Як закріпити ванну?

Як закріпити ванну?

Капітальний ремонт у ванній кімнаті передбачає великий фронт робіт. Як правило, необхідна установка ванни. Характерною рисою такої сантехніки є великі розміри і пристойний вага, особливо якщо ванна чавунна. Тому дуже важливо надійно закріпити її, щоб вона під дією маси води і людини не рухалася. Для цього варто дотримуватися деяких правил.

Як закріпити ванну?

види закріплення

Якщо місце під ванну підготовлено, придбані всі кріпильні матеріали, то можна приступати до самого процесу. Сьогодні доступні такі види кріплення ванни:

Монтажною піною. З її допомогою можна надійно і досить швидко закріпити ванну до підлоги і стіни. Спочатку вирівнюється рівень і необхідна висота приладу, відбувається його підключення до водопроводу і каналізації. Потім він встановлюється так, щоб біля стіни зберігався зазор приблизно 1 см. У ванну набирається вода для більшої стійкості, і монтажною піною заповнюються проміжки між виробом і ніжками, стінами, підлогою. При цьому потрібно враховувати, що піна кілька розширюється, потрібно використовувати її в розумних межах. І хоча вона повністю висихає лише протягом доби, обробляти ванну можна вже через 6 годин.

Кріплення ванни монтажною піною

Цегляним каркасом. Як правило, ванну встановлюють на цегельний каркас, коли в комплекті немає ніжок. Але іноді такий каркас і ніжки можуть поєднуватися, щоб збільшити стійкість вироби. Цегляний каркас може укладатися поперек або уздовж ванни. Кладка поперек передбачає установку вироби прямо на цеглу. На стіну закріплюють куточки сталевими дюбелями, на які теж ставитися ванна. Вони грають роль додаткової опори вироби. При кладці уздовж ванна також ставитися бортами на цеглу. Але замість куточків, до стіни її можна закріпити монтажною піною.

Ванну можна з усім сторін обкласти цегляною кладкою, яку потім облицювати плиткою. При цьому потрібно правильно розрахувати висоту кладки, що не було необхідності додатково різати плитку. Верхні цеглини доведеться розрізати навпіл, так як вони просто не влізуть під борта ванни цілком. При кладці краще залишити невеликий отвір, через яке можна оглянути і відрегулювати сифон при необхідності. Для нього можна закріпити невелику пластикову дверцята.

Кріплення ванни за допомогою цегельного каркасаЦегляний каркас для кріплення ванниКріплення ванни цегляним каркасом

Металевим каркасом. Якщо вага ванни невеликий, то її можна встановити на спеціальний металевий каркас. Він може йти в комплекті з основним виробом, або купуватися окремо. Каркас кріпитися до ванною саморізами на передбачених для цього місцях, монтуються ніжки. Додаткова стійкість ванній надається кріпильними планками вздовж стіни. При їх установці потрібно залишити зазор приблизно 2-4 мм, адже ванна з водою трохи осідає.

Кріплення ванни металевим каркасом

Врізкою в нішу. Якщо ванна кімната дуже маленька і необхідно економити вільний простір, то відмінним варіантом установки ванни є врізка в нішу. Хоча такий вид установки і найскладніший, зате він забезпечує максимально надійне і жорстке закріплення сантехніки. Для цього необхідно в стіні або стінах зробити пази перфоратором. У них вставляються борту ванною і при необхідності зміцнюються монтажною піною.

Кріплення ванни врізкою в нішу

принципи кріплення

Щоб ванна залишалася надійно закріпленої багато років, необхідно дотримуватися наступних принципів:

 1. Хоча чавунна ванна досить міцна і довговічна, вона має найбільшу масу, що визначає складність її установки. Тому закріплювати її необхідно на міцну поверхню.
 2. Сталеву ванну часто встановлюють на цегельний каркас, що забезпечує жорсткість її кріплення. Щоб вода при наповненні не видавалися сильних шумів, зворотну поверхню ванни можна обробити шпаклівкою. В якості альтернативи каркаса - металеві ніжки, але вони з часом можуть втратити свою стійкість.
 3. Акрилові ванни недорогі і мають відмінний зовнішній вигляд, але вони не найміцніші. Надійна установка таких виробів можлива на стійкий каркас з металу.
Принцип кріплення ванни

Підготовка в залежності від типу ванн

Дуже важливою є підготовка поверхонь і всього приміщення для установки ванни:

чавунна

Найголовніше при закріпленні будь-якого типу ванни - це завмер розмірів, щоб в приміщення вільно входила ванна. Маються на увазі довжина, ширина і висота ванни, її бортів і основи. Забирають всю стару сантехніку, чистять каналізацію. Так як вага такої ванни досягає 100 кг і більше, для неї повинна бути підготовлена ​​міцна поверхня. Ідеальний варіант - це бетонна стяжка покрита товстою плиткою. Але якщо стягування не найміцніша, то під ніжки можна підкласти сталеві пластини шириною приблизно 5 см і товщиною - 0,5 см. Якщо це ванна кімната в квартирі, то забезпечується надійна гідроізоляція підлоги.

Облицювання стін можлива в двох варіантах. Їх можна повністю облицювати, а тоді встановлювати ванну, або ж облицьовувати тільки верх стін, до поверхні виробу. Останній варіант дає можливість практично повністю домогтися відсутності проміжку між виробом та стіною. У цьому випадку плитка укладається вже після закріплення ванни.

Кріплення чавунної ванниУстановка і кріплення чавунної ванни

акрилова

Такі ванни не можна назвати найміцнішими виробами. Їх поверхня може прогинатися під невеликими зусиллями. Тому фахівці рекомендують забезпечити достатню кількість опор. Самий відповідний метод установки - це металевий каркас з ніжками. Так як вага ванни порівняно невеликий, то вона не потребує товстої прошарку бетонної стяжки. Облицювання плиткою можна робити до і після установки вироби.

Кріплення акрилової ванниЗакріплення акрилової ванни

сталева

Перед установкою сталевий ванни слід ретельно закрити всі стіни в підлозі, адже в них може накопичуватися вода. Поверхня обробляється спеціальними гідроізоляційними сумішами. Для оздоблення краще використовувати керамічну плитку, так як вона міцна і не боїться вологи.

Кріплення сталевий ванни

етапи робіт

Процес кріплення ванни залежить від того, з якого матеріалу вона зроблена, де планується розміщення: уздовж стіни або посередині кімнати. Стандартний процес кріплення даної сантехніки до стіни виглядає наступним чином:

 1. Насамперед приєднується переливна труба, сифон. Для цього ванна перевертається набік, щоб полегшити роботи.
 2. Болтами або шурупами закріплюються ніжки, ванна встановлює на підлогу так, щоб можна було під'єднати зливний патрубок.
 3. Виріб посувається впритул до стіни або стін.
 4. Під ніжки ставлять маленькі металеві пластини, щоб вироби було трохи нахиленим у бік зливу.
 5. Остаточно відрегулювати висоту та положення ванни, щілини між стіною закладаються монтажною піною або цементним розчином.
 6. Закрити простір під ванною можна цегляною кладкою, що збільшує жорсткість її кріплення, або спеціальними пластиковими екранами.
Послідовність робіт закріплення ванни на місцеЕтапи робіт кріплення ванниКріплення ванни на постійному місці

Поради

Якщо Ви не бажаєте наймати фахівця для установки ванни, то слід звернути увагу на наступні поради:

 1. Для установки гідромасажної ванни потрібно наявність розетки. Вона обов'язково повинна бути із заземленням і кришкою для захисту від води.
 2. Щоб забезпечити якісний злив води з чаші вироби, радиться використовувати гофрований шланг. Його легко можна згинати або розтягувати, він досить міцний і недорогий.
 3. Підбирати ванну слід не тільки в залежності від матеріалу, але і інтер'єру всього приміщення. Для цього можна використовувати тематичну керамічну плитку або пластикові панелі.
Поради по установці ванни

Таким чином, кріплення ванни залежить від багатьох критеріїв, в тому числі від типу установки і матеріалу. Але в будь-якому випадку, надійно закріпити її можна і своїми силами при наявності мінімальних навичок роботи з інструментами.