Як видалити стару затірку зі швів плитки

Коли хочеться оновити обробку, не завжди варто видаляти старе покриття, особливо якщо це плитка. Адже такий матеріал здатний не втрачати зовнішній вигляд дуже тривалий період. Але в такому рішенні не обійшлося без слабкої ланки - затірки. Саме вона здатна прийти в непридатність вже через рік-два після ремонту. Але якщо це випадковість - не біда. Є вихід - видалити її і нанести нову.

udalenie-zatirki_1 udalenie-zatirki_8

Тому розглянемо, із застосуванням фото та відео матеріалів, як це може бути.

Варіанти

  • за допомогою дремеля з насадкою;
  • використовуючи воду - якщо затирка нанесена недавно;
  • застосовуючи свердло малого діаметру з наконечником у вигляді конуса. Ефективний варіант із застиглою затіркою;
  • за допомогою спеціального засобу;
  • використовуючи слабкий розчин лимонної кислоти;
  • застосовуючи гострий ніж з лезом, поміщають в швах.

Розглянемо докладніше, використовуючи фото матеріали для наочності.

udalenie-zatirki_6 udalenie-zatirki_5

Підготовка

Перш ніж приступати до будь-якого з описаних нижче процесів, слід обзавестися засобами індивідуального захисту. Справа в тому, що доведеться мати справу з різними матеріалами, пилом та іншими небажаними наслідками. Тому потрібно захистити очі (надіти захисні окуляри), органи дихання (надіти респіратор) і руки (надіти рукавички). Не варто ставитися до подібних рекомендацій зневажливо, оскільки таке незначне вплив на організм з боку різних речовин здатне викликати погіршення здоров'я. Але запобігти ці процеси буде вже пізно. Тому прислухатися стоїть тут і зараз.

Дриль зі свердлом

Для початку воложимо поверхню, використовуючи суміш оцту з водою (один до двох). Робиться це м'якою тканиною. Після нанесення необхідно почекати двадцять хвилин.

udalenie-zatirki_4

Протягом цього часу можна зайнятися підготовкою інструменту. Використовуємо свердло, діаметр якого відповідає ширині швів.

Зрозуміло, що при чищенні пошкодити плитку вкрай небажано, тому інструмент потрібно налаштувати для роботи на низьких оборотах, а тримати його слід надійно, щоб він не зісковзував зі шва. Це суттєво зменшить ризик пошкодження оздоблювальних виробів.

udalenie-zatirki_10

Коли очистка завершиться, буде потрібно вимести шви. Для цього варто використовувати широку кисть. А потім виконати зволоження.

udalenie-zatirki_9

Рекомендація: варто відзначити, якщо дрилі немає в наявності, замість неї можна виконати очищення механічним методом, застосовуючи металевий предмет. Їм вишкрібають затирка і все інше, що знаходиться в швах. При цьому предмет повинен бути гострим. Щоб завершити очистку, рекомендується використовувати в кінці вологу ватяну паличку. Це дозволить підготувати поверхню для подальшої обробки.

Расшіватель швів

Альтернативним інструментом може стати фактично будь-який металевий предмет. І вимог до нього всього два: повинен бути гострим і необхідної форми. Процедура виконується у вигляді поступальних рухів по шву.

udalenie-zatirki_11 udalenie-zatirki_2

Розчин лимонної кислоти

У воду потрібно додати трохи лимонної кислоти, дати час настоятися. Таким розчином можна ефективно видалити залишки старої затірки. Діяти потрібно в рукавичках.

Видаляємо затірку з плитки

Варто розглянути і такий варіант, коли після затірки залишки суміші засохли на поверхні самої плитки. У цьому випадку механічні методи застосовувати неприпустимо.

Діяти потрібно через добу після затирання. Для цього знадобиться волога губка.

udalenie-zatirki_12

Якщо суміш вже давно присутній на поверхні плитки, тоді є сенс задіяти суміш з кислотою.

Прекрасний варіант - засіб з видалення вапняного нальоту. Підійде і для того, щоб прибрати стару затірку.

udalenie-zatirki_3

Ефективний засіб - миючий з вмістом кислотного очисника.

Серед варіантів вибираємо вірний

Головне, в цій справі - правильно підібрати спосіб видалення. Докладніше про це можна подивитися на відео. Нічого складного в описаних процедурах немає. Варто лише проявити трішки старанності, приділити цьому уваги і часу. І тоді результат буде досягнутий дуже швидко.

А якщо займатися подібною брудною роботою немає бажання, тоді, звичайно, можна запросити для цього майстра. Він зробить все професійно і швидко. Правда, за це доведеться заплатити. У наслідку залишиться лише нанести нову затірку.

udalenie-zatirki_7