Як замінити стояк каналізації в туалеті

Якщо в туалеті каналізація вийшла з ладу, її доведеться міняти. Однак тут слід пам'ятати, що постійні засмічення - це ще не привід змінювати стояк. Тому в такому випадку замінити - не означає діяти ефективно. Адже проблема напевно криється в неправильному обслуговуванні каналізації мешканцями квартири.

Якщо ж рішення міняти зважене, починати потрібно з демонтажу.

Демонтаж

Якісно замінити стояк каналізації можна за умови правильного демонтажу старого.

stoyak-kanalizacii-01 stoyak-kanalizacii-02

Який інструмент використовувати? Підійде або болгарка, або труборіз. Спочатку потрібно зробити два непаралельних різу. Вони повинні бути виконані по формі букви «V». Між ними відстань робимо близько 200 мм.

Дорізати повністю не варто. Справа в тому, що інакше верхня частина стояка може просісти. Диск може виявитися затисненим, що загрожує його розривом, а, можливо, і травмою для установника.

Словом, до різання слід поставитися дуже уважно.

Коли надрізи зроблені, забивається клин. Замість нього можна використовувати вертикальні надрізи. Робити це потрібно вкрай уважно, щоб в системі не виявилися осколки. Далі потрібно витягти частину стояка. Можна використовувати стамеску. Залишки варто добити молотком, знову ж акуратно. Отримані отвір закривається дрантям.

Далі потрібно зробити надріз вгорі труби, щоб залишився шматок необхідної довжини для напресування фасонної при установці. Відмірявши необхідну довжину, робимо мітку, по якій здійснюємо проріз.

При здійсненні надрізів потрібно стежити за їх перпендикулярністю. Для цього можна використовувати скотч.

Як надламаний по зазначеної лінії? Потрібно виконати різкий удар молотком. Враховуючи крихкість чавуну, тріщина гарантована. Вона з'явиться якраз по надрізу. Звичайно, ви не отримаєте відразу ідеальний зріз. Його можна досягти, використовуючи болгарку.

Видалення нижньої зони труби

Найчастіше все починається з контролю його елементів. Тому обережно намагаються розхитати верхню область труби.

Так, при ефективному розхитуванні трійник може бовтатися. Залишається взяти інструмент (обценьки, наприклад) і демонтувати цей елемент. Згодом він все одно змінюється.

Що ж робити, якщо трійник НЕ розхитався? Зробити це можна за допомогою перфоратора. Досить встановити тонкий бур і довбати їм стик, час від часу перевіряючи положення. Робити це можна розгойдуванням. Свердло повинно бути без побідитового наконечника.

Якщо ці підходи не допомагають зруйнувати елемент стояка, доведеться використовувати болгарку. З її допомогою слід зрізати хрестовину. Це робиться на пару сантиметрів вище розтруба.

Інструменти для встановлення труб каналізації в туалеті

Якщо демонтаж виконаний успішно, можна приступати до установки нових труб. Для цього спочатку слід підготувати інструменти, а саме:

 • рівень;
 • маркер;
 • оправлення напівкругла;
 • перфоратор;
 • молоток;
 • до 4 штук кріплень;
 • пластиковий патрубок - перехід від чавуну до пластика;
 • труби 110мм в діаметрі і до них прогумована манжета для з'єднання з чавуном;
 • трійник.

Монтаж

stoyak-kanalizacii-03

Поміняти труби в туалеті можна в такій послідовності:

 1. Спочатку встановлюється трійник. А гумову манжету вставляємо в розтруб.
 2. Для легкості монтажу рідким милом змащується кінець трійника.
 3. В розтруб вставляється хрестовина. Якщо необхідно, застосовується силікон.
 4. Прорізка труби з пластику зі зняттям фаски і зачищенням.

Перед остаточною заміною збірку потрібно попередньо приміряти. Не забувайте про це.

stoyak-kanalizacii-04

З'єднання труб слід виконувати ковзаючими муфтами, а не компенсаційними патрубками. Далі стояк необхідно закріпити до стіни.

stoyak-kanalizacii-05

Спочатку в стіні робляться отвори, щоб закріпити хомути. Якщо відстань занадто велика, можна використовувати дошку, яку кріпимо спочатку. Її потрібно попередньо обробити антисептиком. Максимально близько до розтруба слід встановити верхню хомут. Спочатку потрібно затягнути його, а вже далі опускати в трійник компенсаційний патрубок. Іноді для цього може знадобитися напівкругла оправлення.

Щоб труба трималася надійно, як правило, вистачає кріплень в трьох місцях. Хомути потрібно добре затиснути.

Коли все готово, залишиться тільки перевірити роботи, підключивши каналізацію. Якщо все працює, протікання немає, можна зашивати стояк.

Висновок

Такими нехитрими маніпуляціями вам вдасться виконати досить складну процедуру - поміняти каналізаційний стояк у туалеті. Головне, точно слідувати інструкції. І тоді надійність конструкції буде радувати вас багато років.