Вибираємо герметик для ванни з відгуків

Нікому не потрібно пояснювати, чому у ванній кімнаті підвищена вологість. Це очевидний факт, з яким потрібно щось робити. Адже волога і тепла середу - відмінна грунт для розмноження різних мікроорганізмів, включаючи і шкідливих. І цю проблему не можна недооцінювати, її потрібно вирішувати. А інакше все може закінчитися руйнуванням будматеріалів та хворобами у мешканців.

Що ще потрібно зробити, крім установки хорошої вентиляції і регулярного провітрювання кімнати? Не завадить добре заізольовані за допомогою герметика всі шви і стики - все, що може становити загрозу. Адже цей матеріал містить необхідні речовини, які не дозволяють мікроорганізмам розмножуватися.

Типи

germetik-dlya-vannoy-01

Герметик являє собою суміш затверджувача, наповнювача, полімеру і інших інгредієнтів. Вони бувають спеціальні - каучукові, силікатні та інші, а також:

Силіконові

germetik-dlya-vannoy-02

Крім гарної адгезії до різних матеріалів, він може похвалитися тривалим терміном використання - до 40 років. При цьому силікон володіє хорошими водовідштовхувальними властивостями, може витримати перепад температур від мінус п'ятдесяти до плюс двохсот градусів Цельсія. Не боїться силікон і ультрафіолету.

Цей матеріал може бути кислотним або нейтральним. Перший не рекомендується використовувати з металами, які схильні до окислення. Нейтральний ж герметик коштує дорожче, оскільки не має такого недоліку.

Акрилові

germetik-dlya-vannoy-03

Такі суміші коштують недорого і зручно використовуються. Незважаючи на хорошу адгезію до мінеральних матеріалів, шов виходить не дуже еластичним. Такі герметики можуть бути вологостійкими або невологостійкі.

Звичайно, в зазначених умовах необхідно використовувати перший варіант. Такий склад твердне вже через 24 години. Отриману поверхню зручно штукатурити і фарбувати. Це підтверджують відгуки. Їй не страшна низька і висока температура, вона ультрафіолето- і влагоустойчива.

Силікон-акрилові

germetik-dlya-vannoy-04

Такі герметики вологостійкі, міцні, еластичні і довговічні, як ці два полімеру. Більше того, клей-герметик може застосовуватися для з'єднання поверхонь.

Поліуретанові

germetik-dlya-vannoy-05

Завдяки ним шов виходить міцним, однаок еластичним. Такий герметик має прекрасну адгезію до багатьох матеріалів, стійкий до механічних впливів. Добре підходить для заміни старих силіконових швів.

Герметик може бути пофарбований будь-яким лакофарбовим матеріалом, враховуючи, що висихає він за 8 годин при товщині шва в 1 мм.

Вибір

germetik-dlya-vannoy-06

Для ванної кімнати, і це підтверджують відгуки, потрібно використовувати спеціальні герметики, які містять фунгіцидні включення, що запобігають утворенню цвілі, стійки до вологи і високій температурі.

Якщо розглядати професійну серію, то можна використовувати силіконовий кислотний герметик з маркуванням Professional.

Якщо потрібно вибрати суміш для акрилової ванни, для таких поверхонь необхідно вибирати склад, який найбільш наближений до вказаних поверхнях.

Висновок

Вибір герметика - це важливий етап в ізоляції ванної кімнати, однак герметизацію потрібно проводити дуже уважно. Адже, навіть вибравши найякіснішу і відповідну суміш, це ще не означає, що ізоляція гарантована. Багато що залежить від якості роботи. Тільки так можна отримати ванну кімнату, в якій комфортно і безпечно.