Ширми для ванної кімнати, яку вибрати?

Після того як ремонт зроблений, а ванна встановлена, приходить час оформити місце для купання. Добре, коли функціональне декорування було передбачено і вибрано заздалегідь, але, як це часто буває, дрібницям приділяється мінімум часу.

І ось постає питання про вибір ширми для ванною або душовою. І починаються внутрішні сум'яття, яка ширма краще, як її підібрати, на що звернути увагу, різновиди матеріалу і способи відкривання. Все не так складно, як здається на перший погляд. Головне - розуміти, для яких функцій купується ця продукція. Тобто: її завдання чисто декоративні чи вона повинна бути зручною ергономічною і функціональною.

Про функціональність - слід відразу зазначити, що дані предмети в більшості призначені для того, щоб захищати навколишнє простору від води, її надлишку. Маючи подібну конструкцію у своїй ванній, можна спокійно купатися, не витягуючи ворсовий килимок назовні і не тримаючи швабру напоготові.

Як такі, ширми з'явилися відносно недавно, проте вже встигли завоювати прихильність споживачів завдяки різноманітному дизайну і цілком естетичному зовнішньому вигляду.

Матеріали та конструкції

Вибір даного атрибута для ванної полягає лише в бажанні та можливостях. Тому як асортимент ширм величезний. Почнемо, мабуть, з матеріалу, з якого сьогодні проводитися цей аксесуар.

Пластик

Пластик - універсальний і простий матеріал. Він цілком може імітувати скло, але при цьому має більш високі користувальницькі показники. Цей матеріал неважкий, дверки такий ширми будуть легко і тихо відкриватися. До того ж у них є ряд переваг при установці. Пластик досить гнучкий, це дозволяє йому добре монтуватися, що не лопатися і не розсипатися, у разі механічного впливу. До того ж сучасні пластикові ширми зроблені з високоміцних матеріалів, які не деформуються під дією вологи і температур.

ширма з пластику shirmy-dlya-vannoy-02 shirmy-dlya-vannoy-03 shirmy-dlya-vannoy-04

Ще однією перевагою пластика є легкий демонтаж, у разі необхідності заміни однієї зі складових частин.

І останнім вагомим аргументом при виборі ширми для ванни з пластику є, звичайно, відносно невисока вартість.

Що стосується колірної гамми, текстур і оформлень, то їх дуже багато. При бажанні можна придбати ширму з імітацією матового скла, вітражів або різного роду поверхонь. До того ж колірна гамма дуже насичена. Можна підібрати її під свій інтер'єр і загальний стиль ванної кімнати.

Пластикових «шторок» дуже багато в продажу, тому що їх виробництво дозволяє в короткі терміни виготовити велику партію якісного товару.

Однак є один нюанс. Пластиковий захист потрібно постійно тримати в чистоті і стежити за нею. Все тому, що на пластику дуже швидко накопичується бруд, яка є прекрасним середовищем для розвитку хвороботворних бактерій, грибків та інших мікроорганізмів.

Але зате він не вимагає особливого догляду. Досить мити його стандартним миючим засобом без хлору і абразиву, використовуючи м'яку губку або ганчірку.

Скло

Скляні шторки, безумовно, дорожче, проте цей момент цілком і повністю окупається якістю такої продукції. Найголовнішою перевагою скла є його органічність і натуральність. Цей матеріал прекрасно вписується в інтер'єр, при цьому забезпечує повітря в приміщенні, до того ж не випаровується і є абсолютно негорючим матеріалом.

ширма зі скла скляний варіант shirmy-dlya-vannoy-07

Звичайно, фактур і забарвлень скляних ширм трохи менше, ніж у пластикових аналогів, зате навіть повністю прозора шторка зі скла буде виглядати цілком ефектно і дорого.

shirmy-dlya-vannoy-08 в інтер'єрі хай тек shirmy-dlya-vannoy-10

До того ж є ще один плюс - стійка забарвлення. Цілком можна не замислюючись купувати забарвлене скло, не побоюючись, що під дією температур або механічного впливу фарба зітреться. Вся справа в тому, що барвник додається безпосередньо в скляну розплавлену масу, яка, застигаючи, утворює відмінну міцну захист.

За типом дверей

Шторки бувають декількох типів. Є з одними дверима-купе, є просто з одного стінкою, що відкриваються від себе або з двома дверима. Серед пластикових є з дверима-гармошкою. Вибираючи такий атрибут ванної, слід виходити не тільки з краси, але і практичності, особливо, якщо мова йде про маленькій кімнаті. Ширма повинна так відкриватися, щоб не зачіпати близстоящие речі, але при цьому не заважати виходу з ванної.