Огляд про чавунні ванни Новокузнецкого заводу

Чавун використовується як матеріал для виготовлення ванн вже давно.

Це забезпечено його відмінними характеристиками, як зовнішніми, так і внутрішніми. Ринок сьогодні готовий запропонувати й альтернативні варіанти, однак чавунні ванни залишаються в ціні в силу певних причин. Розберемося в цьому, а також розглянемо популярні в нашій країні моделі від Новокузнецкого заводу «Універсал» (Росія).

vanny-novokuzneckogo-zavoda_4

Переваги

Чавунні ванни володіють достатньою кількістю переваг, щоб залишатися затребуваними:

 • Стійкість. Завдяки великому вазі (близько 100 кг) виріб надійно встановлюється і експлуатується, щільно прилягаючи до стіни.
 • Зберігають тепло. Властивості матеріалу дозволяють воді залишатися теплою ще довго після заповнення чаші.
 • Стійкість до корозії. Чавун добре протидіє розвитку корозійних процесів.
 • Низька гучність при експлуатації. Потік води, який б'ється об дно ванни, не створює неприємного звуку, як це відбувається, наприклад, зі сталевими зразками.
 • Простота монтажу. Незважаючи на велику вагу, встановлювати чавунні вироби можна швидко і досить просто.
 • Великий асортимент і привабливий вигляд. Звичайно, він не такий великий, як у акрилових різновидів, але сучасні технології дозволили його істотно розширити. Можна подивитися фото зразків.
 • Легкість догляду. Для цього не потрібні спеціальні засоби та особливі дії. Для догляду досить використовувати губку і звичайне миючий засіб.
 • Довговічність. Чавунні вироби здатні прослужити понад 25 років.

Звичайно, є й деякі недоліки. Наприклад, велика вага, який ускладнює переміщення виробу, а також його монтаж. До цього можна додати високу вартість і ймовірність пошкодження емалі.

vanny-novokuzneckogo-zavoda_3

Про завод

Компанія «Універсал» з Новокузнецька добре відома як завод з виробництва чавунних ванн. Звичайно, це не єдина спеціалізація підприємства. Ще на заводі випускаються умивальники, унітази, конвектори, черепиця, люки, труби та інша продукція.

vanny-novokuzneckogo-zavoda_9

Слід зазначити, що Новокузнецький завод був заснований в 1961 році. Це сталося 31 грудня. Тоді була задекларована потужність виробництва 280 тисяч ванн на рік! Велика кількість продукції в різний час було удостоєно різних нагород, премій і так далі.

vanny-novokuzneckogo-zavoda_2

У своїй новій історії, в 2005 році, компанія провела великомасштабну модернізацію виробництва, в результаті чого була інстальована німецька лінія вакуумного формування, а також встановлено заливне обладнання. Потужність виробництва складає 400 тисяч тонн заливок на рік. Як підтверджують відгуки, якісних виробів.

vanny-novokuzneckogo-zavoda_8

Модельний ряд

Коротенько розглянемо особливості кожної моделі, фото чавунної ванни, представленої компанією з Новокузнецька:

 • ВЧ-1200 Каприз. Має традиційний вид. Компактний варіант - довжина 1,2 м. Виріб має невелику вагу - близько 70 кг. Додатково може бути оснащена ручками.
 • ВЧ-1500 Класик - класичне рішення. Має популярний розмір - 150х70 см. Вага становить 88 кг.
 • ВЧ-1500 Нєга. Володіє більш сучасними і зручними для розміщення формами. Може бути додатково укомплектована підголівниками з ручками.
 • ВЧ-1500 (1700) Ностальжі. Форма у цієї моделі класична. Ностальжі характеризується завужені бортом. Вага виробу становить 94 (114) кг. Габарити Ностальжі - популярний розмір 150х70 (170х70) см.
 • ВЧ-1500 (1700) Сибірячка. Особливість цього варіанту в наявності ручок. Виріб має дещо нестандартний розмір: 150х75 (170х75) см, а вага становить 93,5 (105) кг.
 • ВЧ-1500 Грація. Форма цієї чавунної ванни від Новокузнецкого заводу нетрадиційна. Чаша Грації виконана у вигляді дугоподібних стінок. Модель Грація має розмір 170х70 см і вага 101 кг.
 • ВЧ-1700 Еврика. За формою чаша нагадує модель Нєга. Має габарити 170х75 см, вага 105 кг. Може комплектуватися підголівниками з ручками.

vanny-novokuzneckogo-zavoda_1

Рекомендації від виробника з експлуатації та догляду

Температура води, якою заповнюється ванна, не повинна перевищувати 75 градусів. Після кожного застосування поверхню потрібно вимити миючим засобом або милом, змити водою і витерти насухо. Для цього використовується м'яка тканина.

У складі засобів не повинні бути присутніми: хлор, луги, кислоти, абразивні частинки. Інакше застосування таких сумішей може стати причиною втрати блиску емалі.

vanny-novokuzneckogo-zavoda_5

Прання білизни не повинна відбуватися в чаші, куди також не допускається слив зі пральних машинок. Засоби пом'якшення води повинні мати PH в межах 6-8.

Якщо вода буде перебувати в чаші тривало або буде постійно капати з крана, можлива поява на поверхні виробу жовтуватого нальоту, який складно видаляється.

vanny-novokuzneckogo-zavoda_7

Допустиме навантаження на ванну - 300 кг. Не можна допускати перевантаження при експлуатації. Слід уникати потрапляння в чашу твердих, гострих і важких предметів.

vanny-novokuzneckogo-zavoda_6

У нас також виробляються якісні ванни ...

Дійсно, завдяки появі такого підприємства, як Новокузнецький завод, Росія вважається країною, в якій виробляються якісні ванни, особливо чавунні. Відгуки користувачів це підтверджують. І нехай модельний ряд заводу з Новокузнецька не може похвалитися величезним асортиментом, представлених моделей достатньо, щоб створити необхідну гармонію і комфорт в інтер'єрі ванної кімнати.