніть шприц рідиною для очищення контактів і вприскування її в потрібну секцію.
ТЕН з накипом

Ще одна можлива причина поломки, про яку ми ще не згадували - це несправність теплового елемента.

Замінити ТЕН цілком можна самостійно, головне - знайти той, який підійде до вашої моделі пральної машини.

Послідовність дій:

 1. Видалити з бака накопичилася воду перед тим, як демонтувати старий ТЕН.
 2. Від'єднуємо від Тена дроти і послаблюємо кріплення.
 3. Обережно виштовхуємо кріпильний елемент і повільно виймаємо ТЕН.
 4. Чистимо бак від бруду і накипу.

Установку нового Тена виробляємо в зворотному порядку, не забуваючи перевірити нагрівання і герметичність перед тим, як приступити до прання.

заміна Тена

профілактика несправностей

У більшості випадків поломки, через які пральна машина перестає набирати воду, пов'язані з порушенням правил експлуатації. Уникнути цих проблем допоможе дотримання кількох простих рекомендацій:

 • У кожній пральній машині є відсік, в якому згодом накопичуються різні дрібні предмети, втрачені під час прання. Це можуть бути гудзики, монети, тасьми, в загальному, все, що може випасти з кишень або відвалитися від одягу. Тому необхідно час від часу перевіряти нижню частину люка на наявність в ній сторонніх предметів.
 • Постарайтеся уберегти пральну машину від перепадів напруги електромережі. Використовуйте для цього пристрій захисного відключення і потужний варістор з відповідними характеристиками.
 • Для того щоб на внутрішніх частинах пральної машини не утворювалася накип, використовуйте при пранні спеціальне профілактичний засіб. Великий вибір таких засобів представлений в господарських відділах гіпермаркетів.
Сміття з зливного фільтра пральної машинкиСтабілізатор напруги для пральної машинкиПрофілактика накипу в пральній машинці

установка сифона

Пральна машина може відмовитися набирати воду, якщо неправильно встановлений сифон. Про те, як правильно це зробити, ви дізнаєтеся з нашої інструкції. Сифони для пральних машин бувають трьох типів: суміщені, зовнішні і вбудовані.

Готове підключення для пральної машинки

Від типу сифона багато в чому залежить спосіб його установки:

 • Поєднаний сифон встановлюється так само, як і сифон для раковини. Відмінність полягає лише в тому, що сифон для пральної машини доповнений ще одним патрубком з йоржиком, який прикручується в певному місці.
 • Зовнішній сифон кріпиться на стіні спеціальною скобою, потім за допомогою гнучкого шланга або пластикового патрубка приєднується до трійника каналізації, і тільки потім - до пральної машини.
 • Вбудований сифон укладається в невелику штробу в стіні, яка видовбується за допомогою перфоратора. Потім до місця установки підводяться водопровідні та каналізаційні труби і закріплюються на стіні. Після цього потрібно встановити сифон і підключити його до труб. Отвір в стіні закладається цементним розчином і маскується декоративним покриттям. Заключним етапом йде підключення пральної машини до сифона і комунікацій.
Один сифон для раковини і пральної машинкизовнішній сифонВбудований в стіну сифон для пральної машини