Чи можна клеїти шпалери у ванній кімнаті

Іноді доводиться чути, як у відповідь на запитання: «Чи можна клеїти шпалери у ванній кімнаті?», Починають сипатися жарти: «Звичайно, можна! Клеїти шпалери - це ж таке задоволення! Можна робити це хоч щотижня! ». Зрозуміло, що ці слова говорять, не надто серйозно, але і якщо не брати до уваги подібні жарти, то досить велика кількість людей упевнено, що клеїти шпалери у ванній - це марно втрачений час і даремно витрачені гроші на матеріал.

Насправді вже близько десяти років, з тих пір, як з'явилися по-справжньому вологостійкі шпалери, безліч європейських жителів, по своїй натурі більш економних, ніж росіяни, використовують цей матеріал для обробки ванних. Ремонт обходиться в меншу суму, а це означає, що зовнішній вигляд ванної кімнати можна змінювати набагато частіше.

клеїти шпалери у ванній? та це фантастика! красиво і сучасно в стилі кантрі

Найголовніше при такому способі обробки - придбати якісні шпалери, за своїми характеристиками здатні переносити підвищену вологість і перепади температур. Вони не повинні виділяти шкідливих для людини речовин, добре очищатися від забруднень. Виготовляються такі матеріали або з обробкою водовідштовхувальний просоченням, або їх вже сам їх складу передбачає такі властивості.

Магазини будматеріалів мають багатий асортимент шпалер, призначених виробниками спеціально для ванних кімнат. Краще, якщо покупець придбає продукцію від виробників, давно випускають таку продукцію, тим самим гарантуючи її якість. Зараз лідерами на ринку вважають Німеччину і Сінгапур.

Серед шпалерних матеріалів, з якими можна працювати в приміщеннях з підвищеною вологістю, лідирують два види - вінілові та склошпалери. Хоча вони виготовляються з різних матеріалів, але подібні за своїми характеристиками, що належать до вологостійкості.

Перед їх наклеюванням необхідна якісна підготовка стін. Їх необхідно вирівняти, нанести ґрунтовку і вологостійку шпаклівку. Бажано провести обробку спеціальним складом проти цвілі і грибка. Така підготовка послужить гарантією, що стіна під шпалерами НЕ БУДЕ пліснявіти, а шпалери не будуть відклеюватися.

Все більш популярними стають склошпалери. Справа в тому, що немає необхідності підбирати їх потрібного кольору, а можна просто пофарбувати. Фарбувати їх можна до 12-ти разів, за умови, що вони були якісно наклеєні.