Як вибрати клей для плитки у ванній

Сучасний ринок готовий запропонувати матеріали, які найбільше підходять для тих чи інших умов. Завдяки цьому значно збільшується зручність користування такими «витратниками» і термін служби отриманого результату. Оскільки дуже часто в наших умовах обробка виконується плиткою, то виробники клеїв створили безліч варіантів продукції, яка підходить для застосування в тих чи інших умовах. Отже, зробити вибір на такому розмаїтті - непросте завдання. Тому розберемося в цьому питанні.

vibor-plitochnogo-kleya_4

Види

На будівельному ринку можна знайти склади трьох типів:

 • Однокомпонентний. Як правило, виглядає як паста - готова суміш. Наносити такий склад дуже зручно, проте потрібно бути готовими до більш тривалого часу висихання.
 • Двокомпонентний. У його основі лежить поліуретан. В упаковці поставляється два склади, які необхідно змішати перед початком використання. Така суміш рекомендована до використання у вологому середовищі.
 • Цементний. Поставляється у вигляді сухої суміші, яка підлягає розведенню водою. Після цього склад необхідно використовувати, оскільки він швидко сохне.

Останній варіант є найпоширенішим.

vibor-plitochnogo-kleya_5

Виходячи з умов застосування і пропорцій у складі вказаних речовин, клеї можуть бути:

 • для підлогової або настінної плитки;
 • для зовнішнього використання або всередині приміщень;
 • морозостійкі;
 • вологостійкі;
 •  з підвищеною адгезією;
 • інші.

Необхідно відзначити, що деякі виробники пропонують пастоподібний клей. Він підходить, як правило, для зовнішніх робіт, наприклад, з керамогранитной плиткою.

vibor-plitochnogo-kleya_7

Також можна класифікувати клей за видами приміщень, де вони можуть застосовуватися:

 • Для приміщень з нормальним рівнем вологості. Такий склад найбільш підходить для використання всередині приміщень. Вода тут виключена. В якості підстави може бути штукатурка, бетон або цегла.
 • Для приміщень з високим рівнем вологості. Вода тут - господиня. Такі склади орієнтовані на використання у ванних кімнатах, туалетах та інших вологих приміщеннях. Склад може використовуватися і для зовнішніх робіт.
 • Спеціальні суміші. Такі склади орієнтовані на використання, наприклад, з присутністю великої кількості води, наявністю морозів або впливом широкого діапазону температур.

vibor-plitochnogo-kleya_6

На що орієнтуватися при виборі?

Для підбору правильного складу потрібно врахувати:

 • тип і розмір плитки;
 • умови експлуатації;
 • яким буде підстава для плитки.
vibor-plitochnogo-kleya_3

Якщо про умови використання клею вже було сказано чимало, то про вплив параметрів плитки варто ще сказати. Чому тип і розмір плитки впливає на вибір клею? Та хоча б тому, що від цього залежить вага матеріалу. Чим він вищий, тим краще має бути зчеплення з основою. Виробники називають цей параметр адгезію до основи і вказують дані цього показника на упаковці. Збільшення цього параметра веде до зростання ціни на клей.

Також варто зазначити, що для підлоги і для стін існують свої склади. Це викликано умовами експлуатації. Адже, приміром, плитка на підлозі піддається набагато більшим навантаженням, ніж на стіні.

Додаткові рекомендації з вибору складу для ванної кімнати

 • Для використання у ванній слід застосовувати водостійкий клей. Про це також можна дізнатися з інформації на упаковці.
 • Враховувати потрібно і рівність підстави. Якщо з цим все гаразд, тоді підійде тонкошаровий склад. Якщо ж підстава нерівне, тоді у ванну знадобиться товстошарова суміш. Іноді такий клей називають вирівнюючим, оскільки він одночасно і поверхня вирівнює, і плитку приклеює.
 • Для наших умов клей повинен мати адгезію більш 0,5 МПа.
 • Склад повинен бути фунгіцидною - протидіяти появі грибка.
 • Термін затвердіння не повинен перевищувати 24 годин.
 • Якщо клей наноситься на гіпсокартон, суміш повинна бути пластичною.

Чи варто вибирати універсальний склад?

Багато виробників клею пропонують універсальний варіант. Але для ванної кімнати це не найкращий вибір. Адже суміш повинна відповідати певним вимогам, зазначеним вище.

vibor-plitochnogo-kleya_8

Мозаїчна плитка

Сьогодні таке рішення - досить популярний варіант обробки. Але займатися укладанням такої плитки - мати багато терпіння і певний досвід. Для таких умов ідеальним клеєм буде двокомпонентний склад на базі латексу. При цьому колір його повинен бути білим, з високою схоплюють здатністю.

vibor-plitochnogo-kleya_2 vibor-plitochnogo-kleya_1

Про витрату клею

Вибираючи суміш, потрібно орієнтуватися не тільки на її вигляд, а й на кількість, яка необхідна придбати. Тому дуже важливо правильно розрахувати її витрата. Ця інформація, як правило, мається на упаковці самого клею. Але багато що залежить не тільки від самого складу, але і поверхні, і плитки. Тому підбирати потрібно для кожного конкретного випадку.

Безсумнівно, на витрату вплине навіть майстерність укладальника. Як підтверджують відгуки, середній показник - 5 кг сухого складу на 1 м2. Оскільки клей в основному пакується в 25-кілограмові мішки, суміші вистачить на 5 м2.

Резюмуємо

Сьогодні виробники пропонують вибрати з величезного розмаїття складів. Для умов ванної кімнати требуетcя наявність певних характеристик, таких як: вологостійкість, швидке висихання, з протигрибковим дією. До того ж велике значення має правильність приготування складу, про це говорять і відгуки професіоналів.

Інструкція в основному наводиться виробником на упаковці. Як правило, рекомендується в ємність з водою потроху насипати клей, ретельно перемішуючи міксером на низьких оборотах. Після приготування потрібно дати складом час близько 5 хвилин, після чого його потрібно повторно перемішати - готовий до використання.