Які хрестики використовувати при укладанні плитки

Той, хто хоча б раз пробував самостійно укладати плитку, знає, як непросто зберегти однакове межплиточное відстань, не використовуючи хрестики. Тому без них не обійтися. Звичайно, багато хто намагається замінити їх підручними засобами. Наприклад, найпростіше, що може прийти в голову, - використовувати сірники. Однак таке ставлення не може не позначитися на якості. А економія тут безглузда, адже коштують хрестики дуже мало, особливо в порівнянні з вартістю сучасної якісної плитки.

krestiki-dlya-plitki_11

Функції

Хрестик виконує дві необхідні функції:

  • Позначає висоту укладання завдяки наявності перемичок, які пов'язують коліна хрестика.
  • Визначає ширину швів між плитками.
krestiki-dlya-plitki_9

У деяких випадках у виробах відсутні перемички, і тоді вони виконують лише одну функцію. Однак при цьому фіксація ширини міжплиточних шва може бути порушена, адже хрестик НЕ буде надійно триматися на поверхні плитки.

krestiki-dlya-plitki_10

Також у деяких виробників (в основному китайського та вітчизняного виробництва) геометрія виробів знаходиться не на високому рівні. Тому про високу якість і однотипності швів можна забути, використовуючи подібну продукцію. На фото можна побачити, наскільки неякісним може вийти шов.

krestiki-dlya-plitki_8

Що можна порадити в цьому випадку?

Важливо не лінуватися, а купити і використовувати якісні хрестики. Адже так звані затички не дозволять зробити роботу якісно. При цьому коштують вони не особливо дешевше натуральних. Тому все впирається в бажання або небажання працівника приділяти цьому питанню належну увагу. Адже не всякий замовник знає ці тонкощі, тому багато фахівців не заморочуються, купуючи і використовуючи затички.

krestiki-dlya-plitki_7

Розмір хрестиків і ширина шва

Ширина міжплиточних шва знаходиться, як правило, в межах від одного до десяти міліметрів. Самий стандартний розмір - 3 мм. І збільшуватися він може, якщо збільшується розмір плитки. Так краще з естетичної точки зору. Проте в цьому питанні також слід проявити помірність і доцільність. Адже при збільшенні ширини шва збільшується і витрата міжплиточних затирка. До того ж вона буде інтенсивніше бруднитися (особливо якщо застосовується суміш світлого відтінку), відповідно, естетика все одно може постраждати.

krestiki-dlya-plitki_5

Взагалі, плиткові хрестики можуть бути двох видів:

  • цільні;
  • пустотілі.

Виникає резонне питання, а які ж краще? Безумовно, зручніше використовувати пустотілі елементи, оскільки вони так не видавлюють розчин, що знаходиться в межплиточном шві, як цілісні.

krestiki-dlya-plitki_12

В якості альтернативи безшовної плитки можна використовувати хрестики розміром 1 мм. До того ж деякі дизайнерські ідеї вимагають саме такого втілення.

krestiki-dlya-plitki_3

Такі шви, наприклад, можна використовувати між листами мозаїки.

Установка і знімання хрестиків

По суті, є два варіанти, як правильно встановлювати хрестики:

  • 8 хрестиків на одну плитку - по два з кожного боку.
  • 4 хрестика в центрі перехрестя чотирьох плиток.
krestiki-dlya-plitki_2

При цьому необхідно зазначити, що між деякими фахівцями суперечка щодо ефективності того чи іншого методу ведеться і до цього дня. Хтось вважає, що більш точним є перший спосіб, комусь здається, що другий.

krestiki-dlya-plitki_6

Тому варто розглянути застосування того чи іншого методу з практичної точки зору. Наприклад, мити плитку, коли хрестики знаходяться в центрі перехрестя, - одне задоволення. Це особливо, якщо укладання виконується на підлозі.

До того ж плитка не завжди ідеальна за розмірами. І якщо вставляти хрестики по центру, розбіжність м'яко згладжуються, торці зміщуються. При цьому такий підсумок непомітний оку. Але в результаті виходить рівний шов.

krestiki-dlya-plitki_4

Якщо ж встановити по вісім хрестиків, шов буде змінюватися в залежності від розмірів плитки.

Знімати хрестики можна на другий день після укладання. Якщо мова йде про стіні, то можна це робити навіть наприкінці дня. Розчин схопиться, тому плитки не будуть зміщуватися. Якщо виріб застрягло, його можна підколупнути ножем або розрізати.

Якщо нічого не виходить, то є альтернатива - заштовхати його вглиб, щоб потім можна було замазати затіркою.

krestiki-dlya-plitki_1

Витрата

При розмірі плитки 300х300 упаковки вистачає на площу до восьми квадратів. Тобто на ванну кімнату вистачить двох упаковок. Тим більше, навряд чи за день вийде обкласти все приміщення, а використовувати їх повторно цілком можливо в рамках однієї роботи.

Хрестики - прекрасне вспоможение при укладанні плитки

Завдяки таким елементам можна отримати рівномірні шви, які будуть радувати разом з красиво оформленими інтер'єром. А щоб більш детально розібратися в представлених питаннях, варто додатково переглянути фото, де показані тонкощі процедури установки і знімання хрестиків.