Як вибрати дизайн плитки у ванній: варіанти укладання

Традиційним, можна сказати, класичним варіантом оформлення стін і підлоги ванної кімнати вважається застосування керамічної плитки. Це рішення - крок назустріч привабливості, практичності і надійності. Воно виглядає прекрасно, сучасний ринок дарує величезний асортимент, тому вибрати є з чого. При цьому в експлуатації матеріал характеризується невибагливістю: досить періодично протирати поверхню вологою губкою, можна з додаванням миючого засобу.

dizajn-plitki-v-vannoj_1

Далі розглянемо, яким може бути дизайн плитки для ванної кімнати маленького розміру, які можуть бути застосовані варіанти укладання і так далі.

dizajn-plitki-v-vannoj_2

Колір і формат

Ці два параметри грають важливу роль, створюючи певний дизайн у ванній кімнаті маленького розміру. Так, використовуючи темні відтінки, можна візуально зменшити приміщення, що в хрущовці не є актуальним. Володіючи 4 кв. м., краще підбирати плитку світлих кольорів. Можна розділити стіни на дві частини: знизу буде використовувати більш темний відтінок, зверху - більш світлий. Головне - підібрати поєднувані кольори.

dizajn-plitki-v-vannoj_3

Цікавим рішенням є монохромний варіант - застосування чорного і білого. З таким підходом в дизайні потрібно бути уважним, оскільки можна отримати строкате простір. У приміщенні не повинно бути більше чорного, ніж білого. Можна поєднувати ці кольори в шаховому порядку.

dizajn-plitki-v-vannoj_7

Якщо підбирати «кольорові» відтінки, краще використовувати пастельні. Звичайно, в такому приміщенні можна використовувати, наприклад, і жовтий, і помаранчевий. Тільки їх потрібно вміло розбавляти, щоб отримати загальну гармонійну картину. Краще використовувати більш спокійні тони, а доповнювати їх яскравими акцентами.

dizajn-plitki-v-vannoj_12

Зараз навіть не доводиться сильно піклуватися про поєднання кольорів, оскільки виробники взяли на себе ці складності. Вони формують найоптимальніші варіанти дизайну в колекції, презентуючи їх споживачам. Залишається тільки вибрати потрібний: він буде включати всі елементи і поєднувані кольори.

Формат плитки - важливий параметр при виборі. Можна підібрати квадратні або прямокутні вироби. Останні можна розміщувати вертикально або горизонтально - отримуваний ефект різний. Можна переконатися, подивившись на фото.

dizajn-plitki-v-vannoj_13

Способи укладання

Можна виділити кілька характерних методів, використовуваних майстрами:

  • традиційний спосіб;
  • «Ромбами»;
  • у вигляді цегляної кладки;
  • шаховий;
  • модульний.

На фото можна подивитися, як виглядає результат. Далі розглянемо кожен більш докладно.

dizajn-plitki-v-vannoj_11

Класика

Укладання виконуватися за стандартною схемою - найпоширеніший метод. Плитка розміщується один за одним у точній відповідності розмірам. Ширина швів контролюється за допомогою пластикових хрестиків. Такий спосіб укладання є одним з найпростіших. Тут важливо лише попередньо співвіднести розміщення виробів, щоб ряд на стіні розміщувався симетрично. Якщо остання плитка не поміщається цілком, потрібно оцентровать ряд так, щоб обрізати кожне крайнє виріб.

dizajn-plitki-v-vannoj_5

У підсумку виходить цілісна композиція, що нагадує аркуш із зошита в клітинку. Аналогічно потрібно поступати і з компонуванням плитки по вертикалі. Горизонтальність швів контролюється рівнем, вертикальність - схилом. Кількість відходів мінімально.

«Ромб»

Таке діагональне розміщення дозволяє трохи урізноманітнити традиційне застосування плитки для оздоблення. Більш того, його можна гармонійно поєднувати з іншими способами укладання. Наприклад, по периметру укласти плитку традиційним методом, а в центрі - діагональним. При цьому можна використовувати плитку різних кольорів, розділяючи їх бордюрами.

dizajn-plitki-v-vannoj_4

Є у цього способу два серйозні недоліки:

  • велика витрата матеріалу - доводиться багато обрізати виробів, що пов'язане з пошкодженням плитки і так далі;
  • складність укладання - розміщувати плитку таким чином складніше, ніж класичним, тому своїми руками реалізувати проблематичніше.

Однак виконання процедури таким способом дозволяє візуально збільшити площу, приховати недоліки стін, дозволяє створити оригінальний малюнок.

dizajn-plitki-v-vannoj_10

Цегляна кладка

Оригінальний спосіб розміщення плитки. У цьому випадку кожний наступний ряд зміщується в бік, по відношенню до першого ряду, на половину ширини плитки. В результаті рішення дуже нагадує цегляну кладку.

dizajn-plitki-v-vannoj_8

По-іншому спосіб називають «у розбіг». Якщо використовувати такий метод на підлозі, не варто використовувати декілька фактур або відтінків. Інакше підлога буде здаватися нерівним.

dizajn-plitki-v-vannoj_6

Шаховий

Підійдуть будь-які кольори. Застосовуючи такий підхід, можна поліпшити враження від оздоблення стін і підлоги.

Модульний

Вимагає уважності, проте на виході виходить оригінальний малюнок. Потрібно використовувати плитку однієї фактури. Слід вибирати три типорозміри (незгірш) плитки з кратними сторонами. Краще використовувати спеціальні зразки.

dizajn-plitki-v-vannoj_9

Підбираємо спосіб - збільшуємо оригінальність оформлення ванної

Дійсно, в приміщенні маленького розміру навряд чи можна розгулятися в плані дизайну, тому навіть зміна формату розміщення плитки на стінах і підлозі може виявитися виграшним результатом, який дозволить отримати більш якісний, гармонійний підсумок. Можна також черпати ідеї, переглядаючи представлені фото. Можливо, щось доступно до реалізації і у вашій ванній кімнаті.