Ремонт санвузла: як робити правильно

Санвузол, не дивлячись на свою невелику площу приміщення, також є частиною квартири і потребує час від часу в ремонті. І не варто заздалегідь судити про вартість такого ремонту, розраховуючи лише на невелику суму грошей, оскільки за статистикою на санвузол витрачатися близько 50% коштів, призначених на ремонт квартири, особливо якщо передбачається заміна всієї сантехніки.

Ремонт санвузла своїми руками, звичайно ж, дозволить заощадити деяку суму, але для цього необхідно володіти знаннями в галузі ремонту, в тому числі і по заміні обладнання.

ремонт санвузла

Перед початком ремонту необхідно заздалегідь продумати всі майбутні зміни в приміщенні санвузла, а також ознайомитися з відповідними матеріалами, які пропонують будівельні ринки.

Завдяки цьому можна буде на початковому етапі прорахувати суму грошей, необхідну на ремонтні роботи.

Ремонт санвузла в 504 серії будинків може бути і капітальним і косметичним. Косметичний ремонт передбачає, наприклад, звичайну фарбування стін і труб, укладання статевої плитки, та й кошторис на ремонт санвузла, таким чином, буде на значно меншу суму.

Але, якщо є можливість, краще всього повністю оновити cанузел, особливо, якщо дизайн цього приміщення був ще розроблений в радянські часи.

Незвичайні деталі в інтер'єрі санвузла

Найчастіше, санвузол є окремим приміщенням, причому, досить маленьким. Але це не означає, що необхідно з цим змиритися і немає абсолютно ніякої можливості зробити щось незвичайне і цікаве в ньому.

Можна почати з самого простого - вибрати незвичайний за кольором або формі унітаз. В даний час це не складе ніяких труднощів, оскільки в спеціалізованих магазинах існує достатній вибір цікавих моделей: починаючи від різнокольорових унітазів і закінчуючи унітазом у вигляді лева, наприклад.

Вже навіть одна така деталь здатна внести незвичайну нотку в дане приміщення, так як у звичайних санвузлах можна побачити нічого крім самого простого білого унітазу.

санвузла ремонт ремонт санвузлів

Санвузла ремонт займає достатню кількість часу і є можливість подумати і про додаткові зручності таких, як тепла підлога, наприклад. В основному, підлога в санвузлах викладають кахельною плиткою.

Така підлога зручний тим, що за ним легко доглядати і підтримувати гігієнічну чистоту, але до цих достоїнств додається один мінус: така підлога дуже холодний і для усунення цього недоліку на нього укладають якісь килимки. Тому, ремонт санвузлів бачить відмінним рішенням даної проблеми - підлога з підігрівом, що дозволить навіть регулювати температуру такої підлоги.

Ремонт своїми руками санвузла може дозволити собі ще одну незвичайну фішку - монтування по краю світлодіодів. Санвузол з такими оригінальними елементами точно стане гордістю квартири. Також професіонали пропонують модний заміну звичайних стель - дзеркальна стеля, який теж додасть якусь родзинку всьому приміщенню.

Робимо цікавий дизайн маленького санвузла

Зовсім не є вироком маленьке приміщення санвузла. Головне - правильно продумати дизайн санвузла.

Найчастіше, ремонт в санвузлі супроводжується виникненням одних і тих же стандартних питань, які потребують самого найкращого свого рішення:

 • ніж зробити облицювання стін;
 • які стелі підійдуть;
 • який унітаз краще;
 • що ще можна розмістити в приміщенні санвузла;
 • чим краще всього закрити стояк каналізаційний.

Можна запропонувати кілька рішень таких питань, які допоможуть найкращим способом і більш комфортно облаштувати приміщення санвузла.

По перше, необхідно перед розробкою дизайну інтер'єру всього санвузла визначитися безпосередньо з унітазом. Головне, не економити на унітазі, щоб пізніше не виникло жалю з приводу такої покупки і зіпсованого виду всього ремонту санвузла.

ремонт своїми руками санвузла

По-друге, плануючи в ході ремонту обробку задньої стіни санвузла, необхідно пам'ятати про перебуває знизу розводки гарячої та холодної води, доступ до яких повинен бути вільним. Оригінальним рішенням буде розташуванням системи типу жалюзі, відкривати які можна знизу вгору.

У майбутньому така незвичайна стіна може бути оснащена пересувною полицею, яка буде висуватися вперед «через унітаз».

По-третє, щоб з часом не набридли стіни, зверху донизу облицювання керамічною плиткою, яку досить трудомістким і витратно міняти, можна верхню частину стіни обклеїти відповідними шпалерами, можливо миються. У цьому випадку, після деякої кількості часу, можна, замінивши шпалери на нові, оновити весь зовнішній вигляд санвузла.

ремонт в санвузлі

По-четверте, обладнавши санвузол особливості ремонту якого можна вибрати самі різні, можна, наприклад, розмістити унітаз по діагоналі в квадратному приміщенні санвузла. Такий варіант розміщення дозволить встановити ще й невелику раковину в цьому приміщенні, що має свої зручності при наявності дітей у сім'ї.

По-п'яте,  розмістивши невеликі антресолі на задній стіні над унітазом, можна скласти в них всі необхідні предмети для цього приміщення, а також, завдяки цьому, створити комфортну і затишну обстановку. Антресоль можна замінити на картину, що також є відмінним варіантом прикраси даного приміщення.

Такі маленькі хитрощі, які також можна використовувати, виробляючи і євроремонт санвузли, зроблять його відмінним від інших подібних приміщень і створять у ньому приємну атмосферу.

Капітальний ремонт

Капітально ремонтуючи приміщення санвузла, необхідно діяти згідно з певним порядком, щоб отримати якісний остаточний результат. Починають ремонт з демонтажу обладнання, зокрема сантехніки, що знаходиться в ньому.

Потім приступають до зняття кахельної плитки з підлоги і стін. І тільки після цих робіт приймаються за демонтаж труб. Цей етап в середньому займає близько двох днів часу. Такі приклади ремонту санвузла на початковому етапі можна побачити в інтернеті для того, щоб врахувати всі нюанси проведених будівельних робіт.

санвузол особливості ремонту

Після того, як проведений необхідний демонтаж, можна вже приступати до установки абсолютно нових комунікацій. Даний процес досить складний за своєю технічної роботи і може тривати близько трьох днів.

Звичайно ж, найкраще запросити фахівця і скористатися його якісними послугами, щоб уникнути неприємностей, які можуть виразитися у вигляді затоплення при неправильному приєднанні комунікацій.

Не треба забувати і про електромонтажних роботах в приміщенні санвузла, які також необхідні в ході капітального ремонту і вимагають витрат часу і серйозного підходу до них. Такі роботи містять в собі монтаж всієї проводки і прокладання нової проводки до всіх освітлювальним приладом санвузла. У цьому випадку необхідно заздалегідь продумати їх розташування.

Ремонт маленького санвузла після закінчення всіх електромонтажних робіт, в основному, містить в собі наступний етап - вирівнювання поверхонь, як підлоги, так і стін. Для таких робіт використовують найрізноманітніші штукатурні суміші, якими в асортименті розташовують будівельні магазини.

Після нанесення штукатурки, роблять роботи з гідроізоляції поверхонь, завдаючи спеціальну ґрунтовку, для якої зазвичай використовується клей пва. Проведення правильних робіт цього етапу пропонує вивчити школа ремонту санвузол з допомогою яких володіє гарною ізоляцією проти вологи.

євроремонт санвузла

Оздоблювальні роботи починаються відразу після проведених гідроізоляційних робіт в санвузлі. Самим часто використовуваним оздоблювальним матеріалом для приміщення санвузла є саме кахельна плитка, яка має практичність і зручністю в експлуатації.

Не слід забувати, що електрообладнання, яке буде використовуватися в санвузлі, повинно мати спеціальне заземлення, а проводка обов'язково повинна бути трехпроводной. Ступінь захисту розеток, вимикачів і світильників повинна бути IP44.

Найкраще підійдуть 12-вальтовие світильники, вони абсолютно безпечні і практично не мають ніяких обмежень.

Для каналізації краще використовувати ПВХ труби. Перед монтажем слід перекрити труби за допомогою запірних кульових вентилів.

Різьбові з'єднання не варто замуровувати в стіну, інакше це дуже сильно ускладнити доступ до них.

Щоб уникнути корозії всі зварні з'єднання заґрунтовуються. Каналізаційні труби монтуються з ухилом в 5%, при цьому краще уникати кутів в 90 градусів.

Ну і врешті, хотілося б ще раз нагадати всю послідовність ремонту санвузла.

 1. Ремонт починається з заміни водяних і каналізаційних труб. Водяні труби з'єднуємо спеціальним паяльником, каналізаційні - гумовими прокладками.
 2. Візуально перевіряємо з'єднання на герметичність.
 3. Після ремонту труб слід перейти до стін. Стіни піддаються впливу пари і вологи, тому варто вибирати вологостійкий матеріал, стійкий до перепаду температур.
 4. Спочатку змиваємо стару побілку або фарбу, збиваємо колишню плитку.
 5. Вирівнюємо стіни шпаклівкою або штукатуркою.
 6. При можливості, можна використовувати спеціальний вологостійкий гіпсокартон.
 7. Для скріплення штукатурки і протигрибкової профілактики обробляємо поверхню стін грунтовкою.
 8. Після того, як грунтовка висохла можна приступати до обробки фарбою, вологостійкими шпалерами або керамічною плиткою.

Ремонт роздільного санвузла завершується установкою нової сантехніки, а саме унітазом. Також, найкраще в цьому випадку скористатися послугами фахівців і не вірити тим, хто каже, що установка унітазу справа нехитра. Не забувайте про те, що цей прилад повинен прослужити ще довгий час, тому не варто спокушати долю.

Таким чином, ремонт санвузла в панельному будинку або будь-якому іншому займає достатню кількість часу і краще запланувати його заздалегідь і продумати всі дрібниці в ньому, щоб протягом довгих років приміщення санвузла було в ідеальному стані і не псувало загальної картини євроремонту в квартирі.

А незвичайних інтер'єрних деталей, які допоможуть фарбувати це приміщення нині предостатньо.