Як правильно і самостійно зібрати душову кабіну

Збирання душової кабіни - досить проста справа. Важливо тільки підійти до питання серйозно і відповідально. Все тому, що правильно зібрати душову кабіну - значить надійно експлуатувати її надалі.

Ми не будемо розглядати збірку душових куточків і найбільш простих варіантів, а більш детально розглянемо, як зібрати кутову душову кабіну повністю, разом з душовою стійкою і стінками. У деяких зразках продукції, до речі, існує ще й дах. У неї може бути вбудований тропічний душ, який зробить водні процедури ще більш приємними.

kak-sobrat-dushevuyu-kabinu_1

Пристрій

І для початку, щоб правильно оцінити і зрозуміти процес монтажу, слід визначитися з пристроєм кабіни. Вона звичайно складається з таких частин:

  • піддона;
  • фартуха для піддону;
  • Г-образних стінок і стійки, суміщених між собою;
  • вертикальних стійок;
  • напрямних;
  • дверей;
  • купола або даху.

Інструкція по збірці душової кабіни передбачає з'єднання всіх елементів для створення єдиної конструкції. Дуже важливо після покупки взяти в будівельному магазині ще кілька тюбиків або флаконів герметика. Статичні елементи слід обов'язково закріплювати за його допомогою.

kak-sobrat-dushevuyu-kabinu_5

Установка

Отже, першочергове завдання - розпакувати кабіну, зняти транспортувальні плівки і т.д. Перевірити збереження піддону, стекол, відсутність тріщин, сколів. Щоб перевірити цілісність скла, досить потрясти упаковкою, навіть не розкриваючи її. Справа в тому, що в душових кабінах використовується спеціальне загартоване скло, яке не тріскається, а відразу при сильному механічному впливі розсипається на безліч дрібних частинок, які обов'язково будуть дзвеніти в упаковці. Якщо сторонніх шумів не спостерігається, можна приступати до подальших дій.

kak-sobrat-dushevuyu-kabinu_8 kak-sobrat-dushevuyu-kabinu_12

Додатково слід взяти ще один комплект кріплень. Так як практика показує, самостійно зібрати китайську душову кабіну нескладно, але при цьому кріплень може значно не вистачати для надійної установки конструкції. Далі слід зібрати піддон. Він складається із спеціального каркаса, ніжок і фартуха, який встановлюється на останньому етапі. Тільки інструкція, як зібрати душову кабіну, на відео набагато докладніше, ніж та, яка додається до кабін.

kak-sobrat-dushevuyu-kabinu_11

Отже, монтуємо піддон. Беруться довгі шпильки, вкручуються вони до упору в посадочні місця. Після необхідно насадити на них гайки, а потім шайби і хрестовину. Цей елемент є каркасом, дозволяє утримувати конструкцію в потрібному положенні. Необхідно відзначити положення привареної накладки. Центральна нога кріпиться в розбовтаною гайці. Спочатку закручується вона, після чого надівається шайба і контргайка, що притискує кріплення. Необхідно прикладати силу, але добре її розраховувати. Ще важливим моментом всієї збірки є установка. Найкраще для роботи використовувати гумові рукавички, так як через волокон нижній частині піддона можна значно травмуватися.

kak-sobrat-dushevuyu-kabinu_4 kak-sobrat-dushevuyu-kabinu_7

До моменту повного закручування саморізів, гайки і болти затягувати не варто, щоб уникнути перекосу. Балки притягуються до брусків, які залиті в склопластик. Ніжки виводяться на необхідний рівень.

kak-sobrat-dushevuyu-kabinu_2

Далі встановлюється кронштейн, на який кріпиться екран. Опори встановлюються на дерев'яні бруски, які розташовані під бортиком.

kak-sobrat-dushevuyu-kabinu_3

Використовуючи довгий рівень. Перевіряється площину ніжок піддону. Після цих процедур, встановлюється автоматичний сифон. Для зручності затягування кріплення краще використовувати спеціальний газовий ключ.

kak-sobrat-dushevuyu-kabinu_6

Скляні елементи

Після установки і закріплення піддону починається збірка скляних огорож. Скло конструкції йдуть без маркування, тому верхня частина матиме більше отворів під кріплення, ніж нижня. Всі скла йдуть з крайкою, в якій розташовані пази для кріплення до арок огорожі. Надіваються скла просто: достатньо всунути одну частину в іншу. Далі на кромку скла наноситься щільний шар силікону, потім скло вставляється в паз і закріплюється гвинтиками. Стійка і арка скріплюються між собою саморізами.

kak-sobrat-dushevuyu-kabinu_10 kak-sobrat-dushevuyu-kabinu_9

Під напрямними наносимо силікон, після чого вставляємо стінки. Увага! Не можна наносити силікон в стоки для води, важливо їх залишити вільними.

Останнім етапом кріпимо екран, після чого прибираємо робоче місце. Залишки силікону важливо відразу видаляти ганчіркою, після чого кабіну можна промити і перевірити інсталяцію на предмет якості роботи. Якщо все виконано нормально, кабіна не буде пропускати воду і прослужить довгий час.