Догляд за унітазом. Як правильно мити і очищати унітаз в домашніх умовах?

Догляд за унітазом

Підтримка туалетної кімнати в чистому вигляді - запорука вашого здоров'я. Різні шкідливі мікроскопічні організми можуть порушити наше внутрішнє рівновагу і викликати різні захворювання. Зараз хімічна промисловість пропонує широкий вибір засобів по догляду за унітазами. Головне, вибрати відповідне і слідувати інструкції по застосуванню.

Підтримка унітазу в чистоті

особливості догляду

Незалежно від матеріалу, з якого виготовлений ваш унітаз, він потребує чищення. Її слід проводити мінімум двічі на тиждень, але бажано стежити за чистотою цього сантехнічного вироби кожен день, особливо якщо у вас маленькі діти. Розглянемо варіанти догляду за унітазом, в залежності від матеріалу виготовлення:

  • Порцеляновий унітаз. Для його очищення підходять лужні і кислотні кошти. Абразивні та порошкові тут не підходять, так як нанесене засіб потребує механічному впливі, а це може просто подряпати ваш унітаз.
  • Керамічний і фаянсовий унітази. Ідеальним засобом, що очищає є розчин соляної кислоти. Ні в якому разі не можна терти унітаз металевими щітками. Це викликає подряпини. Вплив окропом теж неприпустимо. Унітаз просто трісне.
  • Унітаз з полімер. Для його чищення підходять рідкі засоби, різні гелі.
  • Унітаз з нержавіючої сталі. Це виріб міцне до фізичних дій, тому для чищення підійде йоржик з м'якою щетинки і будь-які хімічні засоби: абразивні, порошкові, лужні, кислотні. Можна використовувати окріп.
Догляд за унітазом в квартирі з дітьми

навісні очищувачі

До навісним очисникам для унітазів відносяться спеціальні гелі, таблетки, які підвішуються в спеціальному пристрої до місця надходження води в зливну частина унітазу. Навісні очищувачі прекрасно справляються з вапняним нальотом, дезінфікують і надають приємний аромат вашому туалету.

Не забувайте хоча б раз в два-три місяці міняти пластикові контейнери для гелів. Якщо у вас немає бажання їх періодично мити - купуйте контейнери, які утилізують після того, як закінчується очищуючий наповнювач.

Навісні очищувачі і гелі

Інструменти і хімічні засоби

Будь-яка чистка унітазу неможлива без йоржика, губок і ганчірок. Зверніть увагу на те, що у йоржика не повинна бути дуже груба щетина. Інакше вона може стати причиною появи подряпин, які потім неможливо буде видалити.

Щоб очистити ваш унітаз лужними засобами, воду з унітазу слід злити, а засіб за допомогою губки нанести на внутрішню сторону вироби. Через 10-15 хвилин засіб змивається водою. При необхідності процедуру повторюють.

Йоржик для унітазуХімікати для унітазу

При використанні хімічних кислотних або лужних засобів чистка проводиться обов'язково при наявності гумових рукавичок, а іноді очок.

Частка унітазу в рукавичках

Народні засоби

  • Чудовим народним засобом для чищення є звичайна харчова сода. Досить посипати їй забруднені місця і залишити на деякий час. Далі оброблена содою поверхню заливається розчином з оцту і лимонного соку. Відбулася хімічна реакція одночасно і дезінфікує, і очищає внутрішню частину унітазу. Від бактерій не залишається і сліду.
  • Оцтовий розчин можна залишити і на ніч. Це додасть свіжість і білизну виробу, видалить іржавий наліт, який виникає від постійно сочилася води. Оцет можна замінити лимонною кислотою.
  • Ще одним цікавим народним відкриттям в плані чистки унітазів є відомий всьому світу напій Coca Cola. Він надає білизну поверхні. Просто вилийте пляшку газованої води в унітаз і залиште на кілька годин.
Сода для чищення унітазуКока-кола для чищення унітазу

Видалення каменя і вапняного нальоту

Профілактикою видалення вапняного нальоту є обробка поверхні мильним розчином. Якщо ж вапняний наліт вже проявив себе, то скористайтеся 96% злегка підігрітою оцтовою есенцією. Її слід нанести на місця скупчення нальоту і залишити на невеликий часовий термін. Далі змити за допомогою губки.

Полиці магазинів рясніють різноманітними засобами, які допомагають позбутися від цього неприємного явища. Діють вони ефективно і швидко, протягом 10-15 хвилин. Позбутися від каменю і вапняного нальоту допомагають спеціальні таблетки, які поміщаються в зливний бачок. Розчини кислот також добре прибирають ці неприємні явища.

У будь-якому випадку, щотижнева чистка унітазу запобігає утворенню каменю і нальоту. Тому не забувайте про це!

У вас буде набагато менше проблем з доглядом за унітазом, якщо ви встановите у себе "розумний" унітаз, з функцією самоотчісткі. Це не дешево, але новинка того варте!

Видалення нальоту за допомогою спеціальних засобіврозумний унітаз