Як вибрати сидячу ванну

Все більшу популярність сьогодні отримують сидячі ванни. А все це завдяки компактності та універсальності. У більшості будинків ванні кімнати невеликих розмірів, в тій же хрущовці, наприклад. А таких будинків по території колишнього Радянського Союзу найбільше. Для того щоб зробити правильний вибір, буде не зайвим переглянути фото інтер'єрів ванних кімнат. Таким чином, можна подивитися ідеї дизайну з сидячою ванною, вибравши відповідний, зі схожими параметрами.

ідеальна для хрущовок з підлокітниками для зручності sidyachaya-vanna-10 sidyachaya-vanna-02

А ось до вибору самої ванни варто підійди серйозно. Потрібно описати особливості кожного виду, тоді буде легше визначитися.

Форми і лінії

Отже, почнемо з форми. Компактні можуть бути кутовими або стандартними. Найчастіше, це прямокутна ємність, оснащена сидінням. Сучасна сидяча ванна частіше має герметичну дверцята. Це зручно, тому що не потрібно занадто високо підніматися, достатньо відкрити дверцята, сісти у ванну, після чого її набирати. Цей варіант ідеальний у випадку, якщо в будинку є маленькі діти (щоб дитина не долав високі краї і не травмувався), літні люди, люди з обмеженими можливостями або проблемами з опорно-руховим апаратом. Та й просто з метою економії води.

sidyachaya-vanna-04 sidyachaya-vanna-07 sidyachaya-vanna-03 sidyachaya-vanna-05 sidyachaya-vanna-08 sidyachaya-vanna-09

Існує декілька найбільш популярних розмірів сидячих ванн:

  1. 100х70 - компактна крихітна, швидко набирається, до того ж, найчастіше, має зручне сидіння і дозволяє провести всі необхідні гігієнічні процедури.
  2. 120х70 - трохи більше. Вона підійде для будь-якого зростання і стане зручним атрибутом водних процедур.
  3. 120х110 - це вже практично повноцінна. До речі, ці габарити також нерідко зустрічаються завдяки зручності використання.

Матеріал

Кожна ванна з трьох видів розміру може бути з різного матеріалу. Описавши кожен, буде ясно, який найбільш підходящий в конкретному випадку. Тому як установка у них трохи відрізняється.

  1. Акрил. Одним з головних переваг акрилу є його теплопровідність. Цей, на відміну від металу, що не охолоджується так сильно і не нагрівається. Це дозволяє більш комфортно себе почувати в процесі прийому водних процедур. До того ж акрил є неслизьким матеріалом. Відповідно, має більш високі показники безпеки. З такого матеріалу рідко робляться сидячі конструкції.
  2. Чавун. Це масивне і дороге виріб. І до того ж серед сидячих ванн чавунних найменше, принаймні, компактних. Ці вироби виливають досить глибокі. А головним мінусом можна назвати тяжкість цього предмета. Адже в разі поновлення ванної кімнати, для того щоб пересунути чавунне диво, знадобитися кілька людей, це вже не кажучи про підйом та встановлення його в кімнаті.
  3. Сталева. Така не менше затребувана, ніж акрилова. Вона не дуже важка, не вимагає особливої ​​установки, догляд за нею так само нескладний. Головною умовою експлуатації емальованих сталевих ванн, мабуть, є не використання порошкоподібних абразивів для чищення поверхні. Ці хімічні засоби можуть зруйнувати емаль, і далі почнуться проблеми з нальотом і незручністю у прийнятті процедур. До того ж сталева має властивість остигати швидше акрилової, а головне, частенько навіть з теплою водою. Сидяча конструкція може бути холодною, тому як борти не будуть нагріватися.

Для того щоб правильно підібрати всю сантехніку і зробити гармонійний інтер'єр в маленькій ванній кімнаті, досить, попередньо очистивши приміщення, зробити пару фото в різних ракурсах, а потім вже визначитися з розстановкою всіх елементів.