Варіанти розкладки плитки в маленькій ванній

Завдяки сьогоднішньому різноманітності кольорів, розмірів і фактур плитки існує велика кількість варіантів обробки, кожен з яких по-своєму гарний. В результаті кожна ванна кімната може стати неповторною, особливо привабливою і затишною. Багато в чому це можливо і за рахунок різних технік укладання.

raskladka-plitki-vannaya_14

Маленьке простір

Враховуючи малі габарити переважної більшості ванних в нашій країні, важливого значення набувають методи, які дозволяють хоча б візуально збільшити обмежений простір.

raskladka-plitki-vannaya_13

Отже, для вибору плитки в такому випадку слід керуватися певними правилами.

Що допоможе розширити кімнату:

  • візерунок уздовж стіни;
  • глянцева або маленька плитка;
  • укладка по діагоналі або горизонтальним методомпрямоугольной плитки;
  • мозаїка;
  • холодні, світлі тони.

Якщо стеля невисокий ...

Такий проект ще більше зменшує простір. Тому тут слід застосовувати рішення, які дозволять візуально збільшити висоту стелі. Для цього потрібно використовувати:

  • на рівні очей спеціальні вставки;
  • орнамент або «колони» в кутах;
  • укладку горизонтальним способом.
raskladka-plitki-vannaya_11

Далі розглянемо існуючі поширені способи укладання, включаючи фото, а також можливість їх застосування для маленького приміщення.

raskladka-plitki-vannaya_6

Основний

Є найпопулярнішим. У цьому випадку вироби укладаються так, що шви між плитками є продовженням одна одної у вигляді прямої лінії. Отримуємо поверхню, що складається з квадратів чи прямокутників - залежно від форми застосовуваної плитки.

raskladka-plitki-vannaya_12

Завдяки використанню такого методу витрата матеріалу буде мінімальним. Тому цей метод можна вважати найбільш економним.

Для маленького приміщення цей спосіб хороший, якщо використовувати прямокутну плитку, яку укладати на стіни слід вертикально. Пол можна обробляти традиційним методом і навіть квадратними виробами.

raskladka-plitki-vannaya_8

«У разбежку»

Напевно, другий за популярністю варіант. «У разбежку» - це спосіб, хороший при некаліброваних плитці - дозволяє приховати дефекти.

raskladka-plitki-vannaya_9

При такому методі розкладка нагадує цегляну кладку: є зміщення на половину ширини виробу кожного ряду.

По діагоналі

Вважається найбільш трудомістким процесом з великою витратою матеріалу. Однак у нашому випадку для підлоги може стати хорошим рішенням. Вироби, розташовані по діагоналі, допоможуть візуально розширити стіни, зробивши простір умовно великим.

raskladka-plitki-vannaya_7

Чи можна використовувати такий метод для оздоблення стін? А чому б і ні ?!

До того ж він дозволить приховати непаралельність і неперпендикулярність стін, що в таких умовах - також не рідкість.

Але в підсумку виходить неординарний малюнок, особливо якщо гармонійно підібрати вироби. Однак до останніх висуваються підвищені вимоги до точності розмірів.

Ми розглянули три найпопулярніші способи. Далі розберемося в варіантах, які передбачають використання відразу двох кольорів.

«Шаховий»

Чи можна застосувати такий метод в нашому випадку? Так, це можливо. Головне, гармонійно підібрати кольори. Проте слід бути акуратними при використанні такого способу на підлозі і на стінах в різних колірних рішеннях. Це може виглядати негармонійно.

raskladka-plitki-vannaya_5

«Модульний»

Непростий метод, що вимагає пильності. Але в підсумку можна отримати ненудний малюнок. Плитка повинна бути однією фактури, кольору, можна підбирати контрастні варіанти. Також застосовується три типорозміри плитки, але з умовою, що їх сторони будуть кратними один одному.

raskladka-plitki-vannaya_3 raskladka-plitki-vannaya_4

Укладання: опис процесу для підлоги

Розібравшись з варіантами розкладки, можна перейти і до розгляду того, як виконати укладання. Почнемо з підлоги.

Отже, спочатку потрібно підготувати всі необхідні матеріали та інструменти.

Варто тільки відзначити, що всього повинно бути з запасом, щоб не було необхідності відкладати роботу.

Тепер можна зайнятися підготовкою поверхні. З підлоги потрібно прибрати старе покриття. Якщо це плитка - демонтувати разом з розчином. Якщо лінолеум - зняти його.

Далі потрібно перевірити стяжку простукуванням. Якщо чути глухий звук, її доведеться замінити. В іншому випадку (якщо такого звуку немає) необхідно перевірити на горизонтальність за допомогою рівня.

Потім поверхню слід прогрунтувати і висушити. Оскільки процедура виконується у ванній, варто подбати про укладання гідроізоляційних матеріалів. Після цього повторно виконується грунтування. Варто відзначити, що не рекомендується закривати очі на нерівності, оскільки це загрожує подальшими дефектами. До того ж перевитратою клею. Тому до цього етапу важливо підійти з усією відповідальністю.

Далі потрібно визначити спосіб укладання, якщо це ще не зроблено.

raskladka-plitki-vannaya_10

Процедура виконується, починаючи з дальнього кута від дверей. Проектуючи укладку, необхідно враховувати розташування предметів, зокрема ванни. Важливо зробити правильно перші кроки, тоді подальша робота перетвориться в механічну, а не в пошуки виходу з ситуації, що склалася.

Отже, наносимо шар клею на першу плитку шпателем з зубцями. Повинні залишитися рівномірні борозенки. Укладаємо її, стежачи за горизонтальністю за допомогою рівня і орієнтуючись щодо стін.

Зайвий клей відразу прибираємо. Так викладаємо цілий ряд. Між плитками зберігаємо рівномірні шви, використовуючи пластикові хрестики. Стики повинні бути очищені від клею, щоб потім можна було безперешкодно наносити затірку.

Аналогічно викладаємо всі наступні ряди, враховуючи обраний спосіб. Тому слід брати до уваги кольори і візерунки.

При цьому важливо зберегти горизонтальність.

raskladka-plitki-vannaya_2

Укладання: опис процесу для стін

Так само виконується процедура і у випадку обробки стін. Починається все з нижнього ряду. Якщо підлога укладається після стін, тоді цей ряд пропускають, а починають з другого. Коли ряд буде покладений, слід трохи почекати, щоб підсох клей. А потім можна продовжувати укладання рядів.

raskladka-plitki-vannaya_1

Затирка

Остаточний етап - затирання швів. Потрібно підібрати водостійку суміш необхідного кольору. Це може бути готовий склад або ж його доведеться розводити водою.

Наноситься суміш гумовим шпателем. Надлишки слід відразу ж прибирати. А коли затирка висохне, все підчищається вологою губкою, щоб вийшли рівномірні шви.

Підсумки

Як бачимо, в самій процедурі укладання плитки на підлогу і стіни немає нічого складного, але тільки тоді, коли все добре підготовлено, правильно обраний варіант розкладки. А додатково про це можна подивитися відео.