Вибираємо стінові та стельові панелі мдф для ванної

Обробити ванну кімнату можна не тільки стандартної плиткою. Та й взагалі, неабияк набридла стандартна укладання кахлю. Хочеться чогось нового, нестандартного, та до того ж більш простого в монтажі, але щоб виглядало як на фото. Погодьтеся, укладання плитки на стіни - справа дуже непроста і далеко не швидке. До того ж приготування розчину, його нанесення, не вельми професіоналом, обов'язково призведе до додаткового прибирання.

Тому одним з нововведень для обробки ванної кімнати стали МДФ панелі. Вони вологостійкі, а головне, прості в монтажі і дуже практичні.

Нюанси

каталог мдф панелей варіанти кольорів

Звичайно, вибір у більшості випадків зумовлений позитивними якостями матеріалу, причому, чим їх більше, тим більше вірогідність покупки. Якості МДФ цілком переконливі:

  • Багатство забарвлень і текстур.
  • Простота монтажу (не потрібно використовувати розчин або металеві кріплення, типу шурупів).
  • Ціна цього матеріалу дуже доступна, це при хороших користувальницьких якостях.
  • Довговічність. Завдяки стійкому і якісному матеріалу МДФ панелі у ванній кімнаті встановлюються не на один рік.
  • Вологостійкість. Вони добре відштовхують вологу і спокійно переносять перепад температур і атмосферу ванної кімнати.
  • Простота у догляді. Миються МДФ звичайними неабразівним миючими засобами.
  • Звукоізоляція. Через повітряного прошарку, який виходить між панелями і стіною, звук поглинається набагато краще.

Технічні характеристики

Існує два види панелей: стінні і стельові.

Обидва види мають досить високу щільність, як правило, до 850 кг / м3. Основою служать МДФ плити, які виготовляються з пресованої деревини. Спочатку МДФ панелі стали прекрасним рішенням в оформленні фасадів кухонь, що значно здешевило цей вид корпусних меблів.

Прекрасна переносимість вологи дозволяє дані матеріали використовувати як стінові в душових кабінах.

paneli-mdf-dlya-vannoy-03 paneli-mdf-dlya-vannoy-04 різноманітність кольорів і відтінків панелей стельові мдф панелі для ванної

Стельові МДФ панелі практично не відрізняються, по фото не відрізниш. Вони також мають високі експлуатаційні якості. А головне, завдяки матеріалу є екологічно чистими. Не виділяють шкідливих речовин. Для того щоб укласти стельові панелі, досить зробити таку ж обрешітку, як і у випадку зі стіновими МДФ.

Монтаж

Отже, установка як стінових, так і стельових панелей у ванній кімнаті починається з підготовчого етапу. Для цього стіни або стелю необхідно добре обробити ґрунтовкою, при необхідності додатково пройтися антигрибковою засобом. Після цього, використовуючи спеціальні профілі, закріплені на стінах, робиться обрешітка. За панелями можна приховувати і труби, і проводку, вони будуть виглядати естетично.

До речі, при установці в пластинах краще не проробляти отворів, це може істотно знизити вологостійкість.

Види

Якщо говорити про стінові панелі, слід зазначити, що вони бувають декількох видів. Листові - це своєрідні планки, які мають спеціальні виступи для закріплення.

Складальні плиткові панелі мають вигляд квадратних пластин. Завдяки ним дуже зручно створювати різного роду малюнок. Вони зручно укладаються і розраховуються.