Як зробити ванну білосніжною: поради господині

Утримання будинку в чистоті - копітка праця. І, природно, кожна господиня прагне хоч трохи полегшити побутову доля в даній справі. Тому розробники побутової хімії продовжують удосконалювати свою продукцію, наділяючи її новими унікальними якостями і властивостями.

Проблема води

Навіть у великих мегаполісах проблема води у водопровідних кранах залишається досить гострою. А все тому, що з постійним збільшенням попиту багато очисні споруди важко справляються. У підсумку як мінімум вода далеко не найчистіша.

sdelat-vannu-belosnezhnoj_5

Однак якщо з вживанням і роботою побутової техніки можна обійтися спеціальними фільтрами, то на ванній обов'язково може виникнути відбиток неякісної води. І найчастіше він виявляється в нальоті, іржі і потускнение емалі ванни. Як бути? Яким чином можна за мінімальну кількість часу домогтися максимального результату? Білосніжна ванна в домашніх умовах без заміни резервуара, чи можливо?

sdelat-vannu-belosnezhnoj_7

Безумовно, причому для цього є найрізноманітніші способи. Давайте розглянемо все, виділяючи найбільш зручні і результативні.

Комерційні засоби

Давайте для початку розберемося з існуючими засобами, як серед них вибрати краще. І розподілимо їх по діючих речовин:

  • з хлором;
  • без хлору;
  • з вмістом кислот.

Всі знають, що хлор - унікальні відбілювач. Він роз'їдає практично будь-яке забруднення. Йому підвладна іржа, вапняний наліт. Застосування таких засобів просте, найчастіше вони йдуть в рідкому вигляді. Їх наливають рівномірно по верхніх стінок ванни так, щоб засіб стікало вниз, після чого залишають на якийсь час. Зазвичай за 20 хвилин хлор чудово очищає резервуар і робить його білосніжним.

sdelat-vannu-belosnezhnoj_2

Проте в даному випадку є свої нюанси. Наприклад, для акрилової ванни хлор може бути небезпечний, оскільки цілком може залишити плями. А ось емальовану сталь може поступово роз'їдати, тобто робити шар емалі тонше. У підсумку ванна швидше прийде в непридатність. Але як метод первинного впливу, щоб зробити ванну білосніжною і далі підтримувати порядок, цілком можливий.

sdelat-vannu-belosnezhnoj_6

Абразиви

Велика частина порошків для чистки не стримає хлору. Однак до їх складу входять інші агресивні компоненти, які справляються з нальотом. Використання абразивів нескладне, але вимагає акуратності через порошкового стану. Для того щоб відчистити резервуар в домашніх умовах з їх допомогою, досить нанести рівномірно по всі внутрішньої поверхні, зосереджуючи трохи більшу кількість на найбільш забруднених ділянках, після чого жорсткою губкою гарненько потерти. Це не найлегший спосіб очищення. Якщо необхідно зменшити кількість подряпин від абразиву, можна його злегка розбавити водою, перетворивши на пасту. А трохи господарського мила в суміш не зменшить ефективності, але побереже емаль або акрилову поверхню ванни. Також суміш можна робити з використанням рідини для миття посуду. Тому ідеальним варрантом може стати абразивний порошок без хлору в поєднанні з мильним розчином. Його можна застосовувати навіть для дорогих покриттів, наприклад, для литого мармуру. Але не у вигляді порожка і не з сухим чищенням! Це важливе попередження, його порушення призведе до швидкого псування покриття.

sdelat-vannu-belosnezhnoj_4

Кислотосодержащие кошти

Найчастіше до складу входить соляна кислота, яка чудово видаляє іржу навіть в самому серйозному її прояві. Кошти з кислотами, як правило, рідкі, іноді кремоподібні, іноді з розпилювачем. Всі вони легко наносяться і починають активно діяти практично відразу. Буквально за 3-5 хвилин можна побачити, як іржава пляма або товстий шар нальоту буквально випарується на очах. Але такі кошти мають деякі рекомендації із застосування, які досить суворі і життєво важливі.

  1. Не нюхати і не перебуває в приміщенні в процесі хімічної реакції! Справа в тому, що у хлору більш інтенсивний запах, він одразу змушує відсторонитися. З кислотами все по-іншому. Як правило, вони не мають яскраво вираженого запаху (за винятком оцтової). До того ж в більшість коштів додається віддушка, яка сильніше запаху кислоти. Але вони більш небезпечні для легенів, тому що при високій концентрації можуть призвести до хімічного опіку слизових. Особливо треба бути обережними у спеку і якщо приміщення не провітрюється. Звичайно, краще захищати органи дихання маскою, але в більшості випадків господині не використовують засобів захисту.
  2. Працювати в рукавичках. Це найбільш часто здійсненне з усіх умов. Не всі засоби агресивні до шкіри, але деякі можуть викликати алергічні реакції і хімічний опік. Тому найкраще працювати в рукавичках.
  3. Для очищення ванни використовувати холодну воду. Будь-яка хімічна речовина посилюється під впливом температури. І, змиваючи гарячою водою кислотосодержащие кошти, можна добитися великих шкідливих випарів.

Саморобні засоби

Можна обійтися і більш простими засобами, приготованими в домашніх умовах. Для цього можна використовувати лимонну, оцтову кислоту, а також соду.

sdelat-vannu-belosnezhnoj_3

Кислоти можна не змішувати з додатковими засобами, а ось соду можна змішати з розтопленим господарським милом. Нехитрий рецепт простого засобу зробить ванну білосніжною в домашніх умовах. На підлогу бруска мила достатньо 3-х столових ложок соди.

Безліч варіантів для створення чистої ванни - зручність для господині

У підсумку можна побачити, що існує ціла гама способів, очистити ванну. Всі вони відрізняються за часом впливу та вартості. Але не завжди найбільш дорогий засіб буде найефективніший, тому найкраще дивитися на склад.

sdelat-vannu-belosnezhnoj_1

Кошти, в яких є хлор або кислоти, будуть непогано справлятися з нальотом. В іншому ж варто керуватися наведеними порадами, враховувати особистий досвід і знання, тоді результат вийде дуже вдалим.