Заливка ванни рідким акрилом

Ось пройшов ремонт у ванній кімнаті. І перед нами з'явилася наступна картина. Прекрасно оброблені стіни, відмінний стелю, рівний ідеальний підлогу. Загалом, все, як гадалося. Але от невдача, найголовніший предмет цієї кімнати - резервуар для купання - виділяється своєю жовтизною і побитої емаллю. І тепер важливим стає інше питання, що ж робити з самою ванною? Звичайно, хочеться красиву, білосніжну річ, яка до того ж буде якісною, та ще й за розмірами, проте це дорого. Можна взяти сталеву, вона буде дешевше, але ж всі прекрасно знають її здатності швидко втрачати тепло. Та ще й на додачу стара ванна досить міцна, може її відреставрувати?

zalivka-vanni-akrilom_4

І тут на допомогу приходять нові технології: заливка ванни рідким акрилом, іншими словами метод наливний ванни. Ті, хто вже скористався даними способом відновлення резервуара, в більшості залишилися задоволені. Після нескладних процедур можна отримати з холодної сталі м'який акрил. У підсумку ванна буде володіти всіма якостями акрилової.

Суть методу

Сама назва матеріалу «наливна ванна» або «рідкий акрил» може підказати спосіб чудесного перетворення. Отже, для того щоб отримати білосніжну акрилову ванну, необхідно правильно розвести розчин, який складається з самого акрилу і спеціального закріплювача. Після цього рівномірно повільно наливати його, починаючи зверху ванни. Можна скористатися шпателем, для рівномірного розподілу. Хоча молекулярна решітка настільки міцна і гнучка, що в підсумку, зливаючись, матеріал утворює чудове рівне і гладке покриття.

zalivka-vanni-akrilom_2

Звичайно, цього методу, як і скрізь, є свої недоброзичливці. Зазвичай це ті, у кого не вийшла з першого разу заливка ванни рідким акрилом. У підсумку вийшли нерівності (хоча це велика рідкість) або з'явилася жовтизна. Безумовно, в такому випадку виною всьому будуть неякісний матеріал і неправильний метод виконання або зіпсовані фото або відео уроки ...

Щоб не сталося це в конкретному випадку, слід скористатися хорошою приказкою і «сім разів відміряти». При цьому заливку можна зробити, запросивши фахівця, або виконавши все своїми руками.

Кроки при реставрації

Безумовно, намагаючись реставрувати ванну, краще все-таки звернутися за порадою до фахівця, а також подивитися детальну фото інструкцію, ну або хоча б фото приклади. Але, тим не менш, постараємося описати кроки, необхідні для заливки ванни:

Підготовка

У цьому випадку необхідно повністю підготувати резервуар до подальших дій. Для початку ванна повинна бути вичищена, після цього кутової шліфувальної машинкою (болгаркою зі спеціальною насадкою) треба видалити всю стару емаль.

zalivka-vanni-akrilom_1

Працювати в цьому випадку необхідно в рукавичках, захисних окулярах і респіраторі. Все-таки справа буде пов'язано з важкими металами (у старій емалі), хоч і в незначній кількості. Отвори зливу і переливу повинні закриватися, в злив можна ставити картонну трубочку, щоб акрил НЕ затік всередину. Навколо ванни поверхню треба захистити газетами або плівкою. Особливо, якщо вже оброблені стіни і підлогу, а ванна нікуди не виноситься з кімнати.

Грунтовка

Найкраще підготовлену ванну ще й заґрунтувати, так робочий шар буде краще пов'язаний і розчин розподілиться максимально рівномірно.

Приготування розчину

На самій упаковці акрилу і закріплювача написані всі параметри і пропорції, за ним і потрібно робити речовина для реставрації.

Заливка

Для зручної заливки краще використовувати лійку з широкою шийкою, можна її зробити своїми руками, обрізавши навскіс, наприклад, пляшку від того ж закріплювача.

zalivka-vanni-akrilom_5 zalivka-vanni-akrilom_3

Заливається акрил, починаючи з бортиків, рівномірно. Те, що він буде спочатку не дуже рівно стікати по стінках, не повинно особливо турбувати, трохи згодом матеріал схопитися з сусідніми частинами. Після цього достатньо доби або двоє для остаточного затвердіння.

Своїми руками зробити весь процес заливки не так вже й складно, проте якщо є невпевненість, то краще викликати професіоналів, які зроблять все якісно і відносно швидко.